Fülöp herceg temetésének napján elhunyt II. Erzsébet egyik legjobb barátja is

Fehér Buda 2021-04-21 06:45:22
A brit királynő nehezen viseli a veszteségeket.

86 éves korában hosszú betegség után elhunyt Sir Michael Oswald, II. Erzsébet egyik legjobb barátja. II. Erzsébet éppen vasárnap temette el Fülöp herceget, akivel 73 évig voltak házasok, a bennfentes információk szerint a királynőnek teljesen összetört a szíve ennyi veszteség után. Oswald hosszú időn keresztül volt II. Erzsébet tanácsadója, majd 2002 után a királynőnek is tippeket adott a lóversenyeken. Oswaldot 2020-ban, az év elején ütötték lovaggá.

 

Facebook

(null)

 

Oswald halálhírét a felesége jelentette be, aki a brit médiával azt is megosztotta, hogy a férje a királyi lovakat is gondozta, sokszor nyilatkozott úgy, hogy neki van a világon a legjobb munkája. A férfi fiatal korában az Eton College-en tanult, majd később a koreai háborúban is részt vett. Miután leszerelt, történelmet tanult Cambridge-ben, majd egy gyógyszerészeti cégnél kezdett dolgozni, mielőtt a királyi istállókban találta magát. 

Az Oswaldhoz közel állók szerint a férfi imádta a királyi család lovait, de annak örül a leginkább, amikor egy-egy olyan ló nyert egy futamon, amit ő gondozott. II. Erzsébettel és Fülöp herceggel kifejezetten jó kapcsolatot ápolt, a lóversenyeken gyakran kapták lencsevégre a nevetgélő triót. A Metro arról ír, hogy a királynő igencsak rosszan viselte Oswald halálát, főleg azután, hogy néhány nappal a férje után veszítette el az egyik bizalmasát.

Szólj hozzá!

Világi Oszkár decemberben távozik a Slovnaft éléről

A MOL-lal ugyan nem szakít, de lassítana az üzletember. 

A püspöki kar élesen bírálja a kormánypártok petesejt-donációs javaslatát

Ingoványos talajra tévedt a kormány: vallásetika vs. lombikprogram. 

Megszűnik a SZOVA Szállodaüzemeltető Kft.

A céget beolvasztják a SZOVÁ-ba.

Jön a rezsicsökkentés a háziorvosi praxisoknak Győrben

Pintér Bence szerint jobban jár a város „ha erre megy a győriek pénze, mint a fideszes politikusok zsebébe a Zsebbenjó programon vagy rezsitámogatásokon keresztül."

Kósa Roland: „Ideje rendet tenni!” 

Az alpolgármester szerint romlik a belváros állapota, ezért több területen is beavatkozásra készül a városvezetés.

Győri programok a hétvégére

Advent második hetében megjön a Mikulás, a Vacogó Angyalok sőt, még a punkok is. 

Hogyan formálja át a mesterséges intelligencia a mindennapi döntéseinket?

Az utóbbi évtizedben a mesterséges intelligencia lassan, de szinte az élet minden területére beszivárgott.

56 millió forintot fizetett ki bérekre a 2024/2025-ös szezonban a Szombathelyi Haladás NB III-as labdarúgó csapata

A Kft. 7 millió forintos árbevételt, és 98 és fél millió forintos támogatást könyvelt el.

Leállítja a Cinema City a kormányzati reklámokat a nagy felháborodás miatt

Hát hogy tudják meg így a gyerekek, hogy mire készül Brüsszel?!

A szimfonikusokkal húzza el a nótánkat az Ocho Macho

Itt az év végi nagy szombathelyi programajánló. Mutatjuk a városi Szilveszter minden részletét is.

Fórumot tartottak Győrben a fogyatékossággal élők helyzetének javításáról

A városvezetés azt ígéri, hogy a felvetett problémákat ütemezetten beépítik a döntéshozatalba.

Ha csütörtök, akkor programajánló

Mikulás minden mennyiségben Győr környékén.

Digitálisra vált a parkolás Győrben – 2026-tól megszűnik a papíralapú bérlet

A Győr-Szol Zrt. szerint egyszerűbb és gyorsabb lesz az ellenőrzés, de több fontos szabályváltozásra is érdemes figyelniük az autósoknak.

Közös adventi éneklést tartottak a Győri Zsinagógában 

Az EESZI és a Széchenyi Egyetem idei adventi rendezvényén majd’ kétszáz rászoruló és fogyatékkal élő vett részt.

„Papírjuk lesz róla” – Magyar Péter szerint újabb pofont kapott a kormányzati propaganda

A TISZA elnöke azt állítja: a budapesti ítélőtábla döntése bizonyítja, hogy a Fidesz médiája rendszeresen valótlanságokat terjeszt a pártról.

Nem kell a TISZA Pártra várni ha brutális adóemelést keres az ember - elég csak Győrújbaráton élni

A település nagyra nyitotta a kassza ajtaját. A letelepedési díj után most itt vannak az újabb sarcok. 

Nagy István szerint 2030-ra Európa élvonalába emelné a magyar agráriumot a kormány

Csak bízni tudunk benne, hogy nem Nagy Márton varázsgömjéből jósolt. 

Baleset bénítja a forgalmat az M1-esen Tatabánya térségében

A Hegyeshalom felé vezető oldalon már 8 km-es a torlódás.