Egyszerűsödik a terasznyitás Győrben

Pintér Bence 2021-04-21 18:13:09
Tájékoztatót adott ki a vendéglátó teraszok győri működéséről a városháza.

„Nagy öröm mindnyájunknak, hogy a védelmi intézkedések fokozatos feloldásának köszönhetően a vendéglátó teraszok hamarosan megnyithatnak” – indul a győri városháza közleménye,

amelyből kiderül, hogy egyszerűsödik helyben a terasznyitás ügyemenete.

A közleményt változtatás nélkül közöljük:

A 176/2021. (IV. 15.) Korm. rendelet előírásai szerint 2021. december 31-ig közterület-használati díj nélkül, de a településkép védelméről szóló 1/2018. (I. 26.) önkormányzati rendelet előírásainak betartásával lehetőség van a vendéglátó teraszok működtetésére.

Az önkormányzat, támogatva a  teraszok mielőbbi megnyitásának lehetőségét, a kormányrendelet hatálybalépésével egyidejűleg lehetővé teszi a teraszhasználatot, de kéri, hogy a közterület-használati szerződés mielőbbi (lehetőség szerint  2021. május 31. napjáig) megkötését, hiszen a használat módja, amiről a kormányrendelet nem rendelkezik, ebben kerül szabályozásra.

Különös figyelmet kell fordítani a gyalogos közlekedés és egyéb közlekedésbiztonsági szabályok betartására, így a megfelelő közlekedési területek szabadon tartására, vagy a napernyők talpazatának süllyesztett kialakítására. A veszélyhelyzet megszűnését követően csak hatályos szerződéssel lehet a közterületet igénybe venni, ezért javasolt a szerződéseket idejében előkészíteni.

A Főépítészi Osztályra folyamatosan benyújthatóak a főépítészi hozzájáruláshoz szükséges dokumentációk, amelyek megalapozzák a bérleti szerződéshez szükséges műszaki kereteket.

A kiadott főépítészi hozzájárulás 2022. január 1-től számított 2 évig marad érvényben.

A működő vendéglátóhelyek számára részletes tájékoztatást is küldünk.

Bármilyen egyéb kérdés felmerülése esetén a Főépítészi Osztályhoz (foepitesz@gyor-ph.hu, 06/96-500247-es telefonszámon) illetve a városi Útkezelő szervezethez (titkarsag@utkezelogyor.hu, 06/96-516180-as telefonszámon) tudnak fordulni.

Szólj hozzá!

Átformált szemöldökök: a laminálás új trendje

Emlékszel arra az időre, amikor a laminálás csupán a dokumentumok megóvását szolgálta?

A mezőgazdasági naplóvezetés jelentősége és kihívásai

A mezőgazdasági gazdálkodás bonyolult és folyamatosan változó terepén a gazdálkodási napló vezetése szinte elkerülhetetlen tevékenység.

Hőségriadó – vizet oszt és párakapukat telepít a GYSEV

A vasúttársaság Szombathelyen, Zalaegerszegen és Sopronban az utascsarnokban elhelyezett szódaautomatákból biztosít hűtött vizet az utasok részére naponta 10 és 18 óra között.

Fitten időskorban is: így őrizhetjük meg egészségünket

Ahogy egyre több évet számítunk, elkerülhetetlenül felmerül a kérdés: hogyan maradhatunk fizikailag és mentálisan is frissek, hogy a későbbi életszakaszokat is aktívan tölthessük? Az egészség fogalma gyakran félreértett, hiszen nem pusztán a betegségek hiányáról van szó.

Többet internetezünk, de több pénzt is kell költünk rá mostantól – árat emelnek a mobilszolgáltatók

339 milliárd forintos bevételt termelt a távközlési szektor az év első negyedévében, miközben júliustól a Telekom és a Yettel, szeptembertől pedig a One is emeli a havidíjakat.

Új ipari parkot építene? Cserébe állítsa helyre a természetet!

Egy brit modell szerint a beruházásoknak nemcsak csökkenteniük kell a környezeti károkat, hanem mérhetően javítaniuk is kell a természet állapotát.

A hőség miatt módosul a kutyasétáltatás rendje a Győri Állatmenhelyen

Hétvégén csak a délelőtti órákban lehet sétálni a menhely kutyáival, a gondozók a négylábúak védelme érdekében kérik a szabályok betartását.

Fokozott katonai jelenlétre és hanghatásokra kell számítani Győrben a légvédelmi rakétaezred gyakorló terének környezetében

Vaklőszeres kiképzést tart a Magyar Honvédség a hétvégén, a környéken élők erősebb zajokra és katonai járművek mozgására számíthatnak.

Magyar Péter kezdeményezésére kikerült az ukrán csatlakozás gyorsítására utaló rész az EU-csúcs záródokumentumából

Az Európai Tanács ülésén négyórás vita után született meg az a nyilatkozat, amelyet valamennyi tagállam támogatni tudott.

A Győri Ítélőtábla öt év börtönre ítélte a férfit, aki meg akarta fojtani a segítségére siető ismerősét

Az elsőfokú, felfüggesztett büntetést túl enyhének találta az ügyészség, a másodfokú bíróság végrehajtandó szabadságvesztésre súlyosbította az ítéletet.

Mától ismét locsolni kezdték a kalcium-kloridot a szombathelyi azbeszttel szennyezett utakon

A Greenpeace azonban ma arról beszélt, hogy ez az ideiglenes megoldás újabb problémákat hozhat magával.

Ingyenes hétvégi programok Győrben: táncfesztivál, koncertek, városi séták és családi események

Június 19. és 21. között ismét színes programkínálat várja a győrieket, a legtöbb esemény ráadásul ingyenesen látogatható.

130 milliárd forintos elektromos beruházást indított el Győrben az Audi - az eseményen Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter is részt vett

Az Audi Hungaria megkezdte az új MEBeco elektromos hajtás sorozatgyártását, ami 260 munkahely megőrzését biztosítja.

Megérkeztek a cöliákia gyorstesztek Győrbe, indulhat az ingyenes gyermekszűrés

Összesen 1500 tesztet osztanak ki a gyermekorvosoknak, a vizsgálat a 6 évesek státuszvizsgálatához kapcsolódik.

A Győri Fellebbviteli Főügyészség elérte a büntetés súlyosítását az életveszélyes kutyatámadás ügyében

Az ítélőtábla helyt adott az ügyészi fellebbezésnek, és három évre emelte a próbaidő tartamát.

Megduplázódott az alpolgármesterek száma Győrben, így újraosztotta a hatásköröket és a feladatokat Pintér Bence

Az új munkamegosztás szerint Balog-Farkas Renáta többek között a városüzemeltetésért és a sportért, Kósa Roland pedig továbbra is a fejlesztésekért és a kultúráért felel.

Hatékony vízszigetelés a tetőn

Az otthonunk biztos és kényelmes menedék kell, hogy legyen, ahol gondtalanul tölthetjük mindennapjainkat.