Sávszélesítés igen, körforgalom mégsem lesz a Bartók Béla körút és a Rohonci út kereszteződésénél Szombathelyen

Nagy Donát 2021-04-20 11:55:00
Az Emlékmű felől érkezőknek azért kicsit könnyebb lesz a dolguk.

A múlt héten a Bartók Béla körúton hajtva észrevettem, hogy a Rohonci úti kereszteződésében, a Haladás Sportcsarnok mellett a szegélyköveket áthelyezik, ezzel kiszélesítve az úttestet.

Egy ideje az Emlékmű felől érkezőknek nem érdemes a Csónakázó-tó felé menniük, ha Sé és Torony irányába autóznának. Ennek oka, hogy az Árkádiánál nem lehet balra kifordulni a Dolgozók útjára; vagy a kereszteződés előtt el kell menni balra, és az Árkádiát hátulról megkerülve Pásztor Csárdánál próbálkozni, vagy jobbra kihajtva a buszmegálló öblét is kihasználva kell megfordulni. Ez utóbbi a forgalmas úton veszélyes, de elvileg teljesen szabályos.

Meglepő, de szabályos a megforduló manőver a szombathelyi Árkádiánál

A szombathelyi Liget utcából érkezők korábban még szabályosan kifordulhattak balra a Dolgozók útjára. Évekkel ezelőtt - vélhetően a Csónakázó-tó forgalmának csökkentése végett - azonban kikerült egy olyan közlekedési tábla, ami csak a jobbra kanyarodást engedi; ezt útburkolati jellel is nyomatékosították a gyakori táblaforgatásokra és -rongálásokra válaszul.

Marad hát az az egyszerűbbnek tűnő megoldás, hogy egészen a Rohonci úti kereszteződésig hajtunk, és itt fordulunk balra. Azonban újabb nehézség akad: balra kanyarodni telezöldes lámpánál kell, azaz először a szembejövőket kell elengedni.

Bár a lámpák váltási idején korábban már módosítottak, sokszor csak 2-3 autó tud balra elfordulni az Órásház felé, így lassan apad a kocsisor. Ráadásul a sáv szélessége pont akkora, hogy oda két autó nagyon szűken fér csak el, emiatt külön kanyarodósáv sincsen felfestve. Erre lesz megoldás az a pár centis úttestszélesítés amihez hozzákezdtek, így már valóban elfér egymás mellett két autó.

Fotók: Farkas Bazsi

 

A kivitelezés során a Bartók Béla körút a Szombathelyi Haladás Sportkomplexum felőli oldalán sávszélesítés valósul meg, ahol burkolati jelek felfestésével lesznek elhatárolva az egyes sávok

- írja az önkormányzat, akiktől azt is megkérdeztem, ez nem egy felesleges beruházás-e annak fényében, hogy korábban ide körforgalom építését is belengették.

A válasz egyszerű: nem felesleges, mivel körforgalom mégsem fog épülni a csomópontba.

A kereszteződés körforgalommá történő átalakítását a Magyar Közút Nonprofit Zrt. nem támogatta, ezért csak kisebb forgalomtechnikai beavatkozást valósítunk meg

- zárják válaszlevelüket.

Szólj hozzá!

Jövő héten szombaton Szombathelyre érkezik a DPK Háborúellenes road-show

Információink szerint Orbán Viktor is a városba látogat.

Magyar Péter szerint megint a saját múltjába botlott bele a Fidesz, Orbán Anita támadásakor

A TISZA elnöke emlékeztet: ugyanazért kritizálnak most, amit Orbán Viktor maga is követelt 2008-ban.

30 százalékos rezsikedvezmény jár minden vezetékes energiát használó családnak

A kormány a rendkívüli januári hideg miatti többletfogyasztás terheit vállalja át, a kedvezmény gázra, áramra és távfűtésre is igénybe vehető.

Betöltetlen praxisok, idősödő orvosok - így néz ki a háziorvosi alapellátás Győr környékén

Hét üres praxis a Győr 02-es körzetben, miközben az orvosok jelentős része már 70 év feletti - a TISZA szerint ez már nem kezelhető félmegoldásokkal.

Eljárási hiba miatt újraindul az eltűnt villanyszerelők gyilkossági ügye Győrben

A helyi ítélőtábla megsemmisítette az életfogytiglanról szóló ítéletet, az ügy visszakerült elsőfokra.

Családi téli sport biztosítás – erre figyelj, hogy a síelés valóban gondtalan legyen

Ahogy az a hírekből is kitűnik, az időjárás Európa-szerte elkényezteti idén a havas sportok kedvelőit.

Győr környéki programok a hétvégére

Fafaragás, elvonulás, jótékonyság, miegymás. 

A szombathelyi önkormányzat saját pénzből építi meg a Markusovszky utcai gyalogátkelőhelyet

A polgármester és a három alpolgármester 1 millió forintot ad bele a költségekbe, ami 16 millió forintot tesz ki.

Hangosbemondón viszi vidékre Lázár mondatait a TISZA Párt

Magyar Péter szerint a kistelepüléseken élőknek is hallaniuk kell, mit mondott a miniszter a romákról.

Kátyúzás indult a Hecsei úti felüljárón Győrben -  de ez még nem a végleges megoldás

Az útkezelő 75 kátyút javít ki a felüljárón, a városvezetés azonban teljes rekonstrukcióban gondolkodik.

Elkészültek az M86-os, és M87-es utak kiviteli tervei

A tervek bemutatása az érintett településeken tavaly már elkezdődött.

Szeles Szabolcs 140 karakterben írta le a SEMMIT

Egyeztettünk, folytatódik - ezt üzente a győri politikus.

Elegancia és megbízhatóság: miért válassz modern betonkerítést?

Mekkora szerepet játszik számodra a kerítés otthonod körül?

Csillapítani vagy nem csillapítani: mit érdemes tudni a lázról?

A láz csillapításával kapcsolatban olykor egymással homlokegyenest eltérő tippeket, tanácsokat kaphatunk, olvashatunk. Ebben a zavaros helyzetben nehéz kibogozni, melyiket is érdemes követni.

30 millió forintért szeretne szökőkutat építeni a körmendi Fő térre a polgármester

A testületi többséget adó Változást a Városért szerint fontosabb lenne utakra és járdákra költeni a város pénzét.

Kicsi nagyköveteket köszöntöttek a Győri Városházán

Fiatal tehetségek vehettek át elismerést.