Házhoz menő szelektív: továbbra is ez a cél Győr környékén, de még nem tudják, hogyan

Pintér Bence 2021-04-20 15:49:00
A házhoz menő szelektív hulladékgyűjtéses rendszer bővítését a környéken nemrég az optikai válogató megépítéséhez kötötte a társulás, amit Győr már nem tervez megépíteni.

Nemrég adtunk hírt róla, hogy a Győri Nagytérségi Hulladékgazdálkodási Társulás  döntése alapján csak akkor lesz házhoz menő szelektív hulladékgyűjtés Győrben és a társuláshoz tartozó többi településen, ha elkészülne az optikai válogató, amit azonban tavaly óta nem tervez beszerezni a város, sőt, konkrétan emiatt a gép miatt állt a bál a GYHG-nál.

Akkor kérdéseket küldtünk el Szabó Jenőnek (Fidesz), a társulást jelenleg ideiglenesen vezető győri önkormányzati képviselőnek, amiben azt próbáltuk megtudni: ha nem lesz optikai válogató, akkor nem lesz házhoz menő szelektív sem?
 
Szabó Jenő válaszlevelében azt írta: továbbra is cél, hogy a 112 településen bevezesség a házhoz menő rendszert. „A Társulás viszgálja a megvalósítás lehetőségeit” – írták.
Ebből egyelőre nem derült ki, hogy pontosan mi az irány, de megpróbálunk többet megtudni. Bár az is lehet, hogy – Dézsi polgármester korábbi interjúja alapján valószínűnek is nevezhetnénk –, hogy itt is arra játszik a város, hogy az új, teljesen központosított szemétgyűjtés rendszerében ez a probléma lekerül a város válláról, illetve várhatóan az önkormányzati társulások is megszűnnek.
 

Szólj hozzá!

Fűtés és hűtés hatékonysága: kötelező energetikai ellenőrzések 

Az energiafogyasztás optimalizálása kulcsfontosságú a modern intézmények számára. Ehhez kapcsolódóan a 70 kW feletti teljesítményű fűtési és hűtési rendszerek esetében kötelezővé vált az energetikai felülvizsgálat elvégzése.

Elérhetővé váltak az online rezsistop nyilatkozatok az MVM-nél

Az egyszeri, 30 százalékos mennyiségi kedvezmény igényléséhez az árammal fűtőknek április végéig kell nyilatkozniuk.

Azbeszttel szennyezett az Oladi-Plató egyik utcája

Egy külső mérés mutatta ki a súlyosan egészségkárosító anyagot. Egyelőre a kezelőt hiába kerestük, nem értük el.

Éjszaka megkezdte a síkosságmentesítést a Győr-Szol Győrben

A szolgáltató a hidakon, felüljárókon és főbb útvonalakon dolgozik, de a beavatkozások ellenére is csúszós utakra kell számítani.

Elismerte bűnösségét a győri ámokfutó

Őszinte részvétét fejezte ki a családnak a sofőr, akinek négy hónapra elrendelték a bűnügyi felügyeletét.

Hőlégballonos élmény: az ég csodáinak élvezete

A hőlégballonozás olyan élményt nyújt, amely kortól függetlenül emlékezetes lehet.

Február második felében is sűrű programkínálattal vár a győri Rómer Múzeum

A mézeskalácstól Toszkánáig, a cserépkályháktól a kávéig. 

Irodát nyitott Szombathelyen a Mi Hazánk

Az Apáczai-házban működő helyiséget, Danka Lajos országgyűlési képviselőjelölt hozzájárulásából bérli a párt.

Megjelent a Fidesz-KDNP 2026-os országos listája

A lista élén Orbán Viktor, őt Semjén Zsolt követi. Kara Ákos a 67., Ágh Péter a 79. Sem Fekete Dávid, sem Szeles Szabolcs, sem Vámos Zoltán, és V.Németh Zsolt sincs a névsorban.

Az erdő sokkal több, mint fa

Mit adhat nekünk egy természetközelibb erdőkezelés?

A kávé izgalmas múltja és jelenkori forradalma

A kávé, amit ma már világszerte kortyolgatunk, kalandos úton jutott el hozzánk. Kezdetben Etiópia magas hegyei között élvezhették az emberek a kávécserje bogyóit, és ez az egyszerű bogyó hamarosan egy egész kultúra részévé vált.