Körmenden is nyerni tudott a Falco

Vágvölgyi Bálint 2021-04-20 19:35:00
2-0-ra vezet a szombathelyi csapat a negyeddöntőben.

Meglehetősen idegesen kezdtek a csapatok, rengeteg volt a hiba, a találkozó első kosarára kér percet kellett várni, Ireland dobott be egy tempót. A másik oldalon Brunisma dobott be egy büntetőt a kettőből, Váradi duplájával viszont már átvette a vezetést a Falco - írja tudósításában a BB1.hu, kosaras szakportál. Benke triplája után 2-6 volt a táblán, a Falco válogatottja két büntetőt is bedobott. A másik oldalon Simons szerzett kosarat. A tízet viszont a Falco érte el először, Váradi büntetőivel. A körmendiek Perl betörése után kértek időt, 6-14 volt a táblán. Taylor duplájára Benke válaszolt triplával, már kilenc volt közte. Ireland triplája jókor jött a hazaiaknak, de Benke – egy szenzációs támadás után – azonnal válaszolt rá, szintén hármassal. Taylor jól büntetőzött, Ferencz bravúrtriplát dobott. Ötre zárkózott a Körmend. A negyed csattanója Benke nevéhez fűződik, újabb tripla szottyant a körmendi gyűrűbe. 15-23.

A Falco tízre növelte előnyét, sőt Anderson büntetőjével már át is lépte a lélektanilag fontos határt. Durázi szerezte meg első kosarát, Barac válaszolt rá, majd szintén ő nyitotta tovább az ollót, időt kért az Egis Körmend. Perl kosarával lett tizenöt pont a Falco előnye. A szombathelyiek a játék minden elemében jobbak voltak ebben a periódusban, a Körmend rosszul dobott, akadozott Ferenczék támadójátéka. A Falco sokszor már azt is megengedte magának, hogy cifrázza a játékot. Igaz Barac zseniális kosarára, Ferencz triplával tudott válaszolni. A negyed utolsó kosarát Taylor szerezte, szép zsákolás volt. 34-44.

Thames triplájával kezdődött, Bruinsma duplájával folytatódott a második félidő. Takács kosarával 39-46-ra zárkózott a Körmend. A Falco azonban gyorsan magára talált, Keller zsákolását követően ismét tízzel vezettek. Perl nyitotta tovább az ollót, Thames triplával válaszolt. Benke is betalált, ismét tíz volt közte, Bruinsma triplája után pedig már talpra ugrott az egész szombathelyi kispad. Thames kosarára Váradi azonnal, Keller nemsokkal később válaszolt. Időt kért a Körmend. A Körmend derekasan küzdött, de Antonisz Konsztantinidesz csapatában nem volt meg az átütőerő, ahhoz, hogy komoly veszélyt jelentsenek a sárga-feketékre. 52-67.

Az utolsó negyedben is a Falco akarat érvényesült, a piros-feketék időkérésekkel próbálták felrázni a csapatot, de a szombathelyiek a magabiztos előny tudatában remekül kosaraztak, a győzelmük nem forgott veszélyben. A húszpontos határt Barac kosarával lépték át a szombathelyiek. Az Egis Körmend azonban az utolsó pillanatig küzdött, hogy ne legyen csúfos vereség a vége, így egy kicsit tudtak kozmetikázni az eredményen. 80-97.

A párharc állása 2-0 a Falcónak, a szombathelyi csapat nagyot lépett a legjobb négy közé jutás felé.

Egis Körmend – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 80-97 (15-23, 19-21, 20-24, 26-29)

Egis Körmend: Ireland 12/6, Thames 20/12, Mócsán -, Simons 11/3, Taylor 19. Cserék: Durázi 4, Ferencz 6/6, Takács 6, Tóth N. -, Németh -, Balogh M. 2.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Váradi 11, Benke 19/15, Doktor ,Bruinsma 14/3, Keller 9. Cserék: Perl 20, Barac 14, Anderson 10/3, Doktor -, Dancsecs -, Kovács B. -.

Szólj hozzá!

Az elektromos járművek idén nyáron is hódítanak!

A nyári szezon beköszöntével a városi utcák és a vidéki kerékpárutak képe alapvetően megváltozik.

Szakács András szerint minimum ellentmondásos a győri Fidesz–KDNP álláspontja a szolidaritási adóval kapcsolatban

Azt megszavazta ugyan a helyi Fidesz, hogy a szabályozás a jelenlegi formájában nem jó, de azt a határozatot mégsem vonták vissza amiben tavaly még azt állították, hogy az elvonás Győr stratégiai érdeke. 

Állásfoglalást készített az abdai képviselő-testület a Juhász Balázst érintő NKA-ügyben 

A testület a település jó hírnevének védelmére hivatkozva fogalmazott meg határozati javaslatot, amely a képviselő megbízatásának mérlegelését is felveti.

Válogatós a kutyusod vagy igényes?

Sok gazdi ismeri azt a helyzetet, amikor izgatottan kitölti a kutya táljába a vacsorát, a négylábú kedvenc azonban csak megszagolja az ételt, majd érdektelenül elsétál.

Medián: a többség nem tiltaná a Pride-ot

A teljes népesség 58%-a szerint az iskolai tananyagnak a homoszexualitás és a nemi sokszínűség témájára is ki kell térnie.

Nem mindegy, mennyit fizetsz vissza – mutatjuk, miért

Egy hitel felvételekor sokan elsősorban azt nézik, mekkora összeget tudnak havonta kényelmesen törleszteni.

Vasivíz: Az Oladi Plató szennyvízelvezető rendszere jelen állapotában nem alkalmas arra, hogy közműként a társaságunk üzemeltetésre átvegye

A víziközmű szolgáltató nem is lát arra esélyt, hogy a közeljövőben az átvétel megtörténhessen. Amennyiben a társulás megszűnik, úgy az átvétel szinte ellehetetlenülne.

Több mint 3 milliárd forintos uniós program segíti az álláskeresőket Győr-Moson-Sopron megyében

Többféle támogatás is elérhető: bértámogatás, a foglalkoztatást elősegítő szolgáltatások, valamint képzéshez kapcsolódó, az álláskeresést ösztönző juttatás.

Új igazgatóságról döntött a közgyűlés - nehéz örökséget vesz át a Győr-Szol új vezetése

Milliárdos hiányok, rendőrségi nyomozások, vitatott beruházások és vezetőváltások után kaphat új irányítást a város talán legfontosabb önkormányzati cége.

Rendkívüli intézkedéseket vezet be a kormány a történelmi hőhullám miatt

Home office az államigazgatásban, felfüggesztett kamionstop, fokozott tájékoztatás és országos készültség – a hétvégén akár 40 Celsius-fok is lehet.

Tóth Péter lett Győr harmadik alpolgármestere

Három a magyar és a győri igazság: harmadszori nekifutásra lett a polgármester harmadik jobbkeze a korábbi kabinetvezető. 

NER cégkapcsolatok számokban: 1866 cég, a teljes hazai gazdaság profitjának 10%-a és több, mint 8400 milliárd forint közbeszerzés

Az elmúlt 16 évben felépült Magyarország egyik legdurvább üzleti-politikai hálózata. A kérdés ma már nem csak az, hogyan jutott idáig, hanem az, hogy mi történik vele egy új korszakban.

Breaking: a 2024-es “bosszú-SZMSZ” után, új szervezeti és működési szabályzata van Győrnek

Lesz végre harmadik alpolgármester, több forrás fölött rendelkezhet az önkormányzat, és nagyobb beleszólása lesz a városi cégek ügyeibe.

A hőségben is odafigyel dolgozóira a GYHG

Ivóvízzel, hűtőládákkal, klimatizált pihenőhelyiségekkel és további munkavédelmi intézkedésekkel segíti munkatársait a nyári kánikulában a hulladékgazdálkodási társaság.

Szerelmet színlelt, és megpróbálta kiforgatni mindenéből áldozatát egy körmendi nő

A sértett férfi egy több mint 43 millió forint, és egy 27 millió forint értékű ingatlant ajándékozott a nőnek és a fiának.

Lovas felvonulással indulnak a Szent László Napok Győrben

Szombat délelőtt hetven lovas és százötven hagyományőrző idézi meg a lovagkirály korát, a felvonulás idején több belvárosi utcában forgalmi torlódásokra kell készülni.