Maszkban, egymástól távol vettek végső búcsút a királyi család tagjai Fülöp hercegtől

Fehér Buda 2021-04-17 18:12:00
A herceget ideiglenes sírba temették a Szent György kápolnában.

Ma délután végső búcsút vettek Fülöp edinburgh-i hercegtől a brit királyi család tagjai. Az esemény élőben vetítették a brit tévék, és, habár az ország gyászolóitól azt kérték, ha lehet, ne személyesen nézzék a ceremóniát, rengetegen vonultak utcára, hogy elbúcsúztassák a herceget. 

 

The Funeral of The Duke of Edinburgh

The Funeral procession and service for His Royal Highness The Duke of Edinburgh at St George's Chapel, Windsor Castle.

 

A koronavírus-járvány miatt nem csak nekik, hanem a királyi családnak is kemény vírusvédelmi szabályokkal kellett szemközt néznie. Fülöp herceget a végső újtán egy jóval kisebb tömeg kísérte, mint amire számítani lehetett, habár ezt a herceg még az élete során is kérte. A családtagjai közül csak harmincan lehettek jelen a kápolnában a szertartás alatt, az élőfelvételekből jól látszik, hogy a családtagok egymástól távol, maszkban gyászolták meg Fülöpöt.

A legszívszorítóbb azonban II. Erzsébet látványa lehetett, aki a Windsor kastélyban teljesen egyedül ült, miközben a férjét gyászolták. A pillanatról többen a Twitteren emlékeztek meg, sokak szerint ez a legszomorúbb kép, ami valaha készült a királynőről:

 

Facebook

(null)

 

A temetés egyik legnagyobb kérdőjele azt volt, hogy miként fog tisztelegni a nagyapja előtt Harry herceg, aki tavaly elhagyta az Egyesült Királyságot, hogy a feleségével az USA-ban kezdjen új életet. Harry Meghan Markle ugyan nem tudta elkísérni, mivel Markle terhes, az orvosai nem engedték, hogy repülőre üljön. Harry végül a bátyjával egy sorban kísérte a gyászmenetet, köztük foglalt helyet a hercegek egyik unokatestvére is. A temetés végén viszont Harry-t és Vilmost együtt látták kijönni a kápolnából, a királyi családhoz közelállók szerint békülni akar a testvérpár a tavalyi viharos elválásuk után.

Fülöp herceget a Szent György kápolnában ideiglenes helyre temették, II. Erzsébet halálakor a herceget exhumálni fogják, hogy a felesége mellett találjon örök nyughelyre. A királynő és a herceg 73 éven keresztül voltak házasok, II. Erzsébet többször is úgy utalt Fülöpre, mint a támaszára, aki segített neki az uralkodása legnehezebb napjaiban is.

Szólj hozzá!

Szombaton megint fut a város Szombathelyen

Reggel fél 8 órától indul a nevezés.

Betiltja az EU a hamis intim és gyermekpornográf tartalmakat generáló mesterséges intelligenciákat

Újabb szigorításról állapodtak meg Brüsszelben, az Európai Unió tovább erősítené az AI-rendszerek szabályozását.

Öt templom, öt felekezet, egy közösség – újra megtelik élettel Győr-Újváros

Május 7-én kezdődik az Öt Templom Fesztivál, ahol koncertek, színházi előadások és kulturális programok várják az érdeklődőket egészen vasárnapig.

Győrben is segíthetünk: ismét országos élelmiszergyűjtést szervez az Élelmiszerbank

A győri áruházakban is várják a tartósélelmiszer-adományokat május 8-án és 9-én.

Közösen tárgyal az Audival Pintér Bence és Hajtó Péter a péri repülőtér jövőjéről

A Városstratégiai Bizottság döntése alapján ketten képviselik majd Győr érdekeit az egyeztetéseken.

Kósa Roland: Győr biztonsága elképzelhetetlen a tűzoltók és rendőrök munkája nélkül

A TSZV-frakció idén is anyagi és erkölcsi elismeréssel jutalmazza a kiemelkedő szolgálatot teljesítő tűzoltókat és rendőröket.

Súlyosabb büntetést kér a győri ügyészség a lányát zaklató és feleségét bántalmazó férfira

A Győri Fellebbviteli Főügyészség szerint a 12 év fegyház nem áll arányban a férfi által elkövetett bűncselekmények súlyával.

Kártyákra nyomták a Falco játékosait!

Kálmán Lászlóról, Perl Zoltánról, Váradi Benedekről, és Keller Ákosról készültek prémium kosaras kártyák. Van olyan relikvia amiből mindössze egyetlen darab. 

Márciusban tovább csökkent a Győr+ online olvasottsága

Az Ugytudjuk.hu-t négyszer annyian olvassák, mint a győri városi médiát.

Madárdalos esték és családi programok várják a természetbarátokat a Kisalföldön

A szervezők esti madárhang-hallgatással, túrákkal, madárgyűrűzéssel és családi foglalkozásokkal készülnek Győrszemerén, Mecséron, Győr-Pinnyéden és Pannonhalmán.

Interaktív előadást tartanak az onkológiai betegek táplálkozásáról Győrben

Gyakorlati tanácsokkal és kérdezési lehetőséggel várják az érintetteket és hozzátartozóikat.

Emlékhelyek napja, toronylátogatás és kiállítások – friss programokkal készül a Rómer Múzeum

Május 9-én családi programokkal, sétákkal és tárlatvezetésekkel várják az érdeklődőket Győrben.

Pintér Bence: februárban hitelből pótolta ki a Győr-Szol a lakáskasszát, de a közgyűlésen ezt nem voltak hajlandóak beismerni

A polgármester szerint a frissen megkapott adatbetekintési jogkörrel megkezdődött a cég átvilágítása.

Indul a Bringázz a suliba! program

Játékosan ösztönzik a gyerekeket az aktív, környezetbarát közlekedésre – több tízezer diák csatlakozhat.

Rendőrnek adta ki magát a zsaroló – vádat emeltek egy nő ellen Győrben

Szexuális tartalmú üzenetek után több mint kétmillió forintot csalt ki a sértettől, végrehajtandó börtönt kér rá az ügyészség.