A Falco hozta a Körmend elleni negyeddöntő első meccsét

ugytudjuk.hu 2021-04-17 19:45:00
Folytatás kedden Körmenden.

Keller Ákos “küzdötte be” a találkozó első kosarát, Taylor és Ireland is betalált a másik oldalon. Sok hibával, kapkodva kezdték a találkozót a csapatok. Az első négy percben csak Keller Ákos szerzett kosarat a hazaiknál, 10-6-ra vezettek. Durázi és Benke is betalált, utóbbi kosara volt a találkozó első triplája. Mócsán is villant távolról, négy pontra zárkózott a vendégcsapat. Simons duplájával egyre jöttek fel, Ireland kosaraival pedig három ponttal már meg is léptek a piros-feketék.  Bruinsma pontjaival vette vissza a vezetést a Falco. A negyedet végül Anderson triplájával nyerte meg a Gasper Okorn csapata. 24-23.

Képeink a mérkőzésről:

Ferencz triplájával folytatódott a mérkőzés. Jól kosarazott a Körmend, újabb tripla akadt be. Időt kértek a szombathelyiek, amikor 24-29 volt a táblán. Héttel is megléptek a piros-feketék, Barac triplája úgy kellett a hazaiknak, mint egy falat kenyér. Thames duplájával és Keller triplájával folytatódott a mérkőzés. Perl egyenlített távolról, Antonisz Konsztantinidesz kért időt. Perl büntetőivel vette vissza a vezetést a szombathelyi csapat, Ireland egyenlített. Perl kezdte el termelni a pontokat, a másik oldalon Tóth Norbert talált be. Váradi, Ferencz és Keller is triplát dobott. Perl távolija után pedig ismét időt kért a Körmend. Változtatni azonban nem tudtak, 9 ponttal nyerte az első félidőt a Falco. 52-43 – írja a bb1.hu

Váradi triplájával robbant be a második félidő. Thames és Taylor büntetőivel zárkózott az Egis Körmend. A Falco kontrollálta a játékot, a körmendiek minden felzárkózási kísérletét visszaverték, állandósult a tíz pont fölötti előnyük. Perl triplája a sarokból érkezett, Ferencz viszont hibázott távolról. A szombathelyiek is rontottak a másik palánk alatt, Taylor zsákolt. Keller jól büntetőzött, Taylor ismét zsákolt. Bruinsma volt nagyon magabiztos a vonalról, de Mócsán azonnal válaszolt rá. A fantasztikusan kosarazó Keller triplájával nőtt a hazai előny. Kritikus pillanatok voltak ezek a Körmend szempontjából, Váradi kosarát követően időt is kértek. Taylor dobott kosarat, aztán egy támadót fújtak a légiósra. Thames büntetőivel alakult ki a harmadik negyed végén a 73-62-es állás.

Benke kosarával indult az utolsó negyed, majd Taylor pöccintett be egy labdát. Váradi is beköszönt, a Falco őrizte előnyét. Barac triplája után gyakorlatilag eldőlt a találkozó, tizenhat pontra nőtt a sárga-feketék előnye. Ferencz Csabát faultolták tripladobás közben, de csak egyet dobott be a vonalról. Perl büntetőivel 19 ponttal lépett meg a Falco, Ireland tempójával zárkózott a Körmend, de találkozó ekkora már eldőlt. A szombathelyiek megérdemelten nyerték meg a párharc első felvonását. 97-83 – zárul a tudósítás.

Rájátszás, negyeddöntő,1. mérkőzés
Szombathely, Arena Savaria, szombat, 18:00
V.: Praksch P. Á., Goda L., Farkas G.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Váradi 16/6,Benke 5/3, Doktor -, Bruinsma 6, Keller 29/9. Cserék: Anderson 3, Barac, Perl 22/9, Kovács B. 2, Dancsecs -.

Egis Körmend: Ireland 16/3, Thames 18/3, Mócsán 8/6, Durázi 2,Taylor 23. Cserék: Ferencz 10/9, Balogh M. -, Tóth N. 2, Takács 2, Simons 2.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Egis Körmend 97-83 (24-23, 28-20, 21-19, 24-21)

Ha akarjuk, önként megoszthatjuk a rendőrség applikációjával a sebességünket

Amennyiben szabályszerűen közlekedünk, jutalompontokat is fogunk kapni.

Müller Cecília: eddig 58 esetben azonosították a delta variánst Magyarországon

Az országos tisztifőorvos szerint azonban a vírus variánsai miatt indokolt a harmadik oltás.

Pestisben halt meg egy tízéves kislány Colorado államban

Az amerikai állam hat járásában van jelen a betegség.

Több mint fél éve keres egy andrásfai férfit a rendőrség

2020 novembere óta körözik Bödei Istvánt.

Hosszú szünet után újból lesz Hacuka Szombathelyen

A vásár védettségi igazolvány és maszk nélkül látogatható.

A házigazda ellen javított a magyar férfi vízilabda-válogatott

Magabiztosan hozta a második meccsét Magyarország.

Novemberben a Győri Szimfónikus Zenekarral lép fel az Iron Maiden énekese és a Deep Purple basszerosa

A Deep Purple és a White Snake egykori orgonistájának műve, a Concerto For Group And Orchestra kerül műsorra.

Halott anyja miatt tört-zúzott a győri férfi

Mint a vádiratból kiderül: az ereszcsatorna nemcsak menekülő útvonal, de a rongálás eszköze is lehet.

Nevetséges a benzinár

A gatyánkat is a benzinkúton hagyjuk egy teletankért.

Breaking: Kokainkereskedelem miatt emeltek vádat Árpa Attila ellen

A színész-rendező egyelőre szabadlábon védekezik.

Vas Kata Blanka szenzációs versenyzéssel negyedik lett hegyikerékpárban

A sportág történetének legjobb magyar eredménye ez.

Elhunyt egy koronavírusos beteg, 26 az új fertőzött

73 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 11-en vannak lélegeztetőgépen.

A zöld küllő lesz 2022-ben az év madara

Sokszínű természet szavazást 41%-kal a zöld küllő nyerte, így a következő évben a harkályféléket és az erdők madarait hozzák közelebb az érdeklődőkhöz.

Sporttörténelmi hetedik hely triatlonon, vízilabdás döntetlen - ez történt hétfőn az olimpián

Márton Anna sérülten behúzott negyedik helyezése volt ma a legjobb eredmény.