Ha vezetés közben tilos mobilozni, akkor a zebrán gyalogosként miért oké?

Nagy Donát 2021-04-16 15:51:53
Romániában megbüntetnék azokat a gyalogosokat, akik mobiloznak az átkelőhelyen.

Módosítani kell a gyalogosokra vonatkozó közúti szabályokat, hogy csökkentsék a közúti belesetek kockázatát - írja a Transindex nevű lap.

A jelenlegi szabályozás szerint a gyalogosok csak akkor mehetnek át az átjárón vagy az utcák sarkainál az úttesten, ha megbizonyosodtak arról, hogy nem fenyegeti veszély őket.

Magyarán szétnéztek.

Romániában viszont most úgy vélik, hogy ez sokszor nem valósul meg, mivel a gyalogos közben olyan tevékenységet is végez, ami elvonja a figyelmét. Például mobiltelefont használ.

A lap szerint a mobiltelefon használata, akár beszélünk rajta, akár üzenetet írunk, akár zenét hallgatunk, akár különböző térkép-alkalmazásokat nézünk, figyelemelterelésnek számít, ami igenis befolyásolja a gyalogos azon képességét, hogy gondosan közlekedjen közúton.

Fotó: Pixabay

A társadalmi egyeztetésre bocsátott tervezettel azt szeretnék elérni, hogy tilos legyen figyelemelterelő tevékenységet végezni az úttesten való átkelés ideje alatt. A cikk megjegyzi, eddig csak a járművezetőkre vonatkozott a szabály, hogy vezetés közben tilos olyan tevékenységet végezni, ami elvonja a figyelmet.

Az új közlekedési szabályokkal egyébként más is változna, például sebességkorlátozást vezetnének be a kerékpárosoknak, és átfogó szabályozással rendeznék az elektromos rolleresek helyzetét is.

Szólj hozzá!

Öntsünk tiszta vizet az azbesztes pohárba: szennyezett szerpentinitet találtak több győri útszakaszon, de a polgármester szerint nincs közvetlen egészségügyi veszély

A murvás utak tiszták, de több, 2020 előtt épült aszfaltos úton azonosították az osztrák eredetű kőzúzalékot, amely hosszú távon milliárdos beavatkozást tehet szükségessé.

Ha valami még hiányzott a nyárból: országjárásra indulnak Orbán digitális harcosai 

Miközben a Fidesz történeténelmi választási vereségét próbálja feldolgozni, a kampány csodafegyverének szánt Digitális Polgári Körök most épp közösségszervezésbe kezdenek.

Százezer forinttal tolja meg több százezer gyermek tanévkezdését a TISZA-kormány - éles váltás jon az iskolakezdési támogatásokban

A Fidesz-kormány éveken át az előrehozott családi pótlékot nevezte segítségnek, miközben a határon túli magyar családok ennél nagyságrendekkel nagyobb támogatást kaptak.

Az ELTE szombathelyi Gothard Asztrofizikai Obszervatórium is csatlakozott a chilei Vera C. Rubin Obszervatórium tízéves égboltfelmérő programjához

A program az égbolt eddigi legátfogóbb és legambiciózusabb felmérését ígéri az univerzum történetének jobb megértéséhez.

Egy hétre egyetemisták lehettek az általános iskolások - saját jövőjüket fedezhették fel a Győri Gyerekegyetem résztvevői

Robotok, mesterséges intelligencia, sárkányhajózás és saját ötletek a jövő felsőoktatásáról.

Mától drágább lesz a Temu-rendelés: életbe lépett az új uniós vám

Nem csomagonként, hanem termékkategóriánként kell megfizetni az új, 3 eurós díjat az EU-n kívülről érkező, 150 euró alatti küldemények esetében.

Kiszáradó Velencei-tó: nem vízhiány van, hanem alkalmazkodási válság

A vízpótlás önmagában nem oldja meg a problémát.

Természetvédelmi fejlesztésekkel védik a mocsári teknősök élőhelyét Gyirmótnál

Holtágrekonstrukció, új pallósor és természetbarát fejlesztések segítik a fokozottan védett faj megőrzését a Holt-Rába térségében.

Fröccs, zene és jótékonyság vár mindenkit a Dunakapu téren: érkeznek a Győri Rotary Fröccsnapok

Július 17–18-án ismét a közösségé és a segítségnyújtásé lesz a főszerep Győrben, ahol koncertek, látványos programok és jótékonysági fröccskínálás várja a látogatókat.

Már Sárvár fideszes polgármestere is azon kesergett, hogy mennyi mindenre jutna pénz, ha nem kellene befizetni a városra kirótt szolidaritási adót

Például gyalogátkelőre, épület homlokzat felújításra vagy akár egy gyalogos híd építésére is.

Transzformátortűz és több egyéb meghibásodás okozták a győri áramszüneteket

Az extrém hőség miatt jelentősen megnőtt a villamosenergia-hálózat terhelése, az E.ON takarékos energiahasználatot kér a lakosságtól.

Tilos elektromos rollerrel közlekedni Győr belvárosának két legforgalmasabb utcájában

A város a gyalogosok és kerékpárosok biztonsága érdekében hívja fel a figyelmet az új szabályok betartására.

Hűsítőpont nyílt Győr belvárosában a kánikulai napokra

Klimatizált pihenőhely, ivóvíz és mosdó várja a felfrissülni vágyókat a Látogatóközpontban.

Görög Ibolya tartott protokoll-tréninget a győri GYHG munkatársainak

A szakmai fejlődés és a magabiztos kommunikáció került a középpontba a vállalat legújabb továbbképzésén.

Korlátozzák a polgármesterek és vármegyei közgyűlési elnökök javadalmazását

A jogalkotók úgy fogalmaznak, hogy a törvény célja, hogy nemzetgazdasági érdekből megakadályozza, hogy a főpolgármester, a megyei jogú városok és a fővárosi kerületi önkormányzatok élén álló polgármesterek, a vármegyei önkormányzatok közgyűlési elnökei, valamint a polgármesterek illetménye automatikusan, évről évre emelkedjen.