Fontos lenne minél fiatalabb korban beletanulni a képviseleti demokráciába

Nagy Donát 2021-04-16 06:18:57
Célegyenesben a szombathelyi Városi Diákönkormányzat-választás.

Az idei évben a diákönkormányzat-választása is más lesz a korábbi évek gyakorlatához képest: az online térbe kényszerültek a résztvevők, így mind a választási kampány, mind a szavazás online zajlik - írja a szombathely.hu.

Fotó: Fotó: Nagy Jácint / Savaria Fórum

A városi oldal szerint szerdán egy virtuális kerekasztalnál ülve bemutatkozhattak az iskoláknak az elektorok és a jelöltek, ismertették terveiket, és válaszoltak a beérkező kérdésekre, vitázhattak egymással. 

A vita nyilvános volt, vagyis bárki bekapcsolódhatott és kérdéseket tehetett fel, ugyanúgy, mint amikor élőben, a választás előtti bemutatkozó beszédeknél lehetett.

Így több mint 70 fővel zajlott a beszégetés, sőt, még Magyarország ENSZ Ifjúsági Küldötte is jelen volt. Az idei választáson az alábbi 5 jelölt közül kell választaniuk az elektoroknak:

  • Diák-polgármester – Mester Krisztina (PTE Szentgyörgyi) és Csatár Áron (Savaria)
  • Középiskolai diák-alpolgármester – Gaspari Dóra (Brenner) és Horváth Ákos (Gépipari)
  • Általános iskolai diák-alpolgármester – Pataki Gergő (Neumann)

A cikk szerint a választási beszédekben sok volt a közös elképzelés, ami azért jó, mert könnyű lesz megtalálni az összhangot az új vezetőknek egymással. A jelöltek kiemelték, hogy a pandémia miatt fontos az online kapcsolattartás, de bíznak abban, hogy nyáron már lesz lehetőség személyes jelenléti programokra is.

Szólj hozzá!

Interaktív előadást tartanak az onkológiai betegek táplálkozásáról Győrben

Gyakorlati tanácsokkal és kérdezési lehetőséggel várják az érintetteket és hozzátartozóikat.

Emlékhelyek napja, toronylátogatás és kiállítások – friss programokkal készül a Rómer Múzeum

Május 9-én családi programokkal, sétákkal és tárlatvezetésekkel várják az érdeklődőket Győrben.

Pintér Bence: februárban hitelből pótolta ki a Győr-Szol a lakáskasszát, de a közgyűlésen ezt nem voltak hajlandóak beismerni

A polgármester szerint a frissen megkapott adatbetekintési jogkörrel megkezdődött a cég átvilágítása.

Indul a Bringázz a suliba! program

Játékosan ösztönzik a gyerekeket az aktív, környezetbarát közlekedésre – több tízezer diák csatlakozhat.

Rendőrnek adta ki magát a zsaroló – vádat emeltek egy nő ellen Győrben

Szexuális tartalmú üzenetek után több mint kétmillió forintot csalt ki a sértettől, végrehajtandó börtönt kér rá az ügyészség.

A távfűtés leállítását tervezi a Győr-Szol – a meleg idő miatt mától zajlik az átállás

Május közepéig még visszakapcsolható a rendszer, ha lehűlés jön.

Vonat helyett busz jár Csorna és Sopron között öt napon át

Pályakarbantartás miatt teljes vágányzár jön, a menetrend is több ponton módosul.

Mi az a tranzakciós tanácsadás, és milyen helyzetekben lehet rá szükség egy vállalkozásnál?

A vállalkozások életében mindig van az a pont, amikor stratégiai döntéseket kell hozni, hiszen növekedni szeretnének, befektetőket vonnának be, esetleg egy új piacra kívánnak belépni.

Emberrablást terveztek Mosonmagyaróváron - még az akció előtt lecsaptak rájuk a hatóságok

Vádat emeltek négy férfi ellen, a bűncselekményt a lehallgatásoknak köszönhetően sikerült megakadályozni.

Szabó Bálint mikrofonvégre kapta Ágh Pétert

A fideszes politikus csakis ugyanazt hajtogatta.

Ágh Péter tényleg nem fogta fel, hogy a TISZA számára ő nem parlamenti képviselő

A fideszes politikus egyeztetésre hívta Strompová Viktóriát.

A nagykölkedi gumi-ügyben érintett V.Németh Zsoltot javasolja a Fidesz a parlament Élőkörnyezetért Felelős Bizottság elnökének

Furcsa lenne, ha gumihegyhez kapcsolódó korrupció ellen harcoló TISZA jóváhagyná a kinevezését.

A legdrágább döntés az, ha nem döntünk: a magára hagyott erdők ára végül tonnákban és milliókban mérhető

Egy friss kutatás szerint a tétlenség nem természetes regenerációt, hanem romló állapotot és nagyobb veszteséget okoz.

Minimálisan nőtt a hazai gazdaság az első negyedévben - megjöttek a friss KSH adatok

A szolgáltatások húzták a magyar GDP-t, az ipar is segített, de a kilátások továbbra sem egyértelműen rózsásak.

Bezárta és bántalmazta apját egy kemenesaljai férfi - vádat emeltek ellene

A Sárvári Járási Ügyészség személyi szabadság megsértése és könnyű testi sértés miatt indított eljárást.

Indul a szezon, startol a Radó Matiné  – zene, kézilabda és chill hangulat a szigeten

Május elején bulival, meccsnézéssel és street fooddal rajtol Győr egyik leglazább programsorozata.

A Kaposvár csap össze a Falcóval az elődöntőben

Szombaton az Arena Savariában játszák a csapatok az első meccset.

Előkerült Vámos Zoltán!

Úgy néz ki, hogy két és fél héttel a választási veresége csupán búcsúzni jött a főispán.