PS: Ungár Péter, Ön kém tetszik lenni?

Farkas Bazsi 2021-04-14 17:32:00
A kínai egyetem kapcsán merült fel, hogy akkor a képviselőt beszervezték-e kémnek?

Nem mindennapi sajtó megkeresést kapott Ungár Péter a Vas Megyei LMP országgyűlési képviselője. A Pesti Srácok főmunkatársa, Füssy Angéla a következő levelet küldte el:

Tisztelt Ungár Péter!

Parlamenti felszólalása alatt a kínai Fudan egyetem állítólagos nemzetbiztonsági kockázatával foglalkozott.
Fontos téma, ennek tükrében kíváncsiak lennénk arra, hogy 2010-2011 között a moszkvai állami politikatudományi egyetemen végzett tanulmányai alatt tapasztalt-e beszervezésre, kémtevékenységre utaló jeleket?
Megkereste-e külföldi titkosszolgálat; esetleg valamelyik orosz szolgálat ottléte folyamán?

Füssy Angéla
főmunkatárs
PestiSrácok.hu

 

Ungár erre Facebook-posztban javította ki az újságírót, hogy ő 2010-ben a Moszkvai Politikatudományi Iskola képzésén vett részt. Ennek az iskolának az alapítója az az Elena Nemirovszkaja, aki orosz civil aktivista és a Putyin rendszer egyik ellenfele, fontos ellenzéki szereplő Oroszországban. 

De mutatjuk is a teljes posztot:

A helyzet az, hogy innen is látszik, hogy Füssy Angéla propagandistának sem elég alapos. 2010-ben ugyanis a Moszkvai Politikatudományi Iskola képzésén vettem részt. Ennek az iskolának az alapítója az az Elena Nemirovszkaja, aki orosz civil aktivista és a Putyin rendszer egyik ellenfele, fontos ellenzéki szereplő Oroszországban. 

Az Iskolát és az azt működtető civil szervezetet az orosz hatóságok tiltják és vegzálják, tehát semmi köze ennek az állami politikatudományi képzéshez.

Bár kétségtelen tény, hogy azóta már Oroszország és az USA külügyminisztériuma által szervezett oktatáson és képzésen is vettem részt, de ezekről értesültek a magyar szolgálatok, hiszen mint a nemzetbiztonsági bizottság tagja átvilágításon átestem és nemzetbiztonsági védelem alatt állok.

De a gond igazából nem is az, hogy a Pesti Srácok főmunkatársa nem végez el egy Google keresést sem kérdés előtt. Hanem az, hogy logikáját tekintve igaza van. Ha valaki részt vesz egy képzésen a MGIMO-n vagy egyéb fontos orosz egyetemen, akkor tényleg jogosan merül fel, hogy az orosz szolgálatok látókörébe kerül.

Akkor viszont egy kérdésem maradt kedves jobboldali média:

ugyanaz a logika Kína esetében miért nem igaz? A Fudan egyetem diplomataképzésén Budapest résztvevő diákok esetében nem merül a Pesti Srácoknál az a gyanú, ami egy ellenzéki képviselő esetében igen.

Ungár Péter résztulajdonos az Ugytudjuk.hu-t kiadó gazdasági társaságban. 

Szólj hozzá!

Illés Károly szerint az esélyegyenlőség elvét sértette meg a TISZA-párt azzal, hogy közlekedési jelzőtáblák oszlopaira helyezett el plakátokat

A választási bizottság szerint jogsértés nem történt, de kérik a jelölőszerveket, hogy ésszel plakátoljanak.

A benzinkutakra jár ki tankolni Szombathelyen a közösségi közlekedést működtető Blaguss

Mindenkit megnyugatnak, hogy továbbra is zavartalanul járnak a buszok a városban.

Több száz tulipánhajtást loptak el a győri Árkád közeléből

Értjük, hogy aki a virágot szereti rossz ember nem lehet, de azért van egy határ. 

Pontosította a kormány az üzemanyag „védett áráról” szóló rendeletet

Az új szabályok szerint rendszám nélküli járművek is tankolhatnak kedvezményes áron, ha igazolni tudják a magyar honosságot.

Mutatjuk a hétvége győri programkínálatát

A megemlékezés mellett a szórakozás is garantált.

KSH: masszívan visszaesett az építőipari termelés az év elején

Januárban éves alapon és az előző hónaphoz képest is jelentősen csökkent az ágazat teljesítménye.

Negyedik nekifutásra lett Körmendnek költségvetése

A kosárlabda csapat is megkapta a kért 15 millió forintos támogatást.

Szó sem volt Orbán gyerekeinek fenyegetéséről az eredeti videóban

Egy kiberbiztonsági szakértő szerint manipulált lehet az a felvétel, amely után a miniszterelnök felhívta a gyermekeit. 

Győr környéki programokat ajánlunk az ünnepi hétvégére

Találkozhatunk angyalokkal, kóstolhatunk csokit szerzetesekkel, de lesz élményfestés, és nőnapi batyus bál is. 

Március 15-én is elszállítják a szemetet Győrben

Ugyanakkor a hulladékudvarok zárva lesznek, ahogy az ügyfélszolgálat is.

„Minden idők legnagyobbja” - a Fidesz már most tudja, mekkora lesz a vasárnapi Békemenet

A kormánypárti politikusok szerint a március 15-i felvonulás történelmi lesz, csak az a kérdés: honnan tudják ezt előre?

Kitüntette Gagyi Leventét a honvédelmi minisztérium

A honvédelem érdekében huzamos időn át végzett eredményes tevékenységét ismerték el.

Ismerjék meg a Győr applikációt

Új digitális kommunikációs platform indul a városban.

Leucisztikus feketerigót fotóztak Szombathelyen

Egy ritka genetikai rendellenessége van ennek a madárnak.

Szombaton kinyit a szombathelyi Kalandváros

Úgy néz ki, hogy kiváló idő fogadja a gyerekeket.