A járvány ellenére sorakoznak a luxusautók Tiborcz István luxusszállodája előtt, rendőrségi eljárás indult az ügyben

Székely Zoárd 2021-04-12 09:35:00
A járványügyi szabályok megsértése miatt tett feljelentést Hadházy Ákos.

„Úgy tűnik, Tiborcz István luxusszállodájára nem vonatkoznak a szigorú járványvédelmi szabályok"

– írja legutóbbi Facebook-posztjában Hadházy Ákos (független), országgyűlési képviselő.

A képviselő több jelzést, illetve képet kapott arról, hogy a járvány alatt is üzemel a turai Botaniq Hotel, más néven Schossberger kastély. Az információk szerint leginkább a hétvégi napokon van tele luxusautókkal a szálloda parkolója.

Log into Facebook

Log into Facebook to start sharing and connecting with your friends, family, and people you know.

Hadházy a hétvége folyamán személyesen is meggyőződött róla, hogy Tiborcz szállodája minden jel szerint gond nélkül üzemel: luxusautók álltak a parkolóban, egy hölgy és egy úr pedig éppen akkor, szombat este hétkor érkezett a kapuhoz, a portás egy papírlapból ellenőrizte a nevet, majd a kastély főbejáratához irányította a vendégeket. 

„Az időpontoknak jelentősége van: a rendelet szerint üzleti és oktatási céllal érkező vendégeket fogadhatnak a szállodák. Nagyon valószínűtlen azonban, hogy valaki szombat este érkezik a párjával üzletelni vagy okosodni a fővárostól egy órányira fekvő luxus kastélyba. És nagyon valószínűtlen, hogy a hétvégén érkező Porschék, BMW-k, G osztályos Mercik, Teslák tulajdonosainak is pont hétvégén jut eszébe munkaügyben elutazni"

– hívja fel a figyelmet a képviselő.

Hadházy szombat este bejelentést tett a rendőrségnél a járványügyi szabályok megsértése miatt, remélve, hogy kiderül, milyen indokkal érkezett ennyi autó a turai kastélyba.

A 19 szobás kastélyszálló tavaly nyáron nyitotta meg kapuit, és azonnal Magyarország egyik legdrágább szálláshelye lett - az Mfor beszámolója szerint ugyanis

az alap 20 m²-es Superior szoba 103 ezer forintba kerül egy éjszakára,

így aki Orbán Viktor miniszterelnök vejénél szeretne megszállni, jó mélyen a zsebébe kell nyúlnia.

 

Fotó: Turai Schossberger Kastély Facebook

Szólj hozzá!

17 karneválozót kellett a hétvégén kórházba vinni Szombathelyen

Összesen 30 ember kellett ellátniuk a mentőknek.

Lesz mit meggyónni: templomok vörösréz ereszcsatornáit lopták el a Szigetközben

A három férfi közül ketten fiatalkorúak, az ügyészség javítóintézeti nevelést indítványozott velük szemben.

Mindössze három szabálysértés miatt kellett intézkedniük a rendőröknek a Savaria Karneválon

Egy, a lezárt területen bekövetkezett közlekedési balesetnél azért kellett helyszínelniük.

Előbb eljátszotta, hogy átutalta a pénzt, majd egyszerűen ellopta a sértett telefonját egy férfi Győrben

A vádlott még egy hamis jogosítvánnyal is megpróbálta meggyőzni az eladót, végül egy 290 ezer forint értékű telefont és fülhallgatót vitt el.

Dragomán Györgytől Varró Dánielig – új évaddal folytatódik a Kalamáris Győrben

Hat ismert alkotó érkezik a Győri Filharmonikus Zenekar irodalmi-zenei sorozatába, amely szeptemberben indul újra a Zichy-palotában.

Időtálló és praktikus megoldások fém kerti tárolók formájában

A fém kerti tárolók alapvetően átalakíthatják a kertünkben uralkodó rendetlenséget.

Magyar Péter jelenti: kritikus napok jönnek Paksnál, centiken múlhat az atomerőmű két turbinájának működése

Bárkákat süllyesztenek a Dunába, fenékküszöb épül, és a Ráckevei-Soroksári Duna-ágból is vizet engednek a folyóba – a miniszterelnök szerint a kedd és a szerda lesz a legnehezebb.

KÁNIKULA: augusztus végéig maradhatnak a hűsítőpontok Győrben, a szociális intézményekhez is jutott palackozott víz

Pintér Bence kezdeményezte az ideiglenes hűsítőpontok további működtetését, közben több mint 1300 palack vizet szállítottak ki a város szociális intézményeibe.

Napozóágy választás okosan: így alakíts ki kényelmes pihenőhelyet a kertben

A kert, a terasz vagy akár egy nagyobb erkély is könnyen az otthon egyik legkedveltebb részévé válhat, ha megfelelően alakítjuk ki.

Nem áll le a vizsgálat: több győri útszakaszon is azbeszttel szennyezett kőzúzalék jelenléte valószínűsíthető

Az Útkezelő szerint az ép aszfaltburkolatok jelenleg nem jelentenek kiporzási kockázatot, Győr ugyanakkor szigorúbb országos szabályozást kezdeményez az ügyben.

A győrszentiváni önkéntes tűzoltók is bekapcsolódtak a szúnyogmonitorozásba

A program segítségével pontosabb képet kaphatnak a környéken élő szúnyogfajokról, ami a hatékonyabb és környezetkímélőbb védekezést is segítheti.

Csinger Márk távozik Győrből, a holland élvonalban folytatja pályafutását

A 23 éves válogatott középhátvéd négy évre írt alá az FC Groningenhez, miután az ETO-val tavasszal magyar bajnoki címet szerzett.

A Magyar Nemzeti Vagyonkezelőhöz kerülnek az MCC ingatlanjai

Egy külön portfóliókezelő társaság dönt majd a székházakról. Akár el is adhatják őket.

Jól vizsgázott az új rendszer: már 85 győri belvárosi üzlettől viszi el a csomagolóanyagot a GYHG

Egy hónap alatt több mint egy tonna műanyag-, papír- és fémhulladéktól tehermentesítette a belvárost az új szolgáltatás.

Hamarosan bor, zene és nyár végi hangulat költözik a Dunakapu térre – nyakunkon a Győri Bornapok

Augusztus 27. és 29. között 15 borvidék 45 pincészete, borlovagrendi felvonulások és három estén át koncertek várják a közönséget Győr belvárosában.

FONTOS: három napra lezárják a Zöld utcát Győrben - újabb fontos szakaszához érkezik a Fehérvári úti csomópont fejlesztése

Augusztus 26. és 28. között építik be az aszfalt kopórétegét, a 81-es főúton csak egyenesen lehet majd haladni, két napon pedig a buszokat is elterelik.

Szombathelyen járt csütörtök délután Lázár János

A Fidesz helyi irodájában tartott eligazítást.