Perl Zoltán egy Radnóti-verssel durrantja be a magyar költészet napját Szombathelyen

Vágvölgyi Bálint 2021-04-11 09:10:00
Nem tudhatom.

A magyar költészet napját Magyarországon 1964 óta április 11-én József Attila születésnapján ünneplik. A mai napon vasi kötődésű személyiségek vendégeskednek az AGORA Szombathelyi Kulturális Központ közösségi oldalain - a művészek, tudósok és zenészek mellett a magyar költészet napján.

Perl Zoltán magyar válogatott kosárlabdázó - Költészet napja AGORA

A művészek, tudósok és zenészek mellett sportolók is megvillantják lírai hangjukat április 11-én, a magyar költészet napján, az AGORA Szombathelyi Kulturális...

Az AGORA Facebook-oldalán és Youtube-csatornáján vasárnap követhető videó-folyamban verset mond: Perl Zoltán magyar válogatott kosárlabdázó, Korponay Zsófi énekes, előadóművész, Halmosi Péter magyar válogatott labdarúgó, háromszoros magyar bajnok és kétszeres magyar szuperkupa-győztes, Kálmán Olga szerkesztő, riporter, Kapitány Ágnes és Kapitány Gábor szociológusok, Pődör Rebeka, a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia NB I-es felnőtt csapatának játékosa, Likó Marcell zenész, dalszövegíró, Simonffy Péter vlogger, Ekler Luca világ- és Európa-bajnok paraatléta, dr. Simon Endréné Pável Judit tanár, Pável Ágoston költő lánya, Toshu – Szalay Gergő ifjú feltörekvő rapper,  Bánhegyi Adrienn és Bánhegyi Adrienn és Bánhegyi Kata többszörös bajnok kötélugrók, Jordán Tamás színművész, a Weöres Színház alapító igazgatója, Vadas Zsuzsa Prima-díjas író, újságíró, forgatókönyvíró, a Lázár Tesók, Bányai Kelemen Barna színművész, a Fatal Error rockzenekar és Antonia Vai svéd-magyar énekes-dalszerző.

A sort a Falco klasszisa, Perl zoltán kezdte, Radnóti Miklós Nem tudhatom című versével. Perlre este is vár egy nagy fellépés, ugyanis a sárga-feketék a Magyar Kupa döntőjében lépnek pályára.

Szólj hozzá!

Mit lehet tenni, ha a baba nem fogadja el a cumisüveget?

Sok szülő találkozik azzal a helyzettel, hogy a baba egyszerűen elutasítja a cumisüveget.

Nem várt helyen is okozhat problémákat az extrém hőség: a talajközeli ózon az új veszélyforrás

A forró, napos időjárás kedvez a talajközeli ózon kialakulásának, amely irritálhatja a légutakat, ronthatja a tüdő működését és különösen veszélyes lehet a krónikus betegek számára. 

Csillagok, hullócsillagok és napfogyatkozás: különleges csillagászati programok jönnek Győrben és Nyúlon

Három estén is az égbolt kerül a középpontba: távcsöves megfigyelések, zenés installációk és lézeres csillagtúrák mellett augusztus 12-én egy látványos részleges napfogyatkozást is megfigyelhetnek az érdeklődők.

Igazi ritkaság: kilenc nappal korábban nyitják meg a felújítás alatt álló Hecsei úti felüljárót

Hétfőn hajnali négy órától ismét minden közlekedő használhatja az átkelőt, az autóbuszok is visszatérnek eredeti útvonalukra.

Kicserélték a győri kórházban meghibásodott transzformátort

Megkezdték az elhalasztott egészségügyi ellátásokat.

Kánikula 2026 - enyhül a hőség, de még nincs vége: szombattól már “csak” másodfokú riasztás lesz érvényben

A július vége óta tartó harmadfokú hőségriasztást mérséklik, de a tartós meleg miatt továbbra is fokozott óvatosságra van szükség.

Két részletben érkezik a 100 ezer forintos iskolakezdési támogatás, amit nem kell külön igényelni

Az első 50 ezer forintot még a tanévkezdés előtt folyósítja a Magyar Államkincstár, a második részlet novemberben, utalvány formájában érkezik.

Piknik italok: ízek és élmények a szabadban

Ahogy tavaszodik és a nap egyre tovább marad velünk, sokaknak támad kedve kirándulni a természetbe.

Örömhír: tíz éve nem volt ilyen alacsony az infláció Magyarországon

Júliusban mindössze 1,2 százalékkal emelkedtek éves összevetésben a fogyasztói árak, miközben az élelmiszerek ára már csökkent. 

A barokk összes árnyalata és még egy sor kiváló program vár mindenkit ezen a hétvégén Győrben

Középpontban a hagyományőrzés, de lesz Pogány Induló és Majka koncert, jóga szeánsz, “borhajózás” és egy csomó minden más. 

Energiatakarékosság: korábban kezdődik a Győri Audi ETO KC pénteki felkészülési mérkőzése

Az energiaellátás tehermentesítése érdekében másfél órával előrébb hozták a Brest Bretagne Handball elleni találkozó kezdését.

Barokk pompába öltözik a belváros: hétvégén rendezik meg a XXXIII. Győri Barokk Esküvőt

Jubileumi fogadalom megerősítés, történelmi felvonulás, tűzshow és vezetett séták is várják az érdeklődőket augusztus 7–8-án.

Extra: a Vásárcsarnokban nyitja új évadát a Győri Filharmonikus Zenekar

A „Zenélő piac” című különleges koncerttel szeptember 7-én rendhagyó helyszínen találkozhat a közönség a klasszikus zenével.

Átadják a megújult Erzsébet ligeti KRESZ-Parkot Győrben – családi programokkal ünneplik a felújítást

Ügyességi versenyek, KRESZ-kvíz, ingyenes kerékpár- és e-rollerjelölés is várja a családokat augusztus 8-án.

Nőverő szombathelyi férfi ellen emelt vádat az ügyészség

A férfi a nyílt utcán kezdte verni áldozatát.

A rómaiaktól az agyagkatonákig – tárlatvezetések, workshop és közönségtalálkozó várja a látogatókat a győri Rómer Múzeumban

Ingyenes programokkal és különleges kiállításokkal készülnek a hét második felére, a hőségriadó idején ráadásul a Várkazamata – Kőtár is díjmentesen látogatható.

Czunyiné harca a gmail és az önkény ellen - letiltotta a Google a Védvonal levelező fiókját

Nem vicc! A Fidesz maradéka tényleg egy ingyenes e-mail szolgáltatást használt, hogy megvédje a Fidesz maradékát.

Kedden megválaszthatja az Országgyűlés Magyarország új köztársasági elnökét

A TISZA Párt frakciója kezdeményezte az államfőválasztás augusztus 11-re való kitűzését - a kormánypárti jelölt személye ugyanakkor egyelőre nem ismert.