Teljesen szétdöntött egy boltot egy varánusz Thaiföldön

Fehér Buda 2021-04-10 15:50:22
A 180 centis hüllő Bangkok közelében hozta rá a frászt a vásárlókra, valószínűleg élelmet keresett a boltban.

Nem mindennapi bevásárlást tartott egy varánusz Thaiföldön. Egy Bangkok közeli 7-Eleven nevű kisboltba még kedden rontott be a hüllő, ami egy közeli erdőből mászott elő. A 180 centis állat rendesen ráijesztett a vásárlókra, a hüllő végül úgy döntött, hogy egy sarki polcot mászik meg, majd King Kong módjára a polc tetején trónolt egy ideig.

A vásárlók videóra is vették a hatalmas állat rendbontását, jól hallható, hogy sokan sikítva menekültek a varánusz közeléből:

 

 

A varánuszok őshonos állatok Thaiföldön, a vadonban sokszor a fákról ijesztegetik az embereket. Az állat viszont valószínűleg jobban fél az emberektől, mint ők tőle, a szakértők szerint a hüllő akkor mászik fára, ha valamitől megrémül.

A hatalmas állat végül egy órát időzött a bolt polcain, mire kiértek a rendőrök, akiket a megrémült dolgozók hívtak ki. Az egyenruhások szakemberekkel az oldalukon érkeztek, akik ahelyett, hogy befogták volna az állatot, csak simán kikergették onnan. A hüllő végül egy bokorban keresett menedéket, a helyiek úgy gondolják, miután lenyugodott, visszament a fák közé, írja a Metro.

A varánuszok egyébként agresszívan is képesek viselkedni, ha a környezetük felidegesíti őket. A helyiek viszont tudták ezt, úgyhogy biztos távolságból figyelték az állatot, amíg a hatóságok kiérkeztek, így senkinek nem esett baja, csak néhány doboznal. Bangkok közelében az elmúlt időszakban túlságosan száraz volt az időjárás, így az állat valószínűleg nem találhatott élelmet, ezért merészkedett az emberek közelébe. A varánuszok halakon, kigyókon, békákon élnek, de az eső hiánya miatt mostanában nehezebben találhattak prédára. 

Szólj hozzá!

Műkörmös, borostás, műszempillás férfit látott fizetni a sárvári Lidlben az egyik helyi fideszes önkormányzati képviselő

Vagy csak vízionált. Minden esetre Kampelné Kozlovszki Marianna szerint a gender szerinte veszélyes. 

Szijjártó Péter looking at things: épülő gyógyszergyári csarnok Körmenden

14 és fél milliárd forintból bővíti gyáregységét az Egis.

Most bárki beleszólhat az új klímatörvénybe – kerekasztal-beszélgetést tartanak a témában Győrben

Civil kezdeményezés keretében várják az érdeklődőket a Rómer Házba.

Húsz év után emelik a szociális támogatásokat Győrben

A 2026-os költségvetés egyik legfontosabb eleme a rászorulók segítése.

Kizárja az unió Magyarországot az érzékeny egyeztetésekből – a diplomaták bizalmi válságról beszélnek

Szijjártó Péter videóban háborodott fel az állítólagos lehallgatásán, ugyanakkor nem cáfolta, hogy szivárogtatott volna az oroszoknak. 

Illés Károly a választási bizottságnál panaszolt be egy viccet

Elutasították a fideszes önkormányzati képviselő beadványát.

Elhunyt Farkasházy Mimi

A Hócipő főszerkesztője 78. születésnapja után pár órával halt meg.

Hol parkoljunk a Liszt Ferenc repülőtér közelében?

Ahogy elérkezik az idő egy újabb izgalmas utazás megkezdéséhez, sokaknak megoldandó feladattá válik az autó elhelyezése a reptér közelében.

„Nem elég emlékezni, igazságot is kell szolgáltatni” – Pintér Bence a győri zsidó múlt sötét fejezeteiről beszélt

A polgármester a Kossuth utca történetén és egy emigrált család sorsán keresztül mutatta meg, mit veszített a város.

Diószegi Judit: Magyarországon meg kell tanulnunk, hogy éljünk a demokratikus jogainkkal

Szerinte, ha a TISZA nyer, akkor olyan kormányunk lesz végre, ami tettvágyó, és az emberekért dolgozik.

„Bécsben vetettem mintát” – drogteszttel reagált a vádakra Magyar Péter

Az ellenzéki miniszterelnök-jelölt szerint a TISZA-kormány alatt a politikusoknál is rendszeres vizsgálatok jöhetnek.

Magyar Péter Toronyban: A rendszerváltást veszélyeztető ellenzéki politikusok fölött ítéletet fognak mondani a választók április 12-én

A TISZA-párt elnöke hangsúlyozta, hogy a jelenlegi választójogi szabályok miatt csupán egy az egyben lehet legyőzni a Fideszt, és lehet kivívni a rendszerváltást.

400 millió forintot költött el a Fidesz a tavasz szeptember első DPK gyűlésre

Az egészet egy augusztusban bejegyzett alapítvány finanszírozta.

Fülöp-szigeteki rumok egzotikus kalandja

A Fülöp-szigeteken dús zöld táj és kristálytiszta víz között találsz valami igazán különlegeset: a helyi rumokat, amik a régió egyedi ízeit és szellemiségét koncentrálják.

A regeneráció fontossága a sportban: mi lesz a siker titka?

A sportolókat gyakran az állóképesség és a szenvedélyük hajtja.

Közös kiáltványt adtak ki magyar polgármesterek

Nemény András, Szombathely első embere is az aláírók között van.