Egyelőre nem tudni, lesz-e idén Sziget Fesztivál

Székely Zoárd 2021-04-09 15:25:24
Április végéig adtak időt maguknak a szervezők.

Április végén derül ki, lesz-e Sziget idén, addig adtak időt maguknak a szervezők, hogy kimondják, megtartják-e vagy sem a fesztivált.

Kádár Tamás, a sziget ügyvezetője nyilatkozott a hvg.hu-nak, miszerint a fellépők listája már megvan, a fesztiválnak vannak megállapodásai előadókkal és zenekarokkal, azt azonban jelenleg még nem lehet tudni, lesz vagy nem lesz Sziget Fesztivál a nyáron.

Idén nem lesz se VOLT, se Sound

Ahogy arra számítani lehetett, idén is sorra mondják le a nagy koncerteket és fesztiválokat szerte Európában. A nyár végi fesztiválok szervezői közül vannak még, akik bíznak abban, hogy a tervezett rendezvények egy része valamilyen formában megvalósulhat, az azonban mára biztossá vált, hogy a VOLT és a Balaton Sound időpontját a szervezők 2022-re tolják - írják közleményükben a szervezők.

Kádár elmondta, számos kérdésre kell választ kapniuk a döntéshez. Elsősorban pontos nyitási tervet kellene látniuk, az ahhoz rendelt feltételekkel. Tudniuk kellene többek közt, hogy utazhatnak-e a zenekarok, a közönség, hogyan szabályozzák a beutazást Magyarországra, mik lesznek a vendéglátóipart érintő szabályok nyáron Budapesten és milyen mozgásterük lesz a védetteknek.

A szervező Nagy-Britanniát, illetve az angol fesztiválpiacot hozta fel példaként. Ott a pontos nyitási terv ismeretében több fesztiválra már elkezdtek jegyeket árulni.

 

Fotó: Sziget Festival Official Facebook

Szólj hozzá!

A tinédzserek szerint félelmetes a TikTok-algoritmus pontossága

Már 8 évesen nekiállnak tiktokozni a gyerekek.

Repülőrajt árrésstoppal

A vártnál rosszabb inflációs adatok javítására régi módszeréhez nyúl a kormány: árstopot vezet be.

Tavaszi nagy takarítottak a szombathelyi Domusnál

Ezután rendszeresebben jár majd arra a takarító brigád.

Országos képregény alkotói pályázatot hirdet a szombathelyi könyvtár

Az idei CONnathely-Savaria képregényfesztivál nulladik napján nyitják meg az alkotásokból készült kiállítást.

Együttműködési megállapodás született a Király SE és az Eötvös Loránd Tudományegyetem között

A megállapodás értelmében a felek közösen dolgoznak tovább a sportszakos, kiemelten a labdarúgó edzőképzésben résztvevő hallgatók szakmai fejlődésének érdekében.

Hétfőn engedték szabadon a Kaposváron balhézó körmendi szurkolókat

Csoportosan elkövetett garázdaság elkövetésének megalapozott gyanúja miatt kell felelniük.

30 alapvető élelmiszerre vet ki árrésstoppot a magyar kormány

Itt az újabb csodafegyver az inflációval szemben.

Válaszokat ígér a győri költségvetéssel kapcsolatban a polgármester

A nagy nehezen kicsikart költségvetési konszenzussal kapcsolatban kapnak lehetőséget a város polgárai: lakossági fórumon kérdezhetik Pintér Bencét mire mennyi pénz jut idén.

Panaszkodnak a körmendi Városgondnokság dolgozói, nehezen élnek meg a bérükből

Most azt vizsgálja az önkormányzat, hogy adhat-e kedvezményt az önkormányzati bérlakások bérleti díjából.

1 milliárd 259 millió forintért újítják fel az MCC szombathelyi épületét

Januárban jelentették be, hogy megújul a Takáts-ház.

Letartóztattak egy álrendőrt

Egy balesetnél bírságolt a kamuzsaru.

Kisbajcson járt Orbán Viktor

Aztán Nagybajcson betűtészta levest evett, és találkozott Simon Róbert Balázzsal, a térség országgyűlési képviselőjével.

Újabb tárolófeltörőket fogtak a győri rendőrök

A győri nyomozók gyanúsítottként hallgatták ki a két 28 éves férfit.

Jobb feltételekkel rollerezhetnek a győriek

A városban évek óta elektromos rollereket üzemeltető céggel sikerült optimalizálni a szerződést a városvezetésnek.

A Falco nyerte a Magyar Kupát

A Körmend az ezüstérmes. 

Férfi kosárlabda Magyar Kupa - Harmadik aranyára hajt Kaposváron a Falco

A Falco legutóbb 2023-ban, a fővárosi Tüskecsarnokban ünnepelhetett kupadiadalt, majd tavaly meglepetésre kikapott a négy között a Szegedtől a BOK Csarnokban, és végül be kellett érnie a bronzéremmel.