Kormányzással provokált a miniszterelnök!

Székely Zoárd 2021-04-08 16:12:00
Micsoda világban élünk!

„Kérdésekkel provokált az újságíró"

– ezzel a címmel közöltek egy hírt szerda este a magyar közmédia fellegvárában, az M1 esti híradójában.

A három és fél perces videót arról forgatták, hogy az osztrák Profil nevű lap újságírója levelet írt a Fidesz EP-delegációjának, amelyben kérdéseket tett fel Orbán Viktor, Mateusz Morawiecki és Matteo Salvini múlt heti találkozójával kapcsolatban.

A csatorna leleplező anyaga szerint kérdések helyett „provokatív, kérdésnek álcázott állítások” érkeztek az osztrák újságírótól, amit úgy kommentáltak, hogy a találkozó óta

„még egy hét sem telt el, de az európai balliberális sajtó máris példátlan támadásba lendült,”

ez pedig nyilván egy összehangolt hadjárat része lehet.

Az osztrák újságíró többek között azt kérdezte, hogy miért nem kapott senki meghívást a találkozóra a francia Nemzeti Tömörülés és az osztrák Szabadságpárt tagjai közül, erre pedig a következő válasz érkezett a narrátor Bende Balázs szájából:

„csak amatőr újságírók kérdeznek olyat, hogy miért nincs ott valaki, akinek a jelenlétéről soha nem is volt szó.”

A többi kérdést a narrátor egyszerűen érdektelennek minősítette, majd a bejátszás végén mellékelték az újságíró nevét és fényképét, közölve, hogy minden bizonnyal lejárató cikket tervez írni a témában, hiszen

„számos bíráló hangvételű cikket írt már különböző lapokban és portálokon Orbán Viktor miniszterelnökről”.

Kérdésekkel provokált az újságíró

Provokatív, kérdéseknek álcázott állításokkal kereste meg a Fidesz EP-képviselőit egy osztrák liberális újságíró - ezt állítja a Fidesz. A párt szerint Orbán...

Meg kell hagyni, valóban elkorcsosult világban élünk, ha vannak emberek, akik a munkájukat végzik és a szakmájukból fakadó kérdésekkel zargatják egy adott ország kormányát. Éppen ezért szerkesztőségünk összegyűjtött néhány példát, ami a fenti példa alapján bemutatja, hová fajulhat a helyzet a későbbiekben:

  • Kenyérsütéssel provokált a pék!
  • Vezetéssel provokált a buszsofőr!
  • Feleltetéssel provokált a pedagógus!
  • Büntetessel provokált a BKV-ellenőr!
  • Orvosi szakvélemény közlésével provokált a Magyar Orvosi Kamara!
  • Herevasalással provokált Berki Krisztián!
  • Népviselettel provokált a néptáncos!
  • Pacallal provokált Németh Szilárd!
  • Igazsággal provokált Mátyás király!
  • Gázszereléssel provokált a gázszerelő!
  • Kormányzással provokált a miniszterelnök!
  • Válaszadással provokált Hende Csaba!

És végül, de nem utolsósorban:

Kattintással provokált Ön, kedves olvasó!

Szólj hozzá!

Idén nyáron végre felújítják a Hecsei úti felüljárót Győrben

A város egyik legfontosabb közlekedési útvonalán júniustól indulnak a munkák, időszakos lezárásokra is készülni kell.

A 21 Kutatóközpont szerint 40-28-ra vezet a TISZA a Fidesszel szemben

Ez a teljes népesség leképezésében jött eredmény. A friss felmérés szerint 2 párti parlament lehet a következő ciklusban.

Király Gábor 50 éves

Április elsején, a bolondok napján született a 108-szoros válogatott labdarúgó.

Pintér Bence feljelenti mint bűnszervezetet és kezdeményezi a fekete pufajkások kitiltását Győrből

Feljelentéséhez csatolta azokat a felvételeket, amelyek alapján a nyomozó hatóság beazonosíthatja az elkövetőket.

3 és félmillió forint értékben elkövetett internetes csalás miatt kell bíróság elé állnia egy férfinak és egy nőnek

Nem létező árúkat kínáltak eladásra. Körmendi és Szentgotthárdi vásárlókat is megkárosítottak.

Kósa Roland a MÁV vezetőivel egyeztetett: több győri vasúti ügyben is előrelépést ígérnek

Az alpolgármester szerint az aluljáró takarításától az akadálymentesítésen át a zajvédelemig több konkrét kérdésben is sikerült eredményt elérni.

Több mint 100 millió forinttal támogatja Győr a civil szervezeteket

A városházán megkezdődött a támogatási szerződések aláírása, a 2026-os költségvetésben több fontos területre is jut pénz.

Magyar Péter reagált Szijjártó kijelentésére: „Magyarország helye Európában van” 

A TISZA elnöke szerint elfogadhatatlan, hogy bárki az EU-n kívül képzelje el az ország jövőjét.

Betondarabokkal dobálta meg apósát egy rábapordányi férfi

Szóváltásba keveredtek, most garázdaság és rongálás a vád. 

Kósa Roland a győri események után üzent a rendőrsének: bízik benne, hogy tanultak a 2006-os hibákból

Az alpolgármester szerint a múlt és a jelen ijesztően hasonlít egymásra.

A Savaria tér lesz Orbán Viktor szombathelyi látogatásának helyszíne

Csütörtökön 19 órakor mond beszédet a kormányfő.