Két ember meghalt egy rosszul elsült gender reveal party miatt Mexikóban

Fehér Buda 2021-04-01 17:09:00
Nem ez az első eset, hogy egy babaváró buli tragédiával végződik.

Amerikában és a környező országokban egyre divatosabb úgynevezett gender reveal party-t tartani. A bulik lényege, hogy egy-egy pár valamilyen frappáns formában találja ki, hogy mi lesz a születendő gyermekük biológiai neme. A legtöbben ilyenkor cukrászokhoz fordulnak, akik olyan tortákat készítenek, amelyek kívülről fehérek, belülről viszont vagy kék, vagy rózsaszín piskótával vannak töltve.

Mások viszont egészen extravagáns módon akarják megtudni, kisfiúk, vagy kislányuk születik-e. Jason Derulo például az Instagram-oldalán is bemutatta a buliját, aminek a végén kék tűzijátékokat lőttek, ebből derült ki, hogy az énekesnek kisfia fog születni hamarosan. A bulik viszont sokszor rosszul sülnek el, a tavalyi év nagy kaliforniai tüzét is egy ilyen party okozta.

Kedden is katasztrofálisan végződött egy ilyen buli, amikor egy repülő a tengerbe csapódott Mexikó partjainál. Az ünneplő család egy hajóról nézte, ahogy a repülő egy "kislány!" feliratú táblát húz maga után, ám a kisrepülő ezután hirtelen a tengerbe csapódott, a család legnagyobb rémületére.

A repülőben tartózkodókat a helyi tengerészgyalogság próbálta kimenteni a vízből. Két emberre találtak rá, az egyikük már a mentés közben meghalt, a másikukat a parton még megpróbálták újjáéleszteni, sikertelenül. A mexikói lapok szerint azonban nem egyértelmű, hányan is voltak a repülőn, egyes beszámolók szerint négy ember hajtotta végre a balul sült mutatványt. Azt egyelőre nem tudni, mi okozta a balesetet, a helyi hatóságok vizsgálódnak az ügyben.

Szólj hozzá!

12 méteres, besétálható röpdével várja a látogatókat idén a szombathelyi díszmadár kiállítás

Nem szajkózzuk tovább, hogy megint papagájoktól lesz hangos az oladi iskola tornaterme.

23%-kal drágább a gáz, mint tavaly és 4,3%-kal nőttek átlagban a fogyasztói árak

A kormány tovább harcol az áremelések ellen, csak az a fránya infláció ne lenne.

14 kiló marihuána volt a kocsijában, és nem tudta kifizetni a tankolást

A kapuvári kút dolgozói hívták a rendőröket. A folytatást nem nehéz kitalálni.

Elkészült a „KÉKTÚRA mozdony” és a „KÉKTÚRA motorvonat” – matricázott járműveket mutatott be a GYSEV Kőszegen

A környezetbarát közlekedési formákat népszerűsítő járműveken szlogen is olvasható: „Vonatra szállok – túrázni indulok”.

Adj vért, és ments meg három életet! 

Itt és ekkor adhatsz vért Győrben.

Az örökbefogadás mibenléte és rejtelmei

Az örökbefogadás különleges köteléket teremt az új szülők és a gyermek között, ami komoly kérdéseket vethet fel, jóval túlmutatva a hétköznapi családi kapcsolatokon.

Gázolás miatt ítélt el a bíróság egy szombathelyi taxist

400 ezer forintot kell fizetnie, és egy évre bevonták a jogosítványát.

300 ezer forintra büntették a Szombathelyi Haladást a szurkolók rendbontása miatt

A soron következő bajnoki meccsen egy szektort le is kell zárni a szankció miatt.

Antal Imre és Kósa Roland ugyanazt a problémát akarták megoldani ma reggel

A dolog szépséghibája, hogy egymástól 200 méternyi távolságra. 

Szombathelyen nem lesz unalmas az ősz! - Telt házas estékre készülhet az AGORA

Pintér Béla, Mező Misi, Doszpot Péter és egy kis Halloween a Víztoronyban. 

Enyhítené a kormány az Otthon Start program feltételeit

Társadalmi egyeztetésen a támogatott lakáshitel szabályainak módosítása. 

Őszi kulturális kavalkád a Rómer Múzeumban

Programajánló hűvös napokra. 

Zebrán gázolt egy nő Szombathelyen

A sértett súlyos sérülést szenvedett, a vádlottat eltilthatják a vezetéstől.

Horogra akadt egy orvhalász Mosonmagyaróvárnál

Engedélye nem volt, de tiltott halászeszköze igen.

Két parkolóházban is dolgozik a Győr-Szol a napokban

A Révai -és a Kodály Zoltán úti parkolókat kell nélkülözni egy rövid ideig. 

A Győri Fellebbviteli Főügyészség egy gyermekpornográfiában súlyosan érintett férfi büntetésének helybenhagyását indítványozta

Több, mint 16 ezer felvétele volt a visszaeső bűnösnek, köztük olyanok is, amin erőszakot követnek el. 

100 új kerékpártámaszt helyeztek ki Győrben - meg sem állnak 468-ig

Az újabb bringabarát lépéssel egy kicsit zöldebb lehet a város.