Az LMP továbbra is azt követeli, hogy 9 hónapig járjon az álláskeresési járadék

Papp László Tamás 2021-03-31 14:03:00
Orbán Viktor elhíresült mondása szerint a kormány senkit nem hagy az út szélén. Ha ez tényleg így lenne, akkor a Fidesz-KDNP végre érdemben foglalkozna az ismét benyújtott törvényjavaslatával és meg is szavazná azt – állítja Hohn Krisztina.

Hohn Krisztina online sajtójátékoztatón jelentette be, hogy az LMP frakciójával együtt törvényjavaslatot nyújtott be, mely arról szól, hogy az álláskeresési járadék a jelenlegi 3 hónap helyett 9 hónapig járjon. Nem először teszi ezt a zöld párt a járványhelyzet kirobbanása óta, de a Fidesz rendületlenül lesöpri ezt a javaslatot az asztalról – mondta az LMP képviselője.

A járvány jelenleg is tombol, bőven több mint 3 hónapja tart, jelenleg is több százezren vannak állás és kilátás nélkül. Vannak olyan szektorok, ahol az élet már egy éve áll, és az abban dolgozók nagy részének azóta nincs bevétele, jövedelme. A 3 hónapra adott álláskeresési járadék szinte semmire sem jó, a 9 hónap viszont már segítség lenne. Különben 3 hónap hiábavaló álláskeresés után marad a 22.800 forintos szociális segély meg a szintén alig fizető közmunka – hangsúlyozta a politikus.

Csakhogy ez nem elfogadható!  Az LMP kitart amellett, hogy az álláskeresési járadékot 3-ról 9 hónapra emeljék, ezért határozottan arra kéri a kormányt, végre fontolja meg és támogassa a párt javaslatát. Egy ország kormányának minden állampolgárról gondoskodnia kell – pláne, ha a vezetője azt ígérte, hogy senkit sem hagy az út szélén – fogalmazott Hohn.

Az LMP törvényjavaslatának teljes szövege itt olvasható.

Szólj hozzá!

Megduplázódott az alpolgármesterek száma Győrben, így újraosztotta a hatásköröket és a feladatokat Pintér Bence

Az új munkamegosztás szerint Balog-Farkas Renáta többek között a városüzemeltetésért és a sportért, Kósa Roland pedig továbbra is a fejlesztésekért és a kultúráért felel.

Hatékony vízszigetelés a tetőn

Az otthonunk biztos és kényelmes menedék kell, hogy legyen, ahol gondtalanul tölthetjük mindennapjainkat.

Vízkorlátozást vezettek be az Alsó-Szigetköz több településén 

Június 18-tól napközben tilos vezetékes ivóvízzel locsolni, autót mosni vagy medencét tölteni Győrzámolyban és több környező településen.

A nyári vasúti vágányzár Győrt is érinti: több vonat menetrendje módosul

Június 20. és augusztus 30. között a Budapest–Győr vonalon közlekedőknek is változásokra kell készülniük a Déli Körvasút fejlesztése miatt.

A hétvégén jön, a Szentivánéji Vigasságok!

Több ezer látogatót várnak Szombathelyre. Mihályfi Luca, L. L. JUNIOR, Tolvai Reni, és BYEALEX ad koncertet.

Újabb lapok és szerkesztőségek kerültek komoly bajba a Mediaworksnél - vajon meddig tart ki a Kisalföld?

Tömeges elbocsátásokról és lapbezárásokról szólnak a hírek, miközben továbbra sem tudni, milyen jövő vár a megyei napilapokra.

Vasárnap újra megtelik kincsekkel a Tarcsay utcai piactér Győrben

Régiségek, könyvek, porcelánok és különleges gyűjtői darabok várják az érdeklődőket a havi régiségvásáron.

Szúnyoglárva-gyérítés kezdődik Győrben és a környező településeken

A szakemberek a következő napokban biológiai módszerrel védekeznek a szúnyogok elszaporodása ellen, de hangsúlyozzák, hogy a lakosság segítségére is szükség van.

Exkluzív koktélélmények baráti összejövetelekhez

Sokszor hallhattad már, milyen emlékezetes lehet egy baráti összejövetel, amikor minden a kikapcsolódásról és a könnyed szórakozásról szól.

Olcsóbb lesz az üzemanyag

Még a védett ár alá is benézhet a nafta ára.

Három új értékkel bővült a Győri Értéktár

A Czuczor Gergely Bencés Gimnázium és Kollégium, a Hazánk folyóirat és a Rába vállalat is bekerült a város hivatalos értéktárába.

Eddig 35 és fél millió forintot költött el Szombathely az azbeszt helyzet kezelésére

A költségek 90%-át térítheti meg az állam. Az önkormányzat újabb finanszírozási kérvényt nyújt be.

Több buszjárat menetrendje is változik Győrben, egy megálló végleg megszűnik

Az Ipari Park térségében felújítás miatt terelik a járatokat, a Fehérvári úton pedig új közlekedési rend lépett életbe.

Hirdetésben keres gyermek háziorvost Kőszeg

Legalább 4 év szolgálat esetén ingyen kap egy lakást a leendő doktor.

Mészáros Lőrinc a leggazdagabb magyar az idei százas listán is

A második Csányi Sándor, a harmadik Felcsuti Zsolt.

Az okos sütés lehetőségei: modern konyhai megoldások

Elgondolkodtál már valaha azon, hogy a modern konyhai technológiák milyen változásokat hoznak a mindennapi életbe? Az energiahatékonyság és az innováció tökéletes párosának tűnnek, különösen, amikor mai sütőkről van szó.

Mondja meg ön, hogy mire lenne szüksége Győrnek - lakossági kérdőívvel tervezik a város jövőjét

Június végéig várják a városlakók javaslatait a következő évek fejlesztéseiről.