Lángokban áll Indonézia egyik legnagyobb olajfinomítója

Fehér Buda 2021-03-29 11:42:00
A hatalmas tűzvész miatt már 950 ember kellett evakuálni a környékről.

Helyi idő szerint hajnali egy óra körül kigyulladt Indonézia egyik legnagyobb olajfinomítója, az indonéz állam kezében lévő Balongan. A tűzben eddig legalább öt ember súlyosan megsérült, és 950 embernek kellett elhagynia az otthonát, mivel a lángok már a környező lakásokat fenyegetik. Halálos áldozatról egyelőre nem tudnak az indonéz hatóságok, habár már több embert is eltűntként tartanak nyilván, írja a BBC. A mentés viszont lassan folyik, az országban nagy gondot jelent a koronavírus-járvány, ezért nehezen tudják elhelyezni a kimenekített családokat.

A lángokat egész éjszaka oltották, ennek ellenére a helyiek arra keltek, hogy egy hatalmas füstoszlop áll a finomító helyén. Az indonéz híradóknak a lakók azt mondták, erős füstszag van a környéken, az éjszaka pedig egy vihar vonult át fölöttük. A találgatások szerint az egyik villám okozhatta a tüzet, ám a helyi hatóságok még vizsgálják, hogyan keletkezhetett a katasztrofális méretű tűzvész, egyelőre az idegenkezűséget sem zárják ki. 

 

Massive explosion at the Balongan oil refinery in Indonesia.

Don't forget to Subscribe and * * LIKE ** the videos. Greetings to everyone and THANK YOU for the great support! By supporting us, you're helping plant tree...

 

A Balongan finomító Indonézia egyik legértékesebb finomítója volt, innen szolgáltatták az üzemanyagot további feldolgozásra egész Jakarta számára. A városban jelentős a műanyag és a vegyianyag ipar, a gyárakban most veszélybe kerülhet a gyártás az olaj hiánya miatt. A helyi hatóságok azt mondják, a lakóknak viszont nem kell attól tartania, hogy elfogyna a benzin a környéken, van elég tartalékuk.

Az indonéz politikai világ legnagyobb kérdése most viszont az, hogy egy ekkora katasztrófa hogyan történhetett meg egy állami kézben lévő telepen. A Balongant 1994-ben helyezték üzembe, így még viszonylag fiatalnak mondható, a károk értéke. A finomító vezető szerint viszont csak az olajtartalékok gyulladtak ki, az üzemben néhány napon belül újból megkezdődhet a feldolgozás, mivel a gépek teljesen épen maradtak.

Szólj hozzá!

Danny Van Poppel nyerte a Tour de Hongrie győri befutóját

A 100 éves verseny első szakasza az ETO Parkban ért célba, Pelikán János a legjobb magyar.

Kitüntették a mentők Ágh Pétert

Az indoklás szerint a képviselő példaértékűen támogatta a mentők munkáját és fejlesztéseit.

Győrszentiváni siker! Újra nyitva a Lakossági Információs Iroda

Hat hónapnyi herce-hurca után újra lehet helyben intézni egy csomó mindent. 

Mennyire ismerjük a testünk működését?

Időről időre helyet kapnak a hírekben olyan betegségek, állapotok, amelyek az adott ország lakosságának jelentős részét érintik.

Veréssel fenyegettek meg egy szombathelyi önkormányzati képviselőt

A képviselő kitiltotta a férfit a szociális bérlakásokból, emiatt akart rá kezet emelni.

Illés Károly nem veszi fel Hende Csaba parlamenti mandátumát

A Fidesz vezetésének hamarosan döntenie kell, hogy ki ül be a Vas01-es választókerület megüresedett képviselői székébe.

Kövér László Tápszentmiklóson "hazaárulózott"!

Az Országgyűlés elnöke Fekete Dáviddal karöltve kampányolt Ukrajna ellen. (Véleménycikk következik.)

A celldömölki nyomozók befejezték abban az ügyben a nyomozást, amelyben egy osztrák nő méltatlan és veszélyes körülmények között tartott állatokat

A hatóságok és a civil állatvédő szervezetek 102 kutyát és 32 további állatot mentettek ki két csöngei ingatlanról.

Szikével rabolta ki a dohányboltot egy férfi Mosonmagyaróváron

Roller, ruha, dohánybolt: az óvári férfi nem tudott leállni. 

Útlezárások, forgalmi változások Győrben a Tour de Hongrie idején

A 100 éves verseny páratlan élményt, és komoly lezárásokat hoz szerda délután. 

Ende - Elérhetetlen lett Hende Csaba Facebook-oldala

Szombathely parlamenti képviselőjének hivatalos közösségi oldala februárban frissült utoljára.

Letöltendő börtönre is ítélhetik a szombathelyi csalót

Majd’ 10 milliót kért kölcsönt de esze ágában sem volt visszadni.

Király Gábor: A kapus a legintelligensebb ember a pályán

Interjút adott a Szombathely díszpolgára.

Angol házi döntőt rendeznek az Európa Ligában

A hazai bajnokságban vergődő csapatok vívnak a második számú európai trófeáért.