Mától soron kívül oltják a várandósokat és a kismamákat

Székely Zoárd 2021-03-27 10:39:49
Extra oltópontot hoz létre számukra a Semmelweis Egyetem.

Extra oltópontot hoz létre a várandós és szoptató kismamák számára a Semmelweis Egyetem.

Az egyetem honlapján közölték, hogy a kismamák a második vagy a harmadik trimeszterben kaphatják meg az első vakcinát, az ismétlő oltást pedig a szülést követően.

A szoptató édesanyák az előírások szerint bármikor felvehetik az első oltást, majd öt héttel később az ismétlő vakcinát.

A várandósokat a háziorvosok és a nőgyógyászok utalhatják be az oltópontokra, a Semmelweis Egyetem szombattól extra oltópontot alakít ki számukra, ahol Merkely Béla rektor utasítása szerint soron kívül kapják meg a vakcinát, aminek előfeltétele a regisztráció.

Kiemelték, a Pfizer- és a Moderna-vakcinákkal már biztosan olthatók a kismamák, a várandós kérésére és kezelőorvosának kockázat-előny értékelése alapján.

 

Fotó: Semmelweis Egyetem

Szólj hozzá!

Továbbra sem tud drága használt autót venni a magyar

A piac 40%-a 2,5 millió forint alatt cserél gazdát. 

Vádat emeltek egy sofőr ellen Szombathelyen, aki halálos közlekedési balesetet okozott

Mindkét fél hibázott, de a motoros sajnos a helyszínen életét vesztette. 

Orbánék az internet helyett az Arénában gyűlnek össze szeptemberben

Új fideszes találmány a digitális honfoglalás offline.

Ákos zárja a nyarat Győrben 

A város a szokásos ingyenes koncerttel búcsúzik a vakációtól.

Akár 39 fok is lehet a héten

Tiszta erőből nyár.

10 külügyi vizsga vár Bebes Istvánra ahhoz, hogy főkonzul lehessen

Szeptembertől Düsseldorfban látja el a feladatot.

El akarta hallgattatni a molesztált diáklányokat az igazgató, most mégis újra kinevezhetik a Soproni Tankerület egyik általános iskolájában

A direktor bevédte volna az első fokon szeméremsértésért elítélt néptánctanárt, őt pedig a tankerület.

V.Németh Zsolt Szentpéterfán beszélt arról, hogy árvizek tekintetében Magyarország az egyik legveszélyeztetettebb Európában

Vas vármegyében az árvíz utáni helyreállításra összesen több mint 560 millió forintot fordítanak.

Részegen bántalmazott egy férfi egy másikat Szombathelyen

Miután földre vitte, még több alkalommal bele is rúgott. 

Összedőlés fenyegeti a toronyi ravatalozót?

Kidúcolták az épület megrepedt oldalfalát.

Egyre közelebb húz a Fideszhez Görbicz Anita

Kocsis Máté digitális polgári körének egyik alapítója lett, a győri Fidesz országgyűlési képviselő-jelöltségének egyik fővárományosa.