Karácsony: Sokak életminőségét rontja, hogy nem járhatnak színházba

Székely Zoárd 2021-03-27 16:43:05
Arra biztat, hogy akinek lehetősége van rá, anyagilag is támogassa a művészeket.

„Ma van a színházi világnap, a színházak azonban néhány hónapot leszámítva több, mint egy éve zárva tartanak"

– írta egy Facebook-bejegyzésben Karácsony Gergely.

A főpolgármester hangsúlyozta, sokak életminőségét rontja, hogy nem járhatnak színházba előadásokat nézni a járvány alatt.

„Nem érezhetjük a színház hangulatát, nem csodálhatjuk a nagyszerű magyar rendezők és színészek munkáját. Nézőként is fájdalmas mindezt nélkülöznünk, de mindezt színházi emberként elszenvedni sokkal nehezebb"

– tette hozzá, majd kiemelte, hogy a művészek többsége bevétel nélkül várja, hogy véget érjen a járvány, miközben nem számíthatnak érdemi kormányzati segítségre.

Facebook

(null)

„Arra biztatok mindenkit, akinek lehetősége van rá, hogy amig nem foglalhatjuk el helyünket újra a nézőtéren, támogassa a színházakat és a művészeket ahogyan tudja"

– szólított fel Karácsony, majd hozzátette, úgy lehet például segíteni, hogy az emberek online előadásokra váltanak jegyet.

„A színház hitem szerint nem csak mulatság és szórakozás, hanem elgondolkodtatás, tanulás és utazás a léleknek. Erre most és a jövőben is óriási szükségünk lesz"

– zárta a bejegyzést a főpolgármester.

 

Fotó: MTI/Mónus Márton

Szólj hozzá!

Zavarkeltésről beszél a Győr Projekt, a több száz milliós hiányról viszont hallgat

A városi cég szerint a kérdések veszélyeztetik a működést.

Hétvégi programok Győr környékén

Kopogtat a farsang, nyakunkon a báli szezon.

A Vas Népe újságírója szerint Magyar Péterék visszahoznák azt a Magyarországot, amikor fegyverrel lőtték a romákat

Ezt az alá a videó alá sikerült kommentelnie, amely súlyos személyiségi jogokat sértve, állítólagos bűnöket sorol fel egy Lázárinfón résztvevő demonstrálókkal kapcsolatban.

Ingyenes hétvégi programok Győrben 

Ha péntek, akkor győri programajánló.

Péntektől érkezik a februári dupla nyugdíj és a 14. havi első negyede

Korábban kezdi a kézbesítést a Magyar Posta, a kifizetések egy utalványon érkeznek.

Bírósági szakaszba lépett a győri GYHG-mutyi - a vád szerint 758 millió forint tűnt el a város cégéből

Éveken át a veszteséges önkormányzati vállalkozást használták fel túlárazott és indokolatlan szerződésekhez.

Ideiglenesen lezárták a marcalvárosi futópálya egy szakaszát Győrben

Garanciális javítás miatt mintegy 40 méteren nem használható a körpálya, a sportolóknak átmeneti megoldást alakítottak ki.

A Fidesz el akarja hallgattatni az Ugytudjuk.hu-t!

Van számukra egy rossz hírünk: nem hagyjuk!

Február végéig érdemes kihelyezni a méhecskehoteleket

Sokat segíthettek a beporzók esélyein.

442 alkalommal csalt hamis aranylapokkal két győri férfi

Webáruházon keresztül csapták be amerikai vevőiket, a kár több mint kétszázmillió forint. 

Nem oszlatta fel magát a győri közgyűlés

Csupán a Tiszta Szívvel A Városért frakció szavazott az oszlatás mellett.

Fekete Dávid már a közgyűlés közben is a háborúval kampányol a Facebookon

Hallomásokra épített riogatás, miközben a város ügyei épp az ülésteremben vannak  napirenden.

Parkolási botrány Győr - bűncselekmény nem történt, Borsi Róbert mégis feljelentést tesz

A Fidesz az ügy kapcsán eljutott odáig, hogy Pintér Bence szerelmes Magyar Péterbe. 

8 milliárd 300 millió a propagandára - ennyiből szórta tele a médiát a kormány a hamis „TISZA-adós” nemzeti konzultációval

Az aHang szerint a kabinet ezúttal is teljes hadrendbe állította a komplett médiabirodalmát.