PDSZ: Addig ne nyissák ki az iskolákat, amíg nem kapta meg minden nevelés-oktatásban részt vevő munkavállaló az oltást!

Székely Zoárd 2021-03-25 19:10:09
Nem elégedettek a kormány mai bejelentésével.

A kormány oltási terve szerint áprilisban kerülhet sor az iskolák és óvodák kinyitására, ennek előfeltétele, hogy elérjük a 2,5 milliós beoltottságot, valamint minden tanár, óvónő és bölcsödei dolgozó megkapja addig az oltást, aki igénybe venné - jelentette be a mai kormányinfón Gulyás Gergely.

A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete azonban úgy véli, nem egészen kerek így a történet és szerintük helyén kell kezelni a fenti bejelentést.

Gulyás: Április közepén nyithatnak az iskolák és óvodák

Akkor nyithatnak az iskolák és óvodák, ha 2 és fél millióan már be lesznek oltva. Erre az oltás mostani ütemét nézve április 12-én vagy 19-én kerülhet sor - derült ki a Kormányinfón csütörtökön. Azt szeretné a kormány, ha addigra minden tanár, óvónő és bölcsődei dolgozó be lenne oltva, aki kéri.

A nedolgozzingyen.hu oldalán jelent meg egy közlemény, amelyben

a PDSZ valamennyi oktatásban-nevelésben közvetlenül részt vevő munkavállaló számára kéri az oltás lehetőségét.

Ide tartoznak többek között

  • a pedagógiai asszisztensek,
  • a pedagógus szakképzettséggel a nevelő- és oktatómunkát közvetlenül segítő („NOKS”) munkakörben alkalmazottak,
  • a pedagógiai szolgálat
  • és a technikai dolgozók.

Ezen kívül hozzáteszik, hogy a rendelkezésre álló rövid idő alatt nagy kérdés, hogy képes lesz-e valamennyi oktatásban-nevelésben közvetlenül részt vevő személy beoltására a kormány. Ha igen, akkor sem látszik, hogy miért jöhet egyáltalán szóba április 12-e, amikorra bizonnyal nem alakulhat még ki a beoltottak immunizáltsága, részleges védettsége sem – hiszen a teljes védelem is jellemzően csak a második oltás beadása után pár héttel alakulhat ki.

Éppen ezért a PDSZ a védettség kialakulását követően tudja elfogadhatónak tartani a nevelés-oktatásban közvetlenül részt vevők tantermi oktatásba történő visszatérését.

A szakszervezet két kérdőívet is készített a témával kapcsolatban, amit több mint 5 ezer oktatásban-nevelésben dolgozó töltött ki:

ebből kiderül, hogy a többség a munkabeszüntetést is vállalja, amennyiben nem a fenti feltételekkel történik az intézmények újranyitása.

A PDSZ szerint más okból is érdemes fontolóra venni ezeket a követeléseket. A pedagógusok érintettsége jóval magasabb, mint ahogy azt a kormányzat – vagy akár szakszervezeti partnerünk – sejtetni engedte, a válaszadók negyede ugyanis úgy nyilatkozott, hogy korábban már elkapta a vírust.

A közlemény végén ismét kiemelik, hogy minden nevelés-oktatásban közvetlenül részt vevő, és oltást igényelő munkavállaló számára követelik az oltást.

 

Szólj hozzá!

A hordozható energiaforrások új korszaka

Valószínűleg mindannyiunkkal előfordult már, hogy egy hosszabb szabadtéri tevékenység vagy akár otthoni áramszünet közepette akadt meg az élet, mert nem állt rendelkezésre elegendő energia.

16 millió forint gyűlt össze a győri Bagolyvár karácsonyfája alá

Példás összefogással újulhat meg az otthon sivár udvara. 

Világátlag felett nőtt a magyar szabadalmi aktivitás

A friss nemzetközi adatok szerint egyre több hazai vállalkozás lát értéket a szellemi tulajdon védelmében.

Napelemes kiserőművel gazdagodott a győri jégkorong klub

A beruházás a klub fenntartható működését és gazdasági stabilitását erősíti.

Színes karácsony Győrben – több száz gyerekrajz érkezett az adventi pályázatra

Három korosztályban összesen több mint 370 alkotás született, a legjobbak díjat, a közönségkedvencek élményt nyertek.

Pintér Bence szerint „Győr nem fideszes fellegvár”  

A polgármester kifejezetten örülne egy időközi választásnak. 

Ismert kézilabdázó nőket zaklatott egy férfi Győrben

A két sértett el is költözött a vádlott miatt, de az új címen is megtalálta őket.  

84 millió forintért tervezik meg a 87-es főút Kám-Szombathely-Kőszeg közötti egy szakaszának felújítását

Felújítják a 86-ost a Rédics-Szombathely-Mosonmagyaróvár útvonalon, valamint Csepreg és Szombathely között is új aszfaltot kap a közút. Több vasi útszakasz is érintett.

4 hónappal Vígh Ferenc távozása után ismét van vezetőedzője a Haladásnak

Simon Ádám eddig sportigazgatóként, és megbízott vezetőedzőként dolgozott a klubnál, január 1-től előléptetik. Frissítve!

A buborék rendben, a címke már kevésbé - rozé pezsgőket vizsgált a Nébih

A Szupermenta teszt szerint inni lehet, olvasni viszont nem mindig volt mit: jelölési hibák miatt öt terméknél indult eljárás.

Újabb szombathelyi belvárosi étterem zár be 

A Fórum azt ígéri, csak téli szünetet tartanak.

Lázár János busszal érkezett Sárvárra

Egy zsáktelepülésről, Csánigról tömeg közlekedett a miniszter, de azt nem tudjuk, hogy oda hogy jutott el.

Hogyan élik túl a kapcsolatok az édeshármast?

A Reddit egyik kérdése elég figyelemfelkeltő volt nemrég: milyen tapasztalatokkal gazdagodtak azok a férfiak, akik már kipróbálták az édeshármast párkapcsolatuk során?

Autómosó alkatrészeit lopta el egy férfi Győr mellett

És nem azért, hogy a saját kocsiját mossa le velük.

Rába Kálmán váltja Bana Tibort a Vas megyei közgyűlésben

Sorcsere a Közösen Vas Megyéért Egyesületben.