Fél óra alatt Oberwarton lehetnénk vonattal: elindult az online petíció

Nagy Donát 2021-03-25 14:06:23
A kezdeményezők szerint a vasúthálózat kiépítésével a régió vállalkozásainak lehetőségei is bővülnének.

Elindult az aláírásgyűjtés, amivel azt szeretnék elérni, hogy Szombathely és Oberwart között újra létesüljön vasúti kapcsolat. A leírás szerint nemcsak elhanyagolták a félmillió lakosságú határrégiónkat tömegközlekedés szempontjából, hanem munkahelyekre, környezetbarát infrastruktúrára és gazdasági fellendülésre is szükség van.

Zukunft auf Schiene - A jövő sínen van - Online petition

Wir brauchen die Bahn - JETZT! */ *_Szükségünk van a vasútra - MOST!_* Wir - die Menschen in Südostösterreich und Westungarn - wollen ein grenzüberschreitendes, zukunftsfähiges öffentliches Verkehrssystem! _Mi- Délkelet-Ausztriában és Nyugat-Magyarországon élő emberek- határon átnyúló, fenntartható tömegközlekedést akarunk!_ *Fakt ist:* * Unsere Grenzregion mit einer *_halben Million Menschen_* wurde bisher bahnmäßig vernachlässigt.

A Szombathely-Oberwart vasútvonal elnevezésű Facebook-oldal szerint a vonatközlekedés biztonságos, pontos, dugómentes, költséghatékony és klímakímélő, ezért a vasút kiépítése a mi nagy lehetőségünk.

A kerékpárút helyett a vasúti közlekedés visszaállítása tűnik vonzóbbnak Szombathely és Oberwart között

Itt megy az a vasútvonal, ami továbbhalad Bucsu irányába - mutat rá a korrodált, de meglepően jó állapotú sínpárra Cseri Tivadar, a Szombathely-Oberwart vasútvonal nevű Facebook-oldal szerkesztője, illetve a magyar nyelvű mozgalom elindítója Rechnitz (Rohonc) mellett. Néhány nap egyeztetés után szombaton találkoztam vele a település szélén található vasúti átjárónál, ahová Stefan Marth, az innovációért és gazdaságért felelős szervezet elnöke, oberwarti képviselő (ÖVP) is elkísérte.

A mozgalom elindítóival mi is személyesen találkoztunk az elmúlt hetekben.

Szólj hozzá!

Bíróság mondta ki: jogsértő volt Magyar Péter „lepoloskázása”

A Mediaworks-nek bocsánatot kell kérnie a TISZA elnökétől.

Rekord adatforgalom az ünnepek alatt a magyar mobilhálózatokon

A karácsonyi és újévi időszakban ugrásszerűen nőtt az internetezés és a tévézés, több szolgáltatónál történelmi csúcsokat mértek.

Fegyverrel fenyegetőzött két férfi az Ifjúság körúton Győrben

Kivonult a TEK, lövések végül nem dördültek.

Szombathely egy új parkkal, és tisztább levegővel is gazdagodott a Just Nature projekt által

A helyi önkormányzat zöld projektje a végéhez ért, de hamarosan még nagyobb zöld felület kaphat teljesen új kinézetet a városban.

A magyar kultúra napja Győrben - ünnepi esemény a Városházán

Díjátadóval és kulturális műsorral emlékezik meg a város január 22-én a magyar kultúra napjáról.

Íme a hétvégi programok Győrben és a környéken

Sóterápia, éjszakai bevetés, Ványa bácsi, székely fonó és egy csomó minden más. 

Lejárt számláik kifizetésére nyert pályázaton pénz Kőszeg, és Csepreg

Ágh Péter nem felejtett el pózolni egyik település polgármesterével sem.

Ha kimozdulnál a hétvégén Győrből, mutatjuk mit csinálj!

Lemezbörze, power-jóga, mini disco, újjászületés - hogy csak a legjobbakat említsük. 

Magyar Péternek sikerült, amit Orbán meg sem próbált - szóra bírta Robert Ficot a Beneš-dekrétumok ügyében

A szlovák elnök nyíltan magyarellenes választ adott, a magyar kormányfő pedig hallgat.

Megölte és feldarabolta a saját édesapját egy férfi, maradványait pedig lehúzta a vécén

Röviddel az apa halála után a házaspár a közös gyermekükkel együtt beköltözött az elhunyt házába, a tulajdonában lévő tárgyakat pedig értékesíteni kezdte, zálogba adta és a személygépkocsiját is használatba vette.

Nemzeti Petíciót indít a kormány

A téma az EU Ukrajnának adott támogatása.

Hólapát volt, szakmai vita alig - Pintér Bence elmondta, miről kellett volna szólnia a bizottsági ülésnek a győri városházán

A polgármester szerint a hóhelyzet valódi tanulságai elsikkadtak a politikai akciózásban.

Számlagyárat számoltak fel Szombathelyen

Üzletszerűen elkövetett költségvetési csalás bűntette és hamis magánokirat felhasználásának vétsége miatt emeltek vádat két férfival és egy nővel szemben.

Számoljuk együtt a fülesbaglyokat!

Tavaly 1300 példányt számoltak össze megyénkben az önkéntesek.