Svéd kutatók rájöttek, hogy a Viagra meghosszabbíthatja azoknak az életét, akik valamilyen koszorúér-betegséggel küzdenek

ugytudjuk.hu 2021-03-24 21:07:00
Egészen véletlenül kötötték össze a gyógyszert a hosszabb élet titkával.

Egy svéd tanulmány kimutatta, hogy a Viagra használata nem csak a nemi életet teheti helyre, de segíthet az olyan betegeken is, akik koszorúér-betegséggel küzdenek. A svéd Karolinska Istituet kutatói kimutatták, hogy az impotencia akár kezdődő szívbetegséget is jelezhet, Martin Holzmann professzor és a csapata ezután azt vizsgálták, hogy miként hatnak a potencianövelők az ilyen betegségekre. 

A Viagrát eddig a szívbetegeknek nem ajánlották az orvosok, mivel a gyógyszer csökkenti a vérnyomást. A 18 ezer 500 fő bevonásával készült vizsgálat végére viszont kiderült, hogy a PDE5 gátló anyagokat tartalmazó gyógyszerek meghosszabbíthatják a betegek életét, mivel az anyag segíthet elkerülni egy második szívrohamot, írja a Metro.

A kutatásban résztvevők mind túlestek egy-egy szívrohamon, vagy stroke-on, Holzmann csapata az ezt követő hat hónapban vizsgálat őket, mert ebben az időszakban a legnagyobb az esélye egy újabb hasonló esetnek. A kutatók ekkor fedezték fel, hogy sok betegnek az erekciójával is problémái lettek a szívrohamuk után, amire különféle gyógyszereket írtak fel nekik az orvosaik. A felmérés végére aztán kiderült, hogy könyebben kerülik el a második szívrohamot azok, akiknek Viagrát, vagy hasonló,PDE5 gátlót tartalmazó anyagot írtak fel az orvosok.

Holzmann azt mondja, hogy ugyan kapcsolatot találtak az erekciósegítő gyógyszer és a szívrohamok számának csökkenésében, azt azonban még további vizsgálatok alapján tudják csak eldönteni, hogy a felfedezésüket miként tudják majd a való életben is bevetni. 

Szólj hozzá!

Mind a 7 sárvári önkormányzati képviselőjelöltet nyilvántartásba vették

Augusztus 30-án időközi választást rendeznek a városban.

Májusban is tovább nőttek a bérek, az elemzők szerint idén akár 10 százalékos emelkedés is jöhet

A reálkeresetek is jelentősen emelkedtek, ami tovább erősítheti a lakossági fogyasztást.

Lezárás a Révai utcában és új funkció a Parkolás Győr appban – ezekre figyeljenek az autósok

Aszfaltjavítás miatt több napra változik a forgalmi rend a belvárosban, miközben már a Dunakapu téri mélygarázs telítettsége is követhető mobiltelefonról.

Szakács István: Az ügyészség ejtette ellenem a vádat!

A Fővárosi Főügyészség megvizsgálta a nyomozás iratait és a gyanúsítás elleni panasznak helyt adott, míg a kutatás, lefoglalás és motozás elleni panaszt elutasította.

Főszerepben a bor és a vizek - íme a legjobb hétvégi győri programok

Fröccsnapok, lampionos hajós felvonulás, jet-ski vb, miegymás. 

Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki pénteken délután a nyugati országrészben

A zivatarrendszert a Dunántúlon és az Alföld nyugati részén nagyobb területen viharos, óránkénti 60-90 kilométeres széllökések, két centiméternél nagyobb jég és intenzív csapadék kísérheti.

Rekordlétszámú mezőnnyel rajtol a Jet-Ski Európa-bajnokság és Junior Világbajnokság Győrben és Győrzámolyon

Huszonnyolc országból érkeztek versenyzők, a hétvégén látványos futamok és színes kísérőprogramok várják az érdeklődőket.

A kormány elrendelte a szennyezett zúzott kő eltávolítását Szombathelyen

A kormány a leginkább szennyezett területen, a szombathelyi Oladi plató városrészben elrendelte az érintett útszakaszokon az azbeszttel szennyezett zúzott kő eltávolítását - jelentette be Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön Budapesten.

A Duna két arca a győri régióban: 72 éve pusztító árvíz, ma rekordközeli alacsony vízállás

Míg 1954-ben a folyó elöntötte a Szigetközt és Révfalut, idén a rendkívüli alacsony vízszint okoz aggodalmat.

Beiktatták Takács Tibort, Vas megye új rendőr-főkapitányát

Ma tartották az ünnepélyes állománygyűlést.

Egy klímaberendezés mögé rejtettek több mint négyezer doboz cigarettát - a GYMS megyei NAV kutyáját azonban nem tudták becsapni

A pénzügyőröknek gyanús lett a szinte üres furgon, végül 4550 doboz bolgár zárjegyes cigaretta került elő a padló alól.

Próbáld ki az egyedi vászontáskát: stílus és környezettudatosság

Mindannyian szeretnénk valami újat, valami személyeset, ami igazán tükrözi a személyiségünket. És ha már a mindennapi bevásárlásról van szó, miért ne lehetnénk divatosak?

KSH: 764 ezer forintra nőtt a bruttó átlagkereset májusban

A nettó átlagkereset meghaladta az 535 ezer forintot, a reálbérek pedig 9 százalékkal emelkedtek egy év alatt.

Új szolgálati autót kapott a győri Család- és Gyermekjóléti Központ

A Versenyképes Járások Program támogatásával beszerzett jármű a sürgős gyermekvédelmi beavatkozásoknál és a 34 településen dolgozó szakemberek mindennapi munkájában is segítséget nyújt.

Már nem Kondora Bálint a Vas Megyei Turizmus Szövetség elnöke

Június 15-én jegyezte be a bíróság a változást.