Bevetődött a turisták közé, így menekült meg egy pingvin a delfinek elől az Antarktiszon

Fehér Buda 2021-03-21 17:41:00
Két arra járó blogger le is filmezte a nagy menekülést.

Az Antarktiszon a koronavírus-járvány ellenére jelenleg is több túrát üzemeltetnek. Ezeken a turisták többnyire gumicsónakokban járják körbe a legdélibb térséget, sokszor pedig távcsöveket is bérelnek, hogy közelebbről is láthassák a vadvilágot. Ilyen túrán vett részt nemrég Matt Karsten és a felesége, Anna. A két blogger aztán egyszer csak azt vette észre, hogy az egyik csónakra kétségbeesetten próbál feljutni egy pingvin.

A madárnak végül csak sikerült a művelet, a turisták ekkor vették észre, hogy az állatot egy kardszárnyú delfin üldözte, minden bizonnyal azért, hogy megegye. A pingvinnek viszont szerencséje volt, a csónakra már nem tudott feljutni a delfin, így túlélte a kalandot. 

 

 

A két blogger azt mondja, azért ültek csónakba, hogy megnézzék az Antarktisz jéghegyeit, majd nem sokkal később megjelentek a delfinek. A turistákkal egyébként eléggé barátságosak voltak a tengeri állatok, egészen közel merészkedtek hozzájuk, és még a vízből is kidugták a fejüket, hogy köszöntsék őket. Ekkor jött a pingvin, amit balszerencséjére kiszúrtak a delfinek.

A csónaknak aztán gyorsan arrébb kellett mennie, mert a turisták attól féltek, a kardszárnyú delfinek akár fel is dönthetik a járművet. Úgy tűnik, igazuk is lehetett, a delfinek egy ideig követték azt a csónakot, amelyik megmentette a delfint, de egy idő után feladták az üldözést. 

Miután a delfinek eltűntek a szem elől, a pingvin még egy ideig az emberek közt utazott, majd amikor úgy látta, eltűnt a veszély, visszaugrott a vízbe és eltűnt a turisták szeme elől.

Szólj hozzá!

A DK nyerte a családi pótlék-emelés licitversenyét

Dobrev Klára drasztikus emelést ígér. 

Kormánydöntés született a szombathelyi Oladi Iskola felújításáról

Elsőként azt vizsgálják meg, hogy mennyibe is kerülne ez a mutatvány.

A kollagénről egyre többet hallani, és ez nem véletlen

Az elmúlt években a kollagén igazi hívószóvá vált az egészségtudatos életmód világában. Egyre gyakrabban találkozhatunk vele a hírekben, szakmai cikkekben és a táplálékkiegészítők kínálatában is – de miért ekkora az érdeklődés iránta?

Közös döntések születtek a győri GYHG és a szakszervezetek egyeztetésén

A béren kívüli juttatások emelésében, a 2026-os bérrendezés keretrendszerében és több szakmai kérdésben is egyhangú megállapodás született.

Nem nyúlt az alapkamathoz az MNB Monetáris Tanácsa

Marad a szigorú pénzügyi politika, az inflációs kockázatok miatt továbbra is óvatosságra int a jegybank.

Már nem Fűzy András az UNI-Győr Basket Zrt. vezetője

Az elmúlt hónapok sok nehézséget és bizonytalanságot jelentő eseményeit követően Dúl Norbert lett a cég vezérigazgatója.

Óvodai eszközbeszerzés és járdafelújítás - a Fidesz képviselői nem jelentek meg a költségvetési egyeztetésen

A polgármester szerint a kormánypárti bizottsági tagok saját maguk által kért információk átadásánál sem működtek együtt.

Győr is kékbe öltözik a Gyermekjogok Világnapján

Idén a Városháza és a Jedlik Ányos híd kap díszkivilágítást a gyermekjogokra való figyelemfelhívás jegyében.

Utazóágyak: Miért fontos a megfelelő választás?

Az utazóágy kiválasztása rendkívül lényeges, hiszen a gyermek alvásának minősége közvetlen hatással van pihenésére és egészségére.

Dunántúlon fosztogatott a bűnbanda - letöltendő szabadságvesztést kért rájuk az ügyészség

A 9 tagú galeri 19 ingatlanba tört be, több tíz milliós kárt okozva ezzel. 

Ők a Győr 01 választókerület tiszás jelölt-jelöltjei

Bóka Zsolt, Diószegi Judit és Markó Tímea szállnak ringbe. Fideszes kihívó még mindig nincs. 

Fedezd fel a rejtett fehérjeforrásokat

A táplálkozásban a fehérjék fontos szerepet játszanak.

Ők indulnak a Tisza végső jelöltségéért Csornán

Bóna Szabolcs, Kovács-Rosta Krisztina, Puskás György.

Közülük kerül majd ki a Tisza Párt jelöltje Mosonmagyaróváron

Kapolka Judit, Molnár Ferenc és Porpáczi Krisztina indulnak a régióban.

Pintér Bence: Sok sikert kívánok Diószegi Juditnak!

Megszólalt a győri polgármester a tiszás jelölt-jelöltek kapcsán.