Lake nem játszik, Bruinsma pár percet kaphat a Szolnok ellen

Vágvölgyi Bálint 2021-03-19 20:05:55
Az alapszakasz elsőség szempontjából a legfontosabb meccs előtt áll a Falco.

A bajnokság véghajrájának egyik legnagyobb rangadóján a listavezető Szolnok látja vendégül a tabellán második Szombathely csapatát. A mérkőzés végkimenetele nagyban befolyásolhatja azt is, hogy melyik csapat fejezi be az első helyen a rájátszást. A mérkőzés előtt a két edző a BB1.hu, kosaras szakportálnak nyilatkozott.

Gasper Potocnik, a Szolnoki Olajbányász vezetőedzője: Ez a mérkőzés dönthet arról, hogy ki végez az első helyen, de bármi is lesz a végkimenetel, bármelyik csapat is győz, nem lesz vége a világnak. Megpróbáltunk úgy felkészülni, mint mindig, leginkább saját magunkra fókuszáltunk és arra, hogy készen álljunk amennyire lehetséges. Tudjuk, hogy a Falco egy jó csapat, mindenki kérdés nélkül a tabella élére várta őket a bajnokságban. Nagyon tehetséges csapatuk van, minőségi játékosokkal. A támadóoldalon ők a magyar bajnokság legjobbjai. Kemény meccs áll előttünk, de nekünk is vannak erősségeink. Amennyire lehetséges, megpróbáljuk majd a saját játékunkat játszani és még egyszer kiadni magunkból a maximumot, majd meglátjuk, hogy ez elég lesz-e.

Gasper Okorn, a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely vezetőedzője: Fontos ez a meccs, az első és a második játszik egymással, Magyarország két legjobb csapata ütközik meg, méltón nevezhetjük rangadónak. A másik oldalról viszont az a véleményem, hogy nem dönt semmiről ez a találkozó, nem számít, hogy mi történik. Úgy gondolom, hogy a legfontosabb dolgok az utolsó két hónapban történnek majd. Hosszú idő után érzem azt – talán két éve először -, hogy nem mi vagyunk egy párharc esélyesei, de lehet, hogy ez nem is olyan rossz nekünk. Elégedettek vagyunk az utolsó három meccsünkkel, amikor megmutattuk, hogy nehéz helyzetben is képesek vagyunk játszani. A Szolnok jelenleg úgy gondolom, hogy egy “régi jó gépezet”, ami egész szezonban kiegyensúlyozottan teljesít különösen nagyobb hullámvölgyek nélkül. Szervezett csapatról van szó, amely a bajnokság legjobb védelmével rendelkezik. Megvan a saját tervünk, de semmit sem fogunk kockáztatni. Lake nem játszik, Bruinsma ma edzett először. Rizikós a pályára tennünk őt, de megpróbáljuk egy kicsit bevonni a játékba, akár 5-5 percre félidőnként. Meglátjuk majd, hogy ez hogyan néz ki, de ennél többet nem szeretnénk kockáztatni. Mint mondtam, ennél fontosabb időszak jön majd ezután. Megpróbálunk a végéig meccsben maradni és meglátjuk, hogy ez mit hoz majd a számunkra.

Szolnoki Olajbányász - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely

Bajnokság, 4. forduló
Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok, szombat, 15:00
V.: Földházi T., Papp P., Boros T. (Fekete L.)

Szolnok: Warner - Rudner - Kovács - Subotic - Cakarun.

Falco: Anderson - Váradi - Doktor - Barac - Keller.

Szólj hozzá!

Több mint 100 millió forinttal támogatja Győr a civil szervezeteket

A városházán megkezdődött a támogatási szerződések aláírása, a 2026-os költségvetésben több fontos területre is jut pénz.

Magyar Péter reagált Szijjártó kijelentésére: „Magyarország helye Európában van” 

A TISZA elnöke szerint elfogadhatatlan, hogy bárki az EU-n kívül képzelje el az ország jövőjét.

Betondarabokkal dobálta meg apósát egy rábapordányi férfi

Szóváltásba keveredtek, most garázdaság és rongálás a vád. 

Kósa Roland a győri események után üzent a rendőrsének: bízik benne, hogy tanultak a 2006-os hibákból

Az alpolgármester szerint a múlt és a jelen ijesztően hasonlít egymásra.

A Savaria tér lesz Orbán Viktor szombathelyi látogatásának helyszíne

Csütörtökön 19 órakor mond beszédet a kormányfő.

700 millió forintos adózás előtti nyereséggel zárta 2025-öt a SZOVA

Csak a hulladékkezelés 2 milliárd foritnyi bevételt hozott.

Megint feljelentették a Bűnvadászokat

Ezúttal Kőszegen jártak el a rendőrök.

Ha csak egy videót nézel ma meg az este Győrbe érkező Orbán Viktorról, akkor ez legyen az!

18 percben gyönyörködhetsz vagy épp szörnyülködhetsz, hogy a miniszterelnök hányszor hasonult meg az elmúlt évtizedekben. 

Szombat este egy órára elsötétül Győr több ikonikus helyszíne - a Föld órája miatt

A város is csatlakozik a világméretű klímavédelmi akcióhoz, amelynek célja, hogy emlékeztessen: a környezetvédelem a mindennapi döntéseknél kezdődik.

Mit érdemes tudni a lézeres szemműtétek áráról?

A modern orvostudomány egyik érdekes területe a lézeres szemműtét, amely lehetővé teszi az emberek számára, hogy véglegesen megszabaduljanak szemüvegüktől vagy kontaktlencséjüktől. De vajon mennyibe kerülhet egy ilyen beavatkozás, és mik befolyásolják az árakat?

Eredményvárót szervez a TSZV a választás estéjére Győrben

Pintér Bence szerint a győriek számára sem mindegy, milyen összetételű parlament alakul az április 12-i országgyűlési választás után.

Az FBI és a magyar rendőrség közösen fogott el egy Amerikában körözött férfit Győrben

Gyermekpornográf felvételek birtoklása miatt körözték, kiadatási eljárás indult ellene.

Júniusban újra jön a győri éjszakai futás

Elindult a nevezés a XXIV. Büchl Félmaratonra.

Kerékpárutak, körforgalmak, új tervek – így alakítaná át Győr kétkerekű közlekedését a városvezetés

A polgármesteri hivatalban tartott egyeztetésen több, már előkészített bringás fejlesztést is bemutattak, a kivitelezések egy része 2027 elején indulhat.

A víz világnapját ünnepelték a Győri Városházán

Helyi diákok alkotásait díjazták az ÉDUVÍZIG pályázatán.

2043-ban lenne Európa Kulturális fővárosa Szombathely

Így ünnepelnék a város alapításának 2000. évfordulóját.