Beperelte a szombathelyi önkormányzat a Vas Népét

Farkas Bazsi 2021-03-19 17:30:00
A Mediaworks lapja nem volt hajlandó közölni azt a helyreigazítást, amiben a hivatal a szombathelyi Fő tér WC-felújításának pontos összegét közölte.

Valótlanságokat állított a Vas Népe hasábjain Tömböly Ágnes, volt fideszes alpolgármesteri asszisztens, jelenleg újságíró a Fő téri nyilvános WC felújításával kapcsolatban, ezért helyreigazítási kérelemmel fordultunk a szerkesztőséghez. Ennek a mai napig nem tettek eleget, ezért közreadjuk a kérelmet, mely a valótlanságokkal szemben tartalmazza az igazságot  - írta február 25-én Facebook-posztjában a szombathelyi önkormányzat.

Log into Facebook

Log into Facebook to start sharing and connecting with your friends, family, and people you know.

A Vas Népe cikke szerint a szombathelyi Fő tér 20 négyzetméteres WC-jének felújítása 24 millió 800 ezer forintba került. Ezzel pedig szerintük a munka túlárazott volt.

Csakhogy a lap által közzé adott adat enyhén szólva is pontatlan. Az önkormányzat dokumentumai szerint ugyanis a WC teljes felújítása - amire a mostani városvezetés szerint azért volt szükség, mert az elmúlt 9 évnyi fideszes ciklusban, a városvezetés még a szükséges karbantartást sem végezte el -

nettó 15 millió 598 ezer 471 forintba került.

A februárban megküldött helyreigazítást a lap nem közölte. Így kérdésünkre a városháza megerősítette, hogy bírósághoz fordulnak, 

a szombathelyi önkormányzat sajtópert indít a Vas Népével szemben.

Szólj hozzá!

Hétvégi programok Győr környékén

Kopogtat a farsang, nyakunkon a báli szezon.

A Vas Népe újságírója szerint Magyar Péterék visszahoznák azt a Magyarországot, amikor fegyverrel lőtték a romákat

Ezt az alá a videó alá sikerült kommentelnie, amely súlyos személyiségi jogokat sértve, állítólagos bűnöket sorol fel egy Lázárinfón résztvevő demonstrálókkal kapcsolatban.

Ingyenes hétvégi programok Győrben 

Ha péntek, akkor győri programajánló.

Péntektől érkezik a februári dupla nyugdíj és a 14. havi első negyede

Korábban kezdi a kézbesítést a Magyar Posta, a kifizetések egy utalványon érkeznek.

Bírósági szakaszba lépett a győri GYHG-mutyi - a vád szerint 758 millió forint tűnt el a város cégéből

Éveken át a veszteséges önkormányzati vállalkozást használták fel túlárazott és indokolatlan szerződésekhez.

Ideiglenesen lezárták a marcalvárosi futópálya egy szakaszát Győrben

Garanciális javítás miatt mintegy 40 méteren nem használható a körpálya, a sportolóknak átmeneti megoldást alakítottak ki.

A Fidesz el akarja hallgattatni az Ugytudjuk.hu-t!

Van számukra egy rossz hírünk: nem hagyjuk!

Február végéig érdemes kihelyezni a méhecskehoteleket

Sokat segíthettek a beporzók esélyein.

442 alkalommal csalt hamis aranylapokkal két győri férfi

Webáruházon keresztül csapták be amerikai vevőiket, a kár több mint kétszázmillió forint. 

Nem oszlatta fel magát a győri közgyűlés

Csupán a Tiszta Szívvel A Városért frakció szavazott az oszlatás mellett.

Fekete Dávid már a közgyűlés közben is a háborúval kampányol a Facebookon

Hallomásokra épített riogatás, miközben a város ügyei épp az ülésteremben vannak  napirenden.

Parkolási botrány Győr - bűncselekmény nem történt, Borsi Róbert mégis feljelentést tesz

A Fidesz az ügy kapcsán eljutott odáig, hogy Pintér Bence szerelmes Magyar Péterbe. 

8 milliárd 300 millió a propagandára - ennyiből szórta tele a médiát a kormány a hamis „TISZA-adós” nemzeti konzultációval

Az aHang szerint a kabinet ezúttal is teljes hadrendbe állította a komplett médiabirodalmát. 

Pintér Bence helyretette az Ugytudjuk szerződését és visszaadta a hólapátot Fekete Dávidnak

Azzal talán vissza lehet hordani a Győr-Szol-ba a hiányzó 1 milliárd 700 millió forintot.