Baljós árnyak vetülnek a női kézilabda-válogatott holnap kezdődő győri olimpiai selejtezőtornájára

Papp László Tamás 2021-03-18 11:38:14
Elek Gábor szövetségi kapitány március elején 19 fős keretet hirdetett, és mivel 11 játékos a Ferencvárosból érkezik, a válogatott produkciójára alaposan rányomhatja a bélyegét a fővárosi klubcsapat szereplése.

Márpedig az FTC jó ideje nem tud stabil teljesítményt nyújtani a nemzetközi porondon és a Győr elleni bajnoki rangadókon, a Bajnokok Ligájából éppen múlt szombaton esett ki a montenegrói Buducnost Podgorica elleni nyolcaddöntőben, ami valószínűleg szintén nem tett jót a játékosok önbizalmának – írja az MTI.

A Ferencváros vezetőedzői posztját is betöltő Elek Gábor koronavírusos megbetegedése miatt csak szerda este csatlakozhatott a nemzeti együtteshez. Távollétében a válogatottat Danyi Gábor másodedző és Görbicz Anita irányította a felkészülést, Elek utasításai alapján. 

A játékoskeret Szöllősi-Zácsik Szandra érkezésével csak kedden vált teljessé, ráadásul Háfra Noémi, Csiszár-Szekeres Klára, Schatzl Nadine és Bíró Blanka a közelmúltban hetekig nem játszhatott sérülés, illetve betegség miatt, Kovács Anett pedig még soha nem szerepelt a felnőtt válogatottban. A BL-ben, a bajnokságban és a Magyar Kupában is címvédő Győri Audi ETO KC-t csupán Lukács Viktória képviseli, ugyanis Faluvégi Dorottya és Fodor Csenge sem szerepel a keretben.

Minden mérkőzésre 16 játékos nevezhető, a torna során öt cserére van lehetőség. A csapatnak hétfőn és kedden kettő-kettő, szerdán egy edzése volt, csütörtöktől pedig a taktikai felkészülésé a főszerep, vagyis minden nap a következő ellenféllel foglalkoznak a magyarok. A koronavírus-járvány miatti óvintézkedések jegyében szerdáig - az edzések kivételével - nem hagyhatták el a szállodai emeletüket, és a következő napokban is csak a kijelölt zónákban mozoghatnak a hotelen belül.

A válogatott a 2019-es világbajnokságon és a tavalyi Európa-bajnokságon is a vártnál rosszabbul szerepelt - Japánban a 14., Dániában a 10. helyen végzett -, ám előbbi eredménynek köszönhetően mégis lehetősége van olimpiai selejtezőt játszani. Még nem volt egymást követő két olimpia, amelyre a magyar férfi és női kézilabda-válogatott sem jutott ki. A 2016-os Rio de Janeiró-i ötkarikás játékokon egyik csapat sem volt ott, és a tokiói részvételre már csak a nőknek van esélyük.

A magyarok pénteken a csoport leggyengébb tagjának tartott Kazahsztán ellen kezdik szereplésüket, amelyet a 2019-es világbajnokságon 39-15-re legyőztek. Szombaton Szerbia következik, amely a legutóbbi világbajnokságon hatodik, a számára viszontagságos Európa-bajnokságon pedig 13. lett. Játékoskerete - pláne a sérülés miatt hiányzó Andrea Lekic nélkül - nem olyan erős, mint a magyaroké, de rendkívül céltudatosan, elszántan és optimistán készül a tornára. A szövetség elnöke, Milena Delic elmondta, igazán elégedett a játékosok hozzáállásával, hiszen minden nap, minden edzésen rendkívül motiváltak és nagyon várják a torna kezdetét.

„Tisztában vannak vele, mi vár rájuk, és tudják, hogy olyan lehetőség előtt állnak, amely ritkán adódik egy pályafutás során. A lányok egy részének soha többé nem lesz ilyen esélye” - vélekedett. Ljubomir Obradovic szövetségi kapitány közölte, éremesélyesnek tartja a válogatottját, ha kijut a tokiói olimpiára. Hozzátette, az övék lesz Győrben a lehető legrosszabb menetrend, hiszen az oroszokkal kezdenek, majd a magyarokkal találkoznak, és a két kulcsfontosságú mérkőzésük között 24 óra sem lesz.

A Ferencváros, az Alba Fehérvár és az Érd korábbi, a román Minaur Baia Mare jelenlegi jobbátlövője, Jelena Lavko kijelentette, nincs különösebb szerepe annak, hol játsszák a tornát, hiszen a koronavírus-járvány miatt nézők nélkül rendezik a meccseket. A csapatkapitány Katarina Krpez Slezak érdi színekben háromszor volt az NB I gólkirálya, jelenleg pedig a Rosztov-Dont erősíti, vagyis mindkét ellenfelüket jól ismeri. Meglátása szerint az olimpiai címvédő oroszok jó állapotban vannak, ezért a szerbeknek nehéz dolguk lesz ellenük.

„Az első soruk nagy részével együtt játszom. Nem megállíthatatlanok, de ők az esélyesek. Mindenkinek lehet jó vagy rossz napja. Hiszem, hogy nekünk ez lesz a legjobb napunk” – nyilatkozta. A magyarok elleni találkozóról azt mondta, nagyon kellemetlen lesz, de minden rajtuk múlik, ahogy a többi meccsen is. „Okosnak és higgadtnak kell lennünk, nem szabad rohanni és sokat hibázni” – szögezte le.

A magyar csapat vasárnapi ellenfele, Oroszország a 2016-os riói sikere óta nem nyert világversenyt, ráadásul a legutóbbi Európa-bajnokságon csak ötödik lett, ezért a 2019-ben kinevezett Ambros Martín szövetségi kapitány helyett segítője, Alekszej Alekszejev vette át a csapat irányítását, és a szakmai stábba visszatért a legendás Jevgenyij Trefilov is. Polina Vegyehina, Jelena Mihajlicsenko és Jaroszlava Frolova sérülés miatt nem szerepelhet, ám az orosz keret így is rendkívül erős, csapatuk kétségkívül a torna esélyesének számít.

A magyarok legutóbb 2006-ban tudták legyőzni Oroszországot, azóta három döntetlen mellett hatszor kikaptak. Az olimpiai női kézilabdatorna mezőnyének már tagja Japán, Franciaország, Brazília, a Koreai Köztársaság, Angola és Hollandia. A győri tornával párhuzamosan Llíriában Spanyolország, Svédország és Argentína, Podgoricában Montenegró, Norvégia és Románia küzd a kvótákért. Minden tornáról az első két helyezett jut ki az idén nyárra halasztott tokiói olimpiára.

Címlapfotó: Magyar kézilabda-válogatott Facebook-oldala

Szólj hozzá!

Pintér Bence: Tiltakozásra hívom a győrieket!

A győri polgármester szerint a Fidesz-frakció meghamisította a győri költségvetés számait, majd megpróbálták eltitkolni a városlakók elől.

Az Osztrák Szabadságpárt főtitkárával fotózkodott Hende Csaba

Ausztriai külképviseletei munkára cseréli a képviselőséget Hende?

Az igazi hollywoodi luxusérzés nyomában

A vasbetonból készült medencék a luxus megtestesítői. Az egyik legnépszerűbb építési móddá vált az elmúlt időszakban, ám a legdrágább kivitelezési igényű is lehet. Ezért is hívják a medencék luxuslimuzinjának.

Kigányolták a szombathelyi Szűrcsapó utcai szolgáltatóházat

Az elkövetkezendő hetekben a közterület-felügyelet is nagyobb figyelmet fordít majd a környékre.

Tóth Péter nem sértegette a Győr Szol, és a Győr Projekt dolgozóit!

Tegnapi cikkünkben tévesen állítottuk, hogy a városi cégek pénzkifizető helyek lennének! Helyreigazítás.

Őrizetben a szombathelyi ámokfutó

Büntetőeljárás indult egy szombathelyi autóssal szemben, aki a rendőrök többszöri jelzése ellenére sem volt hajlandó megállni gépkocsijával. Jogosítvány nélkül, a járművezetéstől eltiltva akart meglépni a rendőrök elől.

Kicsi fürdőszoba berendezése – ötletek és trendek

Bárhogyan is nézzük, a kis fürdőszobák megtervezése mindig kihívást jelent. Egy aprócska térben kell elérni, hogy a funkcionális elemek ne csak praktikusak, hanem esztétikailag is vonzóak legyenek.

Gyurcsány Ferenc elszörnyülködött a győri kórházon

Ez ma egy megyei kórház. Az Audi gyár tőszomszédságában. Világszínvonal és szedett-vedett, pusztuló kórház egymás mellett - fakadt ki a DK elnöke. 

Jobban jársz, ha modern éjjellátó rendszert választasz

Gondolkodtál már azon, hogy miért érdemes napjainkban egy fejlett éjjellátó kamerarendszert választanod? A biztonsági megfigyelés éjjeli képességei döntő fontosságúak lehetnek, különösen, ha az események éjszaka történnek.

Az E.ON 3200 fészekkel várja a gólyákat

Többszáz millió forintot költött el erre az energiaszolgáltató.

Milyen stílusú gyerekágy a trendi?

A gyerekszoba kialakítása során az ágy kiválasztása igen fontos lépés, mert nemcsak a kényelem és biztonság szempontjait érdemes figyelembe venni, hanem a szoba stílusát és hangulatát is. Az alábbiakban bemutatunk néhány népszerű stílust, amelyek napjainkban igen népszerűek lettek.

Szűkítette keretét Gasper Okorn, Durázi kimaradt az izlandiak ellen nevezett csapatból

A falcosok közül Keller, Pongó, Váradi és Perl ott lesz a pályán.

A szombathelyi civil szervezetek támogatási alapja a versenyképes járások egyik első “áldozata”

A 2025-ös városi költségvetés szerint idén csak akkor kapnak támogatást a civilek, ha a versenyképes járások bizottsága azt oda utalja.

Tavaly újra nőtt a magyarországi sörfogyasztás

Az öt legnagyobb sörgyártó költségvetési befizetései 2024-ben 6,8 százalékkal 95,9 milliárd forintra nőttek.

Gasper Okorn: egyedül a győzelem lehet a cél Izland ellen Szombathelyen

Csütörtökön 18 órakor dobják fel a labdát az Aréna Savariában.

Megtelt a győri kórház gyermek-intenzív osztálya

Az intézmény szerint egyelőre senkit nem kellett másik kórházba szállítani.