II. Erzsébet személyesen hívná fel Harry herceget és Meghan Markle-t

Fehér Buda 2021-03-14 19:25:19
Eközben megtiltotta a Buckingham-palota személyzetének, hogy információkat szivárogtassanak az újságoknak.

II. Erzsébet arra utasította a Buckingham-palota személyzetét, hogy ne adjanak ki belsős információkat a brit médiának. Harry herceg és Meghan Markle interjúja hatalmas visszhangot váltott ki az Egyesült Királyságban is, a legtöbben azért kritizálják a királyi családot, mert kiderült, többen is attól féltek, hogy a kis Archie bőrszíne túlságosan sötét lesz ahhoz, hogy trónörökös lehessen. A Buckingham-palota végül kedden kiadott egy közleményt, amiben azt írják, sajnálják, hogy Meghannek ilyen előítéletekkel kellett szembenéznie az új otthonában. 

A Daily Mail most viszont úgy értesült, hogy a közleményen túl személyesen is békülne a párral II. Erzsébet. A királyi család legidősebb tagjai állítólag nehezen viselték azt, hogy mennyi mindenről leraántotta a leplet a pár, a királynő viszont azt tervezi,

hogy még a héten, személyesen felhívja Meghant és Harry-t, hogy rendezzék a viszonyukat.

A királyi család többi tagja úgy gondolja, II. Erzsébet megfontolt döntést hozott, és, hogy példamutatóan jár majd el az ügyben, ha a beszélgetés valóban megtörténik. 

Meghan és Harry az interjújukban azzal gyanúsítottak meg egy, a királyi család eddig meg nem nevezett személyét, hogy rasszista előítéletekkel kezelte a még meg sem született Archie-t. A Buckingham-palota végül azt ígérte, kivizsgálják, hogyan történhetett meg az eset, de azt sem az uralkodók, sem Harry, vagy Meghan nem árulta el, pontosan ki is volt az, aki ilyen megjegyzéseket tett. Azt azért elárulták, hogy nem az uralkodó, és nem Fülöp herceg volt az, akik miatt elmérgesedhetett a királyi család viszonya. Harry és Meghan azt is sérelmezte, hogy a királyi családból senki sem lépett fel a rasszizmus ellen, miközben Meghant egyfolytában támadások érték a bőrszíne miatt, többek között ezért is döntöttek úgy, hogy az Egyesült Államokba költöznek.

Szólj hozzá!

Május végén újraindul a vasúti forgalom Veszprém és Ajka között

Hónapokig tartó helyreállítás után május 30-tól újra közvetlen kapcsolat lesz Budapest, Veszprém, Ajka, Szombathely és Zalaegerszeg között. 

Ukrán gyerekrajzokból nyílik megrendítő kiállítás a győri Rómer Házban

A háború legkisebb áldozatainak történeteit mutatja be a tárlat.

“Ne aláírásokat gyűjtsenek, hanem gyereket szüljenek.”

Megszólalt V. Németh Zsolt a gersekaráti iskola kapcsán.

Hamarosan az Oxygen Music szól a Győr+ Rádió helyett a 100.1 MHz-es frekvencián

A frekvencia tulajdonos Oxygen Media már beadta a váltáshoz szükséges papírokat a Média Hatósághoz.

4 százalékkal kellett túlárazni a kivitelezőknek a Győr-Szollal kötött szerződéseket, amit aztán vissza kellett adni a cégnek 

Tegnapi cikkünkre reagálva, most névvel vállalta állításait egy volt társasházkezelő hozzátartozója, aki túlárazott munkákról és furcsa lomtalanításokról mesélt lapunknak.

A Győr-Szol Zrt. igazgatósága a Győr Plusz médiumok megszüntetése mellett döntött

A médiacég közleményben tudatta, hogy a megszűnés tényét.

A szombathelyi Dobó SE elnöke arra kérte a TISZÁ-ra szavazókat, hogy töröljék őt az ismerősei közül

Miközben a klub szövetségi alelnöke a TISZA-kormány alatt próbálja megújítani a magyar atlétika belső viszonyait. Furcsa együttállás ez.

Visszahívták a gyanús sárvári foglalkoztatásban érintett Lágler Pétert a Sportfólió Kft. felügyelőbizottságából

Gagyi Levente kikerült a Fürdő FEB-jéből, Klimits István lett a Humán Erőforrás Bizottság elnöke. Sárváron újraosztották a bizottsági és felügyelőbizottsági helyeket.

Terméskővel betört egy boltablakot, majd autót rongált Nyúlon egy férfi

A vádlott ugyanazon az estén több helyszínen is garázdálkodott, végül egy családi ház udvarára is bement jogtalanul, ahol megivott egy üveg italt. 

Konkrét lépéseket fogalmazott meg a kormány a Nyugat-Magyarországi azbeszt-üggyel kapcsolatban

Azonnali kockázatcsökkentő intézkedések, behozatal felfüggesztése, és a felelősök számonkérése.

Német testvérváros kórusa ad koncertet Győrben a Szentlélek-templomban

Ingyenes hangversennyel érkezik Sindelfingen nagy múltú együttese, a Cappella Nuova és a Stiftshoforchester.

Lakossági fórumot tartanak a győri zártkertekről a városházán

A városvezetés szerint fontos tisztázni, milyen szabályok és lehetőségek vonatkoznak a zártkerti ingatlanokra.

Újra tervezték a kőszegi történelmi belvárost övező Várárok és Várpark zöld területét

Az év junior tájépítésze pályázatra klímatudatos, fenntartható megoldásokat vártak, melyek érzékenyen viszonyulnak a műemléki környezethez, a meglévő zöldfelületi értékekhez és a terület közösségi használatához.

Már nem Kántás Zoltán a Magyar Fürdőszövetség elnöke

A Sárvári Gyógyfürdő ügyvezetője nem is indult újra a posztért.

Cikkünk nyomán feljelentést tett Kósa Roland, Győr alpolgármestere

A fidelitasos Juhász Balázshoz köthető 4 egyesület NKA támogatása vetette fel bűncselekmény gyanúját. 115 millió forintról van szó.

Ingyenes szűrésekkel és egészségnappal várják az érdeklődőket Győr-Újvárosban

Szombaton ismét megrendezik az Egészség-Piac Plusz programot, ahol tanácsadásokkal, vizsgálatokkal és családi programokkal készülnek.