Halálra égett a lakásában egy idős férfi Budapesten

Székely Zoárd 2021-03-11 17:35:11
A tűzoltók a Csengery utcában oltották el a lángokat.

Meghalt egy ember lakástűzben csütörtök kora délután Budapesten, a VII. kerületi Csengery utcában - tájékoztatta az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) az MTI-t.

Az ötszintes társasház egyik földszinti, 35 négyzetméteres lakása teljes terjedelmében égett. A tűzoltók az oltás közben egy holttestet találtak.

Halálos lakástűz a Csengery utcában

Meghalt egy ember, miután csütörtök kora délután kigyulladt Budapesten egy lakás a VII. kerületi Csengery utcában.Az ötszintes társasház egyik földszinti lak...

A fővárosi hivatásos tűzoltók a lángokat eloltották. A házat a munkálatok idejére majdnem negyven embernek kellett elhagynia. A tűz keletkezésének okát, körülményeit a katasztrófavédelem vizsgálja.

Idén már 1720 lakástűz keletkezett, ezekben 120 ember sérült meg, ők főként füstmérgezést szenvedtek, 22 emberen pedig már nem lehetett segíteni.

„Egy kis odafigyeléssel és füstérzékelőkkel mindegyik eset megelőzhető lett volna"

– áll az OKF közleményében.

 

Fotó: MTI/Mihádák Zoltán

Szólj hozzá!

„A Fidesz nem a háborútól fél. A Fidesz a magyar emberektől fél.” – Tordai Bence szerint rendeleti kormányzással akarják átmenteni a hatalmat

A veszélyhelyzeti jogrend újabb meghosszabbításával a kormánypárt egy választási vereség után is megőrizheti a kontrollt. 

Nemény András: Több forrást és több jogkört az önkormányzatoknak!

A szolidaritási adó csökkentésére, esetleges végképp eltörlésére, és a helyi tömegközeledés központi költségvetésből való támogatására irányuló lobbiba kezdett 10 másik városvezetővel együtt a szombathelyi polgármester.

Megkezdődik a galambbefogás Szombathelyen

A Domus Üzletháznál, a belvárosban és a Gazdag Erzsi Óvoda területén folyik a galambtalanítás.

Magyarországon az egészségügyi kiadások 30%-át a lakosság állja

Olyan mértékben használjuk a magánegészségügyi szolgáltatásokat, hogy azzal Unió 7.-8. helyén állunk.

Téli álomra készül az Adyvárosi-tó Győrben

A szakemberek kiemelték a szökőkutat és a Csapásirányt. 

Ha péntek: akkor programajánló!

Rally, via ferrata, Bon Jovi tribute, hétvégi termelői és kézműves vásár a felhozatal Győr környékén.

Az online vásárlás kényelme

Gondolkodtál már azon, hogy milyen kényelmet nyújt az online vásárlás?

Fájhat a foguk a sárváriaknak, hétvégén nincsen fogorvosi ügyelet a városban

Szombathelyen próbálkozhatnak az ellátással, de igen csak kérdéses, hogy enyhítik-e a fájdalmukat.

600 diákot vezényeltek ki Sárváron, hogy meghallgassák Áder János előadását

A köztársasági elnök a fenntartható fejlődésről beszélt.

12 milliónyi csempész cigivel bukott meg egy román kisbusz sofőrje az M1-es autópályán

Zöldségek közé rejtették a szajrét, és Angliába vitték volna. 

Megkapja Bábolna az egymilliárd forintos állami kártérítést

A település területén elhantolt állati tetemekért cserébe fejlesztési pénz érkezik a kasszába.

Évezredes dogmát írna felül a DK: eltörölné a gyónási titkot pedofil ügyek esetén

A párt szerint a gyermekvédelem fontosabb, mint a vallási titoktartás. A javaslat kötelezné az egyházi személyeket, hogy feljelentést tegyenek kiskorúak elleni bűncselekmények esetén.

Krasznahorkai László kapta a 2025-ös irodalmi Nobel-díjat

Kertész Imre után ismét magyar írót díjazott a Svéd Akadémia. 

Győr és Szombathely polgármestere 8 másik város vezetővel együtt fordul a kormányhoz annak érdekében, hogy csökkentsék az önkormányzatok terheit

A Megyei Jogú Városok Szövetségének heti ülésén további partnereket keresnek az érdekérvényesítéshez.

A modern geometrikus lámpák vonzereje

Elgondolkodtál már azon, miért vonzódunk annyira a geometrikus formákhoz a belsőépítészetben?