Állítólag sokan dolgoznak azon az operatív törzsnél, hogy hiteles forrásból tájékozódjunk

Farkas Bazsi 2021-03-10 16:16:42
Ha valóban egy kész kommunikációs hadsereg van Müller Cecíliáék mögött, akkor miért csak a kiváltságosok kapnak választ a kérdéseikre?

2020, vagyis tavaly júliusban küldtem először levelet az Operatív Törzsnek, hogy egy szombathelyi munkásszállón megjelent koronavírus fertőzöttek felől érdeklődtem. Választ azóta sem kaptam. 

De nem csak én vagyok ezzel így, hanem a szerkesztőség minden tagja. A járvánnyal kapcsolatban bármilyen kérdést is tegyünk fel, válasz nem érkezik. Legutóbb például arról érdeklődtünk, hogy mi indokolja a nyilvános wc-k bezárását akkor, amikor a vendéglátók nem fogadhatnak vendégeket, így akár akadhatnak kellemetlenségek is a járókelőknek, ha rájuk jön a szükség.

Nagyon úgy néz ki, hogy az operatív törzs előszeretettel válaszol a kormányközeli média alákérdezéseire, ám ezen kívül másra nem. 

Ez a gyakorlat pedig azért is bosszantó, mert így nem tudunk dolgozni. Sok olvasói megkeresést kapunk, hogy ha tudjuk tolmácsoljuk azt az operatív törzsnek. Hiába tesszük meg, nem érkezik válasz. 

Persze gondolhatnánk azt is, hogy a törzsnek fontosabb dolgai vannak, mintsem a naponta beérkező több tucatnyi újságírói kérdésre válaszolni. Csakhogy Müller Cecília éppen a mai nap mondta el, hogy milyen sokan is dolgoznak a kommunikációs csapatban:

Fontos a hiteles forrás

Watch "Fontos a hiteles forrás" on Streamable.

Hiteles, megfelelő forrásból tájékozódnánk mi is, ha a forrás hajlandó lenne válaszolni.

Nem egy jogvédő szervezet állapította meg, és a kollégák is folyton erről panaszkodnak, hogy a nem kormányközeli média egyszerűen hiába kérdez az állami intézményektől, nem adnak választ.

Legutóbb a szombathelyi kórháznak küldtünk kérdéseket, többet, többször. De válasz csak nem akar érkezni. 

Szólj hozzá!

Két részletben érkezik a 100 ezer forintos iskolakezdési támogatás, amit nem kell külön igényelni

Az első 50 ezer forintot még a tanévkezdés előtt folyósítja a Magyar Államkincstár, a második részlet novemberben, utalvány formájában érkezik.

Piknik italok: ízek és élmények a szabadban

Ahogy tavaszodik és a nap egyre tovább marad velünk, sokaknak támad kedve kirándulni a természetbe.

Örömhír: tíz éve nem volt ilyen alacsony az infláció Magyarországon

Júliusban mindössze 1,2 százalékkal emelkedtek éves összevetésben a fogyasztói árak, miközben az élelmiszerek ára már csökkent. 

A barokk összes árnyalata és még egy sor kiváló program vár mindenkit ezen a hétvégén Győrben

Középpontban a hagyományőrzés, de lesz Pogány Induló és Majka koncert, jóga szeánsz, “borhajózás” és egy csomó minden más. 

Energiatakarékosság: korábban kezdődik a Győri Audi ETO KC pénteki felkészülési mérkőzése

Az energiaellátás tehermentesítése érdekében másfél órával előrébb hozták a Brest Bretagne Handball elleni találkozó kezdését.

Barokk pompába öltözik a belváros: hétvégén rendezik meg a XXXIII. Győri Barokk Esküvőt

Jubileumi fogadalom megerősítés, történelmi felvonulás, tűzshow és vezetett séták is várják az érdeklődőket augusztus 7–8-án.

Extra: a Vásárcsarnokban nyitja új évadát a Győri Filharmonikus Zenekar

A „Zenélő piac” című különleges koncerttel szeptember 7-én rendhagyó helyszínen találkozhat a közönség a klasszikus zenével.

Átadják a megújult Erzsébet ligeti KRESZ-Parkot Győrben – családi programokkal ünneplik a felújítást

Ügyességi versenyek, KRESZ-kvíz, ingyenes kerékpár- és e-rollerjelölés is várja a családokat augusztus 8-án.

Nőverő szombathelyi férfi ellen emelt vádat az ügyészség

A férfi a nyílt utcán kezdte verni áldozatát.

A rómaiaktól az agyagkatonákig – tárlatvezetések, workshop és közönségtalálkozó várja a látogatókat a győri Rómer Múzeumban

Ingyenes programokkal és különleges kiállításokkal készülnek a hét második felére, a hőségriadó idején ráadásul a Várkazamata – Kőtár is díjmentesen látogatható.

Czunyiné harca a gmail és az önkény ellen - letiltotta a Google a Védvonal levelező fiókját

Nem vicc! A Fidesz maradéka tényleg egy ingyenes e-mail szolgáltatást használt, hogy megvédje a Fidesz maradékát.

Kedden megválaszthatja az Országgyűlés Magyarország új köztársasági elnökét

A TISZA Párt frakciója kezdeményezte az államfőválasztás augusztus 11-re való kitűzését - a kormánypárti jelölt személye ugyanakkor egyelőre nem ismert.

Szakértő a Duna alacsony vízállásáról: a vízlépcső sem csodaszer önmagában, a klímaváltozás miatt új szemléletre van szükség

A BME vízmérnöke szerint a Paksi Atomerőmű helyzetére sem jelentene automatikus megoldást egy új dunai vízlépcső - a jövő vízgazdálkodását pedig már a klímamodellekre kell alapozni.

Megrázó videó Bábolnáról: hajléktalan férfit bántalmaztak és aláztak meg - helyi információink szerint a rendőrség már intézkedik az ügyben

A felvételen egy padon alvó férfit ütnek meg, majd arra kényszerítik, hogy térdre ereszkedve megcsókolja egyikük bakancsát. 

Lakossági fórumon mutatják be a győrszentiváni Kör tér felújításának terveit

Augusztus 6-án a beruházás ütemezéséről és az új kerékpárút építéséről is tájékoztatják az érdeklődőket.

A napokban befejeződik a győri díszkivilágítás lekapcsolása

A város 77 helyszínén zajlik a munkavégzés, a Győr Projekt kezelésében lévő épületek egy részét is érinti az intézkedés.

KÁNIKULA-aktuál: meghosszabbították a hőségriasztást, a következő 48 óra lehet a legkritikusabb az energiaellátás szempontjából, de az utolsó paksi turbina egyelőre kitart

A Védelmi Munkacsoport szerint egyelőre stabil az ország villamosenergia-rendszere, de továbbra is takarékosságra kérik a lakosságot és a nagyfogyasztókat.

Fontos üzenet a hőségriadó idejére: a Győr Applikáció letöltésére biztatja a lakosságot Kósa Roland

Az alpolgármester szerint a rendkívüli kánikula a közműrendszereket is fokozottan terheli, ezért érdemes bekapcsolni a push értesítéseket.