Utcára küldték az amerikai rendőrség robotkutyáját, ami egyszerre rasszizmus jelképe lett

Fehér Buda 2021-03-08 17:28:19
Nem sikerült túl fényesre a tesztüzem.

New York városában a koronavírus-járvány alatt egyre csak nőtt az amúgy is magas bűncselekmények száma. Az amerikai rendőrség éppen ezért új eszközöket vet be a rendfenntartás érdekében, ilyen például a Digidog is, ami egy kutyának álcázott robot. A robokutya térfigyelő feladatokat lát el, a valódi kutyákkal ellentétben nem kergeti meg a bűnözőket. 

A 75 ezer dollárból kifejlesztett Digidogot a hétvégén a Bronxban, New York egyik kerületében vetették be. A robotkutya megjelenésének viszont egyáltalán nem örültek a helyiek, köztük Alexandria Ocasio-Cortez sem, aki pont ebben a kerületben nőtt fel. New York kongresszusi képviselője azt mondja, azzal, hogy a digidogot egy olyan szegény kerületben vetették be először, mint a Bronxban, gyakorlatilag bemutattak a kerület elszegényedett lakosságának. A Bronxban ugyanis többnyire színes bőrű emberek laknak, akik jóval a minimum alatt keresnek. 

 

NYPD uses robot dog during police operation

The NYPD is deploying a robotic dog equipped with cameras, lights, and transmitters. It can navigate using artificial intelligence.Subscribe to FOX 5 NY: htt...

 

Ocasio-Cortez azt mondja, a helyiek így is ki vannak téve a rasszizmusnak és az előítéleteknek, nem kellene őket még egy robottal is bombázni. A képviselő szerint sokkal jobb lett volna a kutyára elköltött pénzt a köznevelésben, vagy a lakhatási szektorban bevetni, hiszen ezek kifejezetten elhanyagolt területek a New York-i kerületben.

A digidogot a bostoni Boston Dynamics fejlesztette ki, a New York-i rendőrség még tavaly vette meg az új technológiát. A szájber négylábú több kamerával van felszerelve, és mesterséges intelligencia hajtja, így teljesen egyedül képes feltérképezni az utcákat. A felvételeket az interneten keresztül élőben közvetíti a rendőrség felé, akik így az irodákból is képesek megfigyeléseket végezni. A digidogot legelső bevetésén egy lakásba küldték be az egyenruhások, hogy a robot kameráin keresztül megbizonyosodjanak arról, hogy egy fegyveres elkövető már nincs az épületben, a rendőrök tehát biztonságban bemehetnek.

A New York-i rendőrség már a '70-es évek óta alkalmaz robottechnikákat, az egyenruhások a helyiek felháborodása után arról adtak ki egy közleményt, hogy a digidogot egyelőre csak tesztelik, a jövőben akár bombakereső robotokat helyettesíthetnek vele.

Szólj hozzá!

Több mint 1 milliárd 200 millió forintos távhőfejlesztés indulhat Szombathelyen

A Szomtáv szerint a beruházás csökkentheti a hálózati hőveszteséget és a földgázfelhasználást is

Tizenkilenc győri iskola kaphat támogatást állagmegóvási és karbantartási munkákra

A városhoz idén 39 pályázat érkezett be mintegy 123 millió forint értékben.

Levendula, brunch és bütykölde a szombathelyi belvárosban

Május utolsó vasárnapján rendezik meg a Mártírok téri levendula napot.

Nehéz örökség: az éves költségvetési hiány több mint 91 százalékát már áprilisra összehozta az Orbán-kabinet

Az új kormány szerint átláthatatlan állapotban vették át a büdzsét a leköszönő kormánytól.

Visszalép az egyetem: mégsem nyúlnak a győri Kiskút liget melletti területhez

Kósa Roland szerint meghallották a győriek véleményét, ezért módosítják a februári előterjesztést.

Kreatív pólónyomtatás: hogyan készíts egyedi darabokat?

Egyedi pólókra van szükséged, vagy a céges csapat ruházatát dobnád fel néhány logózott darabbal?

Gajdos László: leáll az azbesztes kövek Magyarországra szállítása

Az élő környezetért felelős miniszter szerint az osztrák üzem tulajdonosával sikerült megállapodni a szállítások azonnali leállításáról.

Lezárások jönnek az M1-es győri lehajtójánál, terelőutakra kell készülni

Május végén és június elején is forgalomkorlátozások lesznek a Győr-Kelet csomópontnál az országhatár felé vezető oldalon.

Egyedi ajándékötletek, amikor az idő szorít

Előfordult már Önnel, hogy fontos alkalmak előtt hirtelen időhiánnyal küzdött az ajándékvásárlás terén? Ahogy közeledik egy különleges nap, például születésnap, évforduló vagy karácsony, gyakran eszmélünk rá, hogy a tökéletes ajándék még mindig nincs meg.

Győr környéki bringaút is versenyben van az Év Kerékpárútja 2026 szavazáson

A Győr–Pannonhalma–Tényő útvonalra június 2-ig lehet voksolni az Aktív Kalandor oldalán.

Nyárias idővel érkezik a pünkösdi hosszú hétvége

Napfényből nem lesz hiány, a hőmérséklet helyenként a 30 fokot is megközelítheti.

Egy napra mesebeli filmstúdióvá változik az Aranypart – jön a Győri Gyermek Piknik

Koncertek, bábszínház, játékparkok, kézműves foglalkozások és rengeteg családi program várja a gyerekeket május 31-én az Aranypart II.-n.

Koncertek, futás, helytörténeti séta és retro buli – ingyenes programokkal telik meg Győr pünkösdkor

Május 22. és 25. között szakmai konferenciák, családi programok, sportesemények, koncertek és közösségi rendezvények várják az érdeklődőket Győr több pontján.

Hamis márkák a pápai piacon: több száz kamu parfümöt és ruhát foglalt le a NAV

Hugo Boss, Chanel, Louis Vuitton, Nike és Adidas feliratú termékeket kínált egy árus, a pénzügyőrök az otthonában is találtak hamis termékeket.

Pünkösdkor sem marad el a szemétszállítás Győrben

A GYHG az ünnepnapokon is a megszokott rendben viszi el a hulladékot, de a hulladékudvarok és az ügyfélszolgálat zárva lesznek.

Tarvágások, erdőtüzek, klímaváltozás: új erdő-politikát sürgetnek Magyarországon a szakemberek

Már nem lehet kizárólag fakitermelési szempontból gondolkodni a magyar erdőkről.

„A dolgozók mennek, a vezető marad?” – belső információk szerint Holló Bernadett megtarthatja vezető állását és fizetését az éppen megszűnő Győr+-nál

Miközben a médiacég a hullámsírba merül, a frissen kinevezett vezető átevezhet egy új céges struktúrába. 

Új kerékpárút épülhet a Nagy Imre úton Győrben

A Vasvári Pál utca és a Szauter utca közötti szakaszon fejlesztené tovább a városi kerékpáros hálózatot a helyi önkormányzat.