Ungár: Ukrajna magyarok elleni jogfosztása minden normán túlmegy

ugytudjuk.hu 2021-03-06 12:31:00
Ungár Péter és Keresztes László Lóránt LMP-s politikusok elutasítják, hogy Ukrajna és a nagyhatalmak politikai leszámoláshoz, játszmáikhoz a kárpátaljai magyarokat használják.

Elnöki rendeletben tiltja be Volodimir Zelenszkij ukrán elnök, hogy kettős állampolgárok közhivatalt gyakoroljanak a jövőben. Ennek kapcsán adtak ki közleményt Keresztes László Lóránt és Ungár Péter LMP-s politikusok:

„Ez súlyosan diszkriminatív és súlyos károkat okoz a kárpátaljai magyaroknak, akiket így is súlyos fenyegetések értek magyarságukért. Ez a listázós rendelet ellentétes a magyar-ukrán alapszerződésben rögzítettekkel. Elutasítjuk, hogy Ukrajna és a nagyhatalmak politikai leszámoláshoz, játszmáikhoz a kárpátaljai magyarokat használják, őket érjék emiatt gyalázatos támadások. Felszólítjuk a demokráciára kiemelten figyelő európai országokat, az Európai Uniót és Amerikát, hogy ítéljék el a magyarokat ért hátrányos megkülönböztetést!”

Ungár Péter résztulajdonos az Ugytudjuk.hu-t kiadó gazdasági társaságban.

Szólj hozzá!

1 milliárdról 100 millió forintra csökkent a győri közösségi költségvetés

Ez van, ha plusz 4 milliárd forintot nyel le az állam a városi büdzséből.

Szenvedély és intimitás a csillagok tükrében: 2025 új lehetőségei

Az idei év sokak számára hoz változást a szexualitás terén, legyen szó párkapcsolatról vagy a szingli lét örömeiről.

Őrizetbe vettek egy ittas vezetőt Szombathelyen

Rövid időn belül kétszer ült ittasan a volán mögé.

Megverte a főbérlőjét egy sárvári férfi

A háztulajdonos azt akarta ellenőrizni, hogy kiköltöztek-e a bérlők.

Gulyás szerint a Budapesten meggyilkolt japán nő életét, az isztambuli egyezmény sem mentette volna meg!

Az Orbán Viktor által beharangozott gazdasági repülőrajt, a Rákosrendező körüli Benny Hill Show, a meggyilkolt japán nő ügye, és a guruló kenőpénzek tematizálták a Kormányinfó kérdéseit

Osztrák befektetőkkel is színesítenék Győr gazdaságát

A Pintér Bence polgármester úgy látja, hogy az önkormányzati bérlakások ügyében sokat tudna tanulni a város a bécsi és más osztrák példákból.

Amit a DOT számról érdemes tudni

Akinek saját autója van, annak már óhatatlanul kellett foglalkoznia a gumiabroncsokkal.

Győrbe jön a kajak-kenu krémje

2025 szeptember elején ismét Győrre figyel a sportvilág, hiszen a város negyedszer ad otthont a maratoni kajak-kenu világbajnokságnak. 

Ismét támadnak a dinók!

Itt a legújabb Jurassic Park-film előzetese.

Isten éltesse Hende Csabát!

65 év az már nem mogyoró.

Egymás kezébe adják a szakértők a Nádasdy-vár kilincsét

Folyik az önkormányzati tulajdonba vétel előkészülete. A polgármester szerint ha végbemegy a folyamat, az áldás és gond is lesz egyben.

Elnöki ügy: Előbb Szombathelyen járt, most pedig Kőszegen barangol Sulyok Tamás

A köztársasági elnök a Wagner Étteremben találkozott Nyugat-Pannónia világi és egyházi képviselőivel.

Ámokfutót fogtak Győrben

Menekülése közben a sofőr az ablakon egy kisebb csomagot dobott ki.

Betépve tört be egy férfi egy győri autókereskedésbe

Több jármű kulcsát is magához vette, majd az egyikkel elhajtott.