Elismerték: Elmarad a tömeges hétvégi oltás

Nagy Donát 2021-03-05 12:09:00
SMS-ben kér elnézést a kormány, a maszkhasználat pedig minden közterületen kötelező lesz.

Az operatív törzs mai sajtótájékoztatóján az országos oltási munkacsoport vezetője, György István államtitkár elmondta, hogy sok dezinformáció terjed arról, mennyi oltást adtak már be eddig.

A szakember szerint ezzel szemben jól haladunk az oltási tervvel, dinamizmus van és optimizmus.

Folytatódik a kimaradt egészségügyi dolgozók oltása is.

Fotó: MTVA

Az AstraZeneca-féle oltások beadása sok helyen viszont tényleg elmarad "szinkronizálási probléma miatt". Az államtitkár szerint SMS-ben érkezik majd az elnézés a kormánytól, de egy későbbi időpontban sor fog kerülni ezek beadására. Azt is elmondta, már tervezik a jövő heti oltásokat.

Kiss Róbert alezredes elmondta, hogy szigorodik a maszkhasználat és a határellenőrzés, ennek jogi szövegezése jelenleg is készül.

Maruzsa Zoltán, a köznevelésért felelős államtitkár elmondta, hogy az óvodákban és az iskolákban rendkívüli szünet lesz, a tavaszi szünetig digitális oktatásban zajlik tovább a tanulók oktatása.

A korábbiaktól eltérően most sem az iskolákban, sem az óvodákban nem lesz gyermekfelügyelet!

Ennek oka, hogy egy rövid, de hatékony zárást akarnak véghez vinni, amikor nem keverednek az emberek. A gyermekétkeztetésben azonban lehetséges az elvitelre történő főzés.

Az érettségi vizsgákra továbbra is fel lehet készülni egyénileg, vagy kiscsoportos tanulással - ahogyan eddig is.

Log into Facebook

Log into Facebook to start sharing and connecting with your friends, family, and people you know.

Müller Cecília szerint az egész világban emelkedik a fertőzöttek száma. Mivel az idősek nagyon sokan vannak, ezért türelmet kér azoktól, akik még nem kapták meg az oltást. Az országos tisztifőorvos gratulál a háziorvosoknak az elvégzett munkájukért.

Az oltásra hívottaktól azt kéri, pontosan és időben érkezzenek a rendelőkbe, oltópontokra, és kerüljék a hosszas ücsörgést, valamint a beszélgetést.

A maszkhasználatról ugyan még nincsen hivatalos döntés, Müller Cecília azonban szintén megszellőztette, hogy minden közterületen kötelező lesz feltenni a maszkot.

A tisztifőorvos szerint a Favipiravír gyógyszer alkalmazását a fekvőbetegeken túl már a járóbetegeken is alkalmazni fogják. Ettől azt várják a szakemberek, hogy időben alkalmazva megakadályozhatja a beteg kórházba kerülését.

A tájékoztató végén elhangzott, hogy a Nemzeti Népegészségügyi Központban egy új "csúcslaboratóriumot" kezdenek felépíteni, ahol a legveszélyesebb kórokozókat fogják vizsgálni.

Szólj hozzá!

Egy friss felmérés szerint komoly politikai mélyütés a Szőlő utcai botrány a kormánynak

A 21 Kutatóközpont szerint a gyermekvédelmi ügy példátlan társadalmi figyelmet kapott, és érdemben rontotta a kormány megítélését.

Ma délután érkezik Győrben a kivilágított kukásautó

A GYHG egy kis extra fényt visz az ünnepekbe.

30 millió forintot költenek el a kőszegi Óház kilátó tetőcseréjére

Sem Ágh Péter, parlamenti képviselő, sem Básthy Béla, polgármester nem tartotta fontosnak közölni az összeget.

161 embert vert át egy kőszegi netes csaló

Nem is létező árukat kínált eladásra. Több mint 5 millió forintot csalt ki így.

Felemelte és a szemetes kukába tette ismerősét egy férfi Pannonhalmán

Egy pizzéria teraszán szabadultak el az indulatok.

Nagy esély van a fehér karácsonyra

De azért még ne kiabáljuk el!

Kommentben reagált Strompová Viktóriának Lázár János

Bocsánatot is kért, meg nem is a miniszter.

Elég imádkozni, vagy dolgozni is kellene? - merült fel a kérdés a győri temetők kapcsán

Riogatás, hangulatkeltés, vagy valós probléma? Maratoni vita széksértésekkel.

Fodor Roland szerint a győri városvezetés kommunista

A bérlakás-rendszer kapcsán jutott erre a képviselő, aki független- és fideszes társaival leszavazta a jövedelmi plafon bevezetését.

A hétvégén is borult, párás, ködös idő várható

6-8 fok közötti csúcsértékek várhatóak.

A TISZA határon túl született politikusai nyílt levélben állnak ki a Lázár János által szlováknak nevezett Strompová Viktória és a külhoni magyarság mellett

A magyar nemzet nem születési hely kérdése, hanem közös nyelv, kultúra, sors és közös felelősség - írják.

Egy meccs után kiesett a darts vb-ről Kovács Patrik

Az egyetlen magyar induló sima 3-0-ás vereséget szenvedett.

Az intim élmények mögötti mozgatórugók

Gondolkodtál már azon, hogy valójában miért is szeretkezünk? Egy nemrégiben közölt kutatás új szempontokat hozott felszínre: arra utal, hogy az intimitáshoz kapcsolódó motivációink nagyban befolyásolják az aktus utáni elégedettséget.

Embert gázolt a vonat Győrben

A súlyos közlekedési baleset az Egressy Béni úti vasúti átjáróban történt. 

Győr környéki programok a hétvégére advent negyedik ünnepén

Élményfestés, slam poetry, karácsonyi brunch party és egy csomó program vár mindenkit a győri régióban.