A szombathelyi Mellkassebészeti Osztály minden orvosa és szakdolgozója aláírta az új egészségügyi jogviszony munkaszerződését

Farkas Bazsi 2021-03-04 14:23:48
Erről Kecskés László orvos-képviselő tájékoztatta az Ugytudjukot.

Tegnap írtunk róla, hogy tíz orvos és közel félszáz ápoló távozott a győri kórházból az új szerződés miatt. De nem csak Győrben érdeklődtünk, hanem próbáljuk kideríteni, hogy mi a helyzet a szombathelyi Markusovszky Kórházban. Írtunk már az intézménynek, a kamara helyi szervezetének, ám egyelőre sehonnan sem kaptunk választ. 

A szombathelyi Fidesz-frakció képviselőjéhez, a kórház mellkassebészéhez, Kecskés Lászlóhoz fordultunk kérdésekkel. Aki rövid időn belül választ is küldött az Ugytudjuk.hu-nak.

Az Egészségügyi Bizottság elnökétől többek között azt kérdeztük, hogy tud-e arról, hogy a brazil mutáns megjelent a szombathelyi betegeknél, és rákérdeztünk arra is, hogy van-e információja arról, hogy hány egészségügyi dolgozó írta alá az új munkaszerződést, esetleg hányan távoztak emiatt a kórházból.

Kecskés azt írta, hogy:

A brazil mutáns már az orszagban van, de jelenleg meg nem magas számban. Kórházi információm még nincsen az itteni megjelenéséről.

Az általam vezetett Mellkassebészeti Osztály minden orvosa és szakdolgozója aláírta az új egészségügyi jogviszony munkaszerződését.

Kecskés azzal a javaslattal zárt, hogy az összkórházi szám miatt Nagy Lajos főigazgatót keressük.

Emailünket neki napokkal ezelőtt elküldtük. Várjuk válaszát. 

Szólj hozzá!

Pintér Bence visszaszerezte az adatbetekintés jogát Győrben – „Átvilágítjuk az önkormányzati cégeket”

Másfél év után újra ráláthat a városi cégek működésére a polgármester, de a kulcsjogkörök továbbra is a Fidesz kezében maradtak.

Országos sikertörténet Győrben - a szakképzés legtehetségesebb diákjai mutatták meg tudásukat, tehetségüket

A döntő ismét megmutatta, hogy ezekben a diákokban hatalmas potenciál rejlik.

A megállapodás szerint városi delegáltnak is kell lennie az SZKKA felügyelőbizottságában, de úgy delegált a cég új tagot, hogy a szombathelyi önkormányzat erről még csak nem is tárgyalt

Az állami 15 millió forintos mentőöv is kevésnek bizonyult, továbbra is végrehajtás van a helyi profi kézilabdát üzemeltető Kft-én. 

Természet ihlette árnyalatok uralják a burkolatok piacát

A külső tér kialakításakor a választott színek központi szerepet töltenek be.

Vámos Zoltán főispán szerint politikai támadás a kormányhivatali kamu foglalkoztatások ügye

Eljárásról sem nekem, sem a Hivatalnak nincs tudomása - írja a hivatal vezetője.

Kósa Lajos sem ül be a Parlamentbe

A Fidesz tisztújító kongresszusán sem indul egyetlen tisztségért sem.

Nem ment át a közgyűlésen a Móricz Zsigmond rakpartra tervezett monstrum épület terve

A győri látképet romboló társasház egyöntetű elutasítást kapott. 

Lannert Judit vezeti az oktatást – újabb minisztert nevezett meg Magyar Péter

A TISZA Párt elnöke szerint a gyermek- és oktatásügy élére egy több évtizedes tapasztalattal rendelkező szakember kerül.

A közgyűlés elfogadta a Győr+ és az önkormányzat vagyonkezelői szezrződésének módosítását

Változnak a plakát kihelyezési szabályok, és hamarosan kiderülhet az is, hogy pontosan mekkora bajban van a médiacég. 

Komoly összegben fogadnánk, hogy elhoztuk az összes győri programot a hétvégére

Autós nyílt nap, anyák napi készülődés, hangfürdő, egy csomó koncert és még rengeteg minden más. 

Kósa Roland: “Én azt gondolom hogy önök az igazuk bizonyítása érdekében megtévesztették a győrieket!”

Az alpolgármester szerint a Győr-Szol Zrt. trükközött az adatokkal az ominózus "Nokiás-dobozos" közgyűlésen. 

Vitézy Dávid és Kátai-Németh Vilmos is miniszter lett a TISZA-kormányban

A közlekedési és a szociális tárca vezetőit jelentette be Magyar Péter - délután az oktatásügy miniszterének személyére is fény derül. 

Nem oszlatta fel magát, tovább dolgozik a győri közgyűlés

Fekete Dávid a frakciójával szemben szavazott, Szeles Szabolcs inkább tartózkodott. 

A Győr+ nem tájékoztatta a tulajdonos Győr-Szol Zrt-t, hogy ma már nem jelenik meg az ingyenes újság

Sárkány Pétert kérdeztük a kialakult helyzetről. Tóth Rebeka vezérigazgatót is kerestük, de őt sem mi, sem a Győr-Szol nem érte utol. 

Hatékony védelem az automatizált biztonsági rendszerek segítségével

A modern internetes világban, ahol a fenyegetések száma és összetettsége folyamatosan növekszik, a vállalatok számára létfontosságú a megfelelő kiberbiztonsági stratégiák alkalmazása.

Hogyan óvhatjuk meg a szemkörnyéki bőrt?

A szem körüli bőr rendkívül vékony, épp ezért különösen érzékeny a külső hatásokra.

Az ügyészségi nyomozás még véget sem ért, de a Vas Népe már megírta, hogy nem igaz, hogy valakit munka nélkül fizettek a Sárvári Gyógyfürdőben

A megyei napilap korábban egy sort sem írt arról a mutyiról, ami az országos média figyelmét is felkeltette.