Nem tudta megverni a Siófokot az SZKKA

Nagy Donát 2021-03-03 19:37:00
A meccs természetesen zárt kapuk mögött zajlott.

Siófok KC - Szombathelyi KKA 43 - 31

Az elején még vezettünk, egy félidőn át tartottuk a lépést, de aztán a szünetben bennmaradtunk az öltözőben - írja a szombathelyikezilabda.hu.

A beszámoló szerint jól kezdett az SZKKA, az elején a mieink akarata érvényesült, percekig sikerült őrizni az egy-két gólos előnyünket. 4-5 állt a táblán, amikor Bandelier elrontott egy hetest, a kontra végén pedig kiegyenlítettek a Balaton-partiak. Ettől függetlenül szerb légiósunk tarthatatlan volt, nyolc perc alatt öt gólig jutott. Jól működött a vasiak védekezése, sok hibára késztettük az SKC-t.

A félidő derekára aztán a villámgyors hazai lerohanásokat követően fordult a kocka, a 14. percben 11-8-nál időt is kért Marosán György. Kaptunk két üreskapus gólt, feljavult a Siófok támadójátéka, hatékonyabbak voltak a hazaiak a befejezéseknél. Innen még volt visszaút, főleg Bandelier és Horilszka tartotta a lelket az SZKKA-ban. Nagy kár az újabb kimaradt, talán kissé könnyelműen elvégzett hetesért, hat perccel a félidő vége előtt, 17-14-nél időt kértek a fekete mezesek. A szünetre 20-18-as állással mentek pihenni a csapatok.

A Siófok kezdett jobban a szünet után, nehezen jöttek a szombathelyi gólok. Visszaállt az ötgólos differencia, sőt, 29-22-nél kialakult az eddigi legnagyobb különbség. Egyre nagyobbra nyílt az olló (32-23), időt kért az SZKKA. Kétszámjegyű is volt a különbség, szétesett a védekezésünk, támadásban pedig elhamarkodott döntéseket hoztunk.
A félidőben még nem úgy tűnt, hogy ebből ennyire sima hazai lesz, de végül nem történt más, mint érvényesült a papírforma.

Illusztráció

Fotó: Szombathelyi Női Kézilabda Facebook oldala

Mutatjuk a megújuló Citadella látványterveit

Két évig fog tartani az erőd felújítása.

Bödőcs Tibor: Megszakad a szívünk. Oltassák be magukat!

Egy fiatalon elhunyt óvónőről emlékezett meg a humorista.

Koronavírus: Gibraltárt leszámítva Magyarországon haltak meg a legtöbben a vírus miatt

A mai nappal lehagytuk Csehországot, csak a miniállam Gibraltár előzi meg Magyarországot a lakosságarányos halálozási adatot tekintve.

Itt az első szombathelyi tabló, amit az online oktatás ihletett

A művészetis diákok chat ablakokban várják a jövőt.

Elhunyt a Vas megyei autós társadalom egyik motorja, Farkas Zoltán

Mindenki “Bocija” koronavírus fertőzést kapott.

A feljegyzések kezdete óta 2020 volt a legmelegebb esztendő Európában

A 2020-as esztendő volt a legmelegebb Európában a feljegyzések kezdete óta - közölte az Európai Unió Copernicus Klímaváltozási Szolgálata (C3S) csütörtökön Londonban közzétett európai klímajelentésében.

Ittasan vezetve koccolta végig Szombathelyt egy sofőr, majd egy ereszcsatorna állította meg

Még egy busznak is nekitolatott, majd elhajtott a buszsofőr elől.

Mézes jó reggelt, Nagy István miniszter úr!

Az LMP üdvözöli az agrárminiszter döntését, hogy aláírta a „Mentsük meg a méheket és a gazdákat" című európai polgári kezdeményezést.

Vádat emeltek a kőszegi szilveszteri ámokfutó ellen

A sofőr ittasan rodeózott, majd csattant egy házfalnak.

Online tartalmakkal köszönti a Föld Napját a szombathelyi AGORA

Facebook-oldalára csalogat közleményében a kulturális központ

Ma ingyen utazhatnak az autósok a fővárosban a BKK járatain

A lehetőséget azok vehetik igénybe, akik a jegyellenőrzéskor Magyarországon kiállított érvényes forgalmi engedélyt mutatnak fel.

Nem kamu: összeházasodik Várkonyi Andrea és Mészáros Lőrinc!

Az elmúlt hetekben, hónapokban sok pletyka keringett arról, hogy együtt vannak.

53 emberrel a fedélzetén eltűnt egy tengeralattjáró Indonézia partjainál

Helyi idő szerint hajnalban szakadt meg a kapcsolat a legénységgel.

van még itt cikk a témában:

A Győr tizenkét góllal nyert Érden

A címvédő Győri Audi ETO KC vendégként játszott a női kézilabda NB I szerdai mérkőzésén.