Lenyomta az Atomerőmű a Falcot

Nagy Donát 2021-03-03 19:46:00
Csak a harmadik negyedben voltak erősebbek a szombathelyiek.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Atomerőmű SE 80-93 (22-24, 20-26, 21-18, 17-25)

Bajnokság, 15. forduló
Szombathely, Arena Savaria
Benczur T., Kapitány G., Söjtöry T.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Váradi 7, Perl 18/3, Doktor 3/3, Barac 27, Keller 1. Cserék: Benke 7/3, Anderson 10, Váradi, Lake 4, Kovács B. 3/3.

ASE: Kovács 12/6, Capers 11/3, Valerio-Bodon 9/3,Lóránt 32/9, Jackson 7/3. Cserék: Paige 11/3, Eilingsfeld 11/3, Kis -, Velkey, Verrasztó -.

 

Váradi duplájával kezdődött a mérkőzés, de Jackson könnyű triplával válaszolt rá - kezdi a beszámolót a BB1. Megadták a mérkőzés alaphangulatát a csapatok. Újabb paksi triplával, majd Barac rontott büntetőjével folytatódott a mérkőzés. Lóránt kosara után pedig már 2-8 volt a táblán. Doktor triplája szottyant a paksi gyűrűben, az ASE azonban ragaszkodott a megszerzett előnyéhez. Két perccel a negyed vége előtt még mindig Lóránték vezettek négy ponttal. A Falco Perl kosaraival jött fel kettőre, majd Kovács Ákos és Lake is betalált. 22-24.

Potyogtak a pontok a negyed első percében. Kovács Ákos és Kovács Benedek is triplát dobott, de Eilingsfeld is betalált távolról, amire a Falco csak duplával tudott válaszolni, folyamatosan a sárga-feketéknek kellett kapaszkodni. A vendégeknél Lóránt Péter és Kovács Ákos is jó napot fogott ki, de összességében is a paksiak játszottak jobban, a hazaiak védekezése nem akart összeállni. Paige kosara már sok volt Gasper Okornnak, 31-38-as állásnál kért időt. Lóránt triplájával tízre nőtt a paksi előny, később 36-48 és 37-50 is volt az eredményjelzőn. Barac kosarával jött vissza tízre a Falco. A negyed utolsó kosarát is ő szerezte. 42-50.

Capers büntetőivel indult a második félidő, Perl válaszolt. A válogatott alapembere saját palánkja alatt védőlepattanót is tépett, az ellentámadásból pedig Anderson talált be. Folytatta a felzárkózást a Falco,  Barac dobott be két büntetőt. 48-52. Az ASE azonban nem tört össze, a szenzációsan dobó Kovács Ákos triplájával ismét megléptek. Barac, aki a hazaiak egyik legjobbja volt szépített, Braniszlav Dzunics időt kért. Barac újabb kosarával tovább zárkózott a Falco, de Lóránt kétszer is megrázta magát. Barac büntetői ültek, de a következő támadásnál Capers könnyedén jutott át a szombathelyiek védekezésén. Keller büntetőt hibázott, az ellentámadásnál Benke védőlepattanót szedett. A szombathelyi pont elmaradt, Capers viszont betalált. Capers dobta a negyed utolsó kosarát is. 63-68.

Paige büntetőivel nőtt tovább az ASE előnye, a vasiakba Barac tartotta a lelket. Benke triplája sem tudta közelebb vinni a Falcót, hiszen Paige az ellentámadásból azonnal válaszolt. Barac büntetőit Lóránt triplája “ütötte ki”, állandósult a hat pont körüli paksi előny. Lóránt büntetőből sem hibázott, már kilenccel mentek a vendégek. A “tízet” Eilingsfeld tette közé, Gasper Okorn időt kért. A Paks a folytatásban is nagyon tudatos kosárlabdát játszott, a szombathelyieknek semmi nem sikerült. Az ASE, az utóbbi időszak gyengébb teljesítménye után, hatalmas bravúrt vitt véghez Szombathelyen, nem érdemtelenül. 80-93.

Szólj hozzá!

Ónos eső bénítja Győrt - óvatosságra int a polgármester

Pintér Bence azt kéri, csak akkor induljunk útnak, ha feltétlenül muszáj.

Kaukázusi juhászkutya támadt rá egy nőre és kis kedvencére a nyílt utcán Győrben

A hatóságok tehetetlenek? - Mindenki egymásra mutogat, a támadó kutya tulaja pedig hallgat. 

Rendkívüli közgyűlést tart a RÁBA Nyrt. január végén

Alapszabály-módosításról, vezetőváltásról és saját részvények vásárlásáról is dönthetnek.

Orbán Viktor egy…

Komoly üzenet jelent meg a szombathelyi Árkádia Üzletközpont fényreklámján.

Elaludt vezetés közben egy ittas sofőr Szombathelyen

Előbb padkára hajtott, majd összetört egy parkoló autót.

Hóban, fagyban is dolgoznak a kukásautók Győrben

Zavartalan a hulladékszállítás, de egyes utcákban később érkezhetnek a járatok.

Balesetet okozó embercsempészt ellen emelt vádat a Győri Járási Ügyészség

A rendőrök elől menekült, végül fejtetőre rakta az autót amiben hét embert rejtegetett. 

Szombathely 700 millió forintot kap vissza a magyar államtól

Navracsics Tibor bejelentése szerint, működési támogatásként jár az összeg. 

Emberrablás Győrben: rendőrkézen az összes elkövető

Elfogták azt a férfit is, aki hónapokig bujkált a hatóságok elől - a brutális kényszerítésnek rendőri beavatkozás vetett véget.

Két új teherautó áll munkába a győri Hajléktalanokat Segítő Szolgálatnál

Összesen 28 millió forintért cserélték le a korábbi 18 és 10 éves kocsikat - szalagátvágás nem volt.

Ingyenes filmvetítés és beszélgetés Győrben az Alzheimer-kórról

Díjnyertes dokumentumfilm, majd közérthető, őszinte párbeszéd szakemberekkel.

A Rákóczi Ferenc utcát, a Várkört és a Pék utcát is felújítják Kőszegen

A közbeszerzést kiírták, egyelőre még nem lehet tudni, hogy ki lesz a kivitelező.

Harmadik alkalommal rendezték meg Győrben a Fehér Miklós Emléktornát

Az emlékezésé és az összetartozásé volt a főszerep szombaton, a Magvassy-csarnokban.

Paks II. - 80 milliárdos hűtlen kezelés gyanúja miatt feljelentést tett Tordai Bence

A politikus szerint a kormány annak ellenére utalta át a közpénztámogatást az oroszoknak, hogy az Európai Bíróság visszavonta kormánytámogatás lehetőségének engedélyét.

7 milliárd forintot csalt el egy budapesti bűnszervezet, a szálak a Nyugat-Dunántúlra vezetnek

Fiktív számlákat állítottak ki, és vissza nem fizetett hiteleket vettek fel.