Eladják a Birkenstock többségi tulajdonrészét

Farkas Bazsi 2021-02-26 21:59:39
A világszerte ismert márka a luxusipar egyik legnagyobb szereplője, a francia LVMH érdekeltségi körébe kerül.

Eladják az ergonomikus papucsairól ismert Birkenstock többségi tulajdonrészét, a csaknem 250 éve működő német családi vállalkozás pénteki közleménye szerint a világszerte ismert márka a luxusipar egyik legnagyobb szereplője, a francia LVMH érdekeltségi körébe kerül.

A Birkenstock a lábbeligyártás egyik "ikonikus márkája", amely az új partnerek támogatásával "teljes mértékben kihasználhatja jelentős növekedési lehetőségeit" - idézték a közleményben az új tulajdonosi kör leginkább befolyásos tagját, Bernard Arnault francia milliárdost, a Louis Vuitton divatház és a Moët Hennessy pezsgő- és konyakgyártó egyesülésével alapított LVMH vezérigazgatóját.

Az eddigi többségi tulajdonosok, Christian és Alex Birkenstock kiemelték, hogy a vállalkozás "következő 250 évéhez" szükség van partnerekre, amelyek startégiai és hosszú távú tervei egyeznek a Birkenstock-család elképzeléseivel, és "még ragyogóbb jövőt" biztosítanak a cégnek.

Az egyik új tulajdonos az Arnauld-család befektetési társasága, a Financiere Agache, a másik pedig az L Catterton nevű magántőke-befektetési vállalkozás, amely a fogyasztói termékekre szakosodott, és mintegy 23 milliárd dollár tőkével rendelkezik.

A közlemény szerint a Birkenstock-ügylet részleteiről titoktartásban egyeztek meg.

A német sajtóban idézett ágazati elemzők szerint az 1774-ben alapított vállalkozás értéke nagyjából négymilliárd euró (1460 milliárd forint) lehet.

A társaság 4300 embert foglalkoztat, Németországban működtet üzemeket és a legutóbbi ismert adatok szerint a 2018/19-es üzleti évben 721 millió euró bevételt ért el. Nagy felvirágzása a 2010-es évek elején kezdődött, amikor a márka helyét az utcai papucsok és szandálok luxuskategóriájában jelölték ki, és a pozíció megszerzéséhez átalakították a termékek arculatát.

Szólj hozzá!

Malac arcúra retusált emberek képével kampányol Deutsch Tamás

Nem ez az első fiaskó az idei Fidesz-kampányban, de ezt még mi sem láttuk jönni. 

A közgyűlés határoztára van szükség ahhoz, hogy a polgármester a kérdéseit hivatalos formában is feltehesse a győri rendőrség vezetésének

Ezért hívott össze rendkívüli ülést Pintér Bence - az Orbán-beszéd közben történt atrocitások tisztázása a cél. 

Dunaújvárosban is visszalépett a DK országgyűlési képviselőjelöltje

Szabó Zsolt a város alpolgármestereként ismert politikus a kerületben, mégis visszalépett.

Rendőrség: A választási gyűlések rendjének fenntartása a szervező felelőssége

Közleményt adott ki a testület az elmúlt napok eseményei után.

Magyar Péter: aki nem a lakcímén voksolna, annak április 2-án 16 óráig lépnie kell!

Fontos határidőre figyelmeztet a TISZA Párt: csütörtök délutánig lehet átjelentkezni a szavazáshoz.

Idén nyáron végre felújítják a Hecsei úti felüljárót Győrben

A város egyik legfontosabb közlekedési útvonalán júniustól indulnak a munkák, időszakos lezárásokra is készülni kell.

A 21 Kutatóközpont szerint 40-28-ra vezet a TISZA a Fidesszel szemben

Ez a teljes népesség leképezésében jött eredmény. A friss felmérés szerint 2 párti parlament lehet a következő ciklusban.

Király Gábor 50 éves

Április elsején, a bolondok napján született a 108-szoros válogatott labdarúgó.

Pintér Bence feljelenti mint bűnszervezetet és kezdeményezi a fekete pufajkások kitiltását Győrből

Feljelentéséhez csatolta azokat a felvételeket, amelyek alapján a nyomozó hatóság beazonosíthatja az elkövetőket.

3 és félmillió forint értékben elkövetett internetes csalás miatt kell bíróság elé állnia egy férfinak és egy nőnek

Nem létező árúkat kínáltak eladásra. Körmendi és Szentgotthárdi vásárlókat is megkárosítottak.

Kósa Roland a MÁV vezetőivel egyeztetett: több győri vasúti ügyben is előrelépést ígérnek

Az alpolgármester szerint az aluljáró takarításától az akadálymentesítésen át a zajvédelemig több konkrét kérdésben is sikerült eredményt elérni.

Több mint 100 millió forinttal támogatja Győr a civil szervezeteket

A városházán megkezdődött a támogatási szerződések aláírása, a 2026-os költségvetésben több fontos területre is jut pénz.