Botrányos fejetlenség az állami oltóponton Szombathelyen

Nagy Donát Farkas Bazsi 2021-02-24 10:17:00
Több tucat idős embert zsúfoltak össze a bejáratok közelében, teljes a káosz.

Élőben jelentkeztünk a szombathelyi, állami oltópontról a Március 15. térről.

Log into Facebook

Log into Facebook to start sharing and connecting with your friends, family, and people you know.

A felvételeken jól látható, hogy több tucat idős ember várakozik a bejáratnál, bármilyen látható szervezés vagy irányítás nélkül.

 
Tudósítónk szerint 15-20 perccel korábban még ennél is többen voltak, a benti körülményekről és tumultusról pedig csak elképzeléseink vannak. Az épület falára az élő bejelentkezés alatt ragasztottak ki nyomtatott papírokat, amin apró betűkkel próbálták közölni a tömeggel, ki mikor lesz soron.

A papíron TAJ számok, telefonszámok is szerepeltek, ez személyiségi jogi aggályokat is felvet.

A bejelentkezésből kiderült, hogy a mozgássérült parkolóhelyekre szintén beálltak jogosulatlanok. A forgalmat a kiérkező rendőrök próbálták meg kezelni, de ekkora tömeggel ők sem tudtak sok mindent kezdeni. Az érkező autókat jobb híján a dísztérre kezdték el parkoltatni.

 

A felvételen azt is hallani, hogy néha teljesen véletlenszerűen hívják be az embereket annak ellenére, hogy eredetileg időpontra jönnek az oltandók.

Azt egyáltalán nem értjük, hogy ha behívás alapján történik az oltás és tudják, hogy egyszerre mennyi ember fog érkezni, akkor miért nem szervezi meg senki az idős emberek irányítását. Azt sem értjük, hogyan történhet meg az, hogy 70-80 éves idős embereknek akár órákig kell ácsorogniuk a nagy tömegben, mire sorra jutna, bármilyen leülési lehetőség, vagy ivóvíz nélkül.

Galériánk a helyszínről:

 

A helyszínen próbáltunk meg érdeklődni, hogy mi történik, miért van csúszás, mi okozza a fennakadást, de az általunk kétdezett honvédtól információt nem kaptunk. A várakozók azt mondták, hogy őket arról értesítették, hogy a rendszerrel akadtak problémák. De ez pontosan mit jelent, azt már velük sem közölték.

Úgy értesültünk, hogy a szomszédos AGORA székeket visz az időseknek, illetve teát főt, hogy ezzel próbáljanak meg segíteni azoknak, akik órák óta azt várják, hogy megkapják a vakcinát. 

Szólj hozzá!

Media1: A Vas Népe és a Kisalföld is megmarad napilapnak

A Magyar Nemzet napilapként megszűnik, hetilapként üzemel tovább.

Milyen kép alakult ki az emberekben a kannabiszról?

A kannabiszról sok embernek még ma is elsősorban a bódulat, a tudatmódosító hatás és a jogszabályok által korlátozott használat jut eszébe.

Sétabottal ütötte meg utastársát egy győri buszon egy férfi - vádat emeltek ellene

Egy hátizsák miatti szóváltás fajult tettlegességig, az ügyészség felfüggesztett szabadságvesztést indítványozott.

Sporttal és kulturális programokkal erősítették az elfogadást az I. Combinated Leasures rendezvényen, Győrben

A közösség erejét ünnepelték ezzel a Városház téren - Balog Farkas Renáta szerint fontos, hogy az atipikus fejlődésű gyermekek minél láthatóbbá váljanak.

Új plébános kerül a szombathelyi Kálvária templom élére

Perger Gyula atya lesz a Herényi Plébánia plébánosa. Személyi változásokat jelentett be a Szombathelyi Egyházmegye.

Széchenyi Egyetem: oktatási célokat szolgál jelenleg a vitnyéd-csermajori ingatlan

A Belügyminisztérium és az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság arról tájékoztatta az egyetemet, hogy az ott 2022 óta ideiglenesen elhelyezett ukrajnai menekültek által okozott károk helyreállítása, valamint a további állagromlás megelőzése érdekében szükséges felújítási munkálatokat kíván végezni.

A japán minimalizmus és a skandináv dizájn találkozása

A lakberendezés egyik legérdekesebb stílusa jelenleg a Japandi, ami a japán és skandináv irányzatok tökéletes uniójaként ismert.

“Rendelkezésünkre áll a klub és az ELTE közötti teljes levelezés”

SZKKA szülői munkaközössége is reagált arra, hogy az ELTE kitette az kéziseket a sportcsarnokból és az irodákból is.

Kaposvárról igazolt a címvédő Falco

Uros Rosic elhagyta a Kaposvár csapatát és a férfi kosárlabda NB I-ben címvédő Falco KC Szombathely színeiben folytatja pályafutását.

Teljesen átszerveznék a közmédia intézményrendszerét

A megszűnő Közszolgálati Közalapítvány helyett létrejönne a Független Közmédia Testület.

Magyar Péter: az illegális migráció elleni harc az Orbán-kormány egyik legnagyobb hazugsága

A miniszterelnök szerint az előző kormány hazudott a költségvetési számok, az uniós források, az orosz-ukrán háború, a rezsicsökkentés kapcsán, és az ország társadalmi helyzetéről is.

Nem vagyunk “haveri kivitelezők “-k!

Közleményben reagáltak Magyar Péter kijelentésére a hónapok óta a pénzükre váró honlapfejlesztők, akik részt vettek a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” Programba.

Polgármesteri dicséretet kaptak Győr legkiválóbb diákjai

A város először rendezte meg az Érdemes Diákok Köszöntése ünnepséget, ahol tanulmányi, sport- és közösségi teljesítményeket ismertek el.

Tóth Péter: Az olvasás ünnepe a győri könyvhét

A kabinetvezető szerint a személyes találkozások és a könyvek közös felfedezése ma talán fontosabb, mint valaha.

Hétfőtől sávbővítés és forgalomkorlátozás lesz a Fehérvári út és a Zöld utca csomópontjában

Június 15-én kezdődik az a fejlesztés, amelytől a torlódások csökkenését és a közlekedés gördülékenyebbé válását várják.

Szombathelyen tart kihelyezett ülést a Parlament Élő Környezetért Felelős Bizottsága

Jövő héten csütörtökön a Megyeházán tanácskozik a grémium. A téma az azbeszt lesz.

Nyolcan haltak meg két egymást követő balesetben az M1-es autópályán Győr közelében

Egy teherautó és egy munkagép ütközése után újabb tragédia történt, amikor egy kisbusz belerohant a torlódás miatt álló járműbe.

A közép-európai régió fiataljainak fele már találkozott online bántalmazással gyerekkorában

A Republikon V4-es kutatása szerint a probléma nem elszigetelt jelenség, Szlovákiában és Lengyelországban különösen aggasztóak az adatok.

Pődör Zoltán, az SZKKA ügyvezető elnöke szerint az egyetemnek mindig előre fizették a terembérletet, bár most tartozásuk van

Az ELTE és a kézilabda klub viszonya annyira megromlott, hogy a kézisek sportterem, és iroda használatát is felmondta az egyetem.