Eltörölte a bíróság a Clark Ádám téren Orbán-beszédeket hangos autózó nyugdíjas több, mint 1 millió forintos büntetését

Farkas Bazsi 2021-02-20 10:37:46
Szabó Gábor még a tavaly tavaszi “dudálós” akción vett részt.

A kormány járvány kezelését kritizálva hirdetett meg tavaly áprilisban több demonstrációt Hadházy Ákos és Szél Bernadett. Az autósokat arra hívták a politikusok, hogy amennyiben ők sem értenek egyet a kormány intézkedéseivel úgy dudáljanak. A rendőrség aztán indokolatlan hangjelzés használata miatt, sorra büntette a résztvevőket.

Többek között az autójához erősített hangszórókból Orbán-beszédeket közvetítő Szabó Gábort is megbüntette a rendőrség. A nyugdíjas elsőre 1 millió 125 ezer forintos bírságot kapott, ezt később kétszer 150 ezer forintra mérsékelék.

Szabó Gábor

Fotó: Hadházy Ákos Facebook-oldala

A TASZ vállalta, hogy képviseli a demonstrálót, akit felmentett a bíróság, így nem kell neki a büntetés összegét kifizetni. 

Azoknak, akinek a hasonló ügyében már nem lehetett jogi útra terelni az eljárást a Hadházy által alapított Tisztességes és Igazságos Társadalomért Alapítvány nyújtott segítséget.

Szerencsére a jóakaratú emberek több pénzt adtak össze, mint amennyit ki kellett fizetnünk (néhány esetben már nem lehetett jogi útra lépni, illetve volt, aki méltányolható okból nem akart bíróságra járni, nekik összesen néhány százezer forintot utaltunk). A fennmaradó összeget az általam létrehozott Tisztességes és Igazságos Társadalomért Alapítvány az alapító okiratában meghatározott célokra fordítja, például arra, hogy fellépjen a félretájékoztatás, az álhírek és az indulatokat keltő propaganda ellen, vagy épp olyanoknak segítsen, akik a fiatalok politikai aktivizálását tartják a küldetésüknek - írta a politikus a Facebook-posztjában. 

Szólj hozzá!

Magyar Péter szerint Orbán Viktor belesodorhatja hazánkat az iráni háborúba

A Kormányinfón elhangzó Gulyás Gergely válaszból vonta le a következtetést.

434 millió forintos kiadással tervezi a Haladás a 2026/2027-es bajnoki szezonját

A következő idényben a bajnokság megnyerése, és az NB II-be való feljutás a cél.

Március 27-én nyit Szombathelyen a húsvéti vásár

Lesz kalandpark is, amit a a tavaszi szünet végéig látogathatnak majd a gyerekek.

Elkészült a szombathelyi vasútállomásépület felújítása

A felújítási-karbantartási munkákkal tizenkét hónap alatt végeztek. 250 millió forintot költöttek el.

Kölcsönadott szerszámok miatt önbíráskodott egy ivánci férfi

Csontozókéssel próbálta meg visszaszerezni a holmiját.

21 Kutatóközpont: a fiataloknál tarol a TISZA, az időseknél még tartja magát a Fidesz

A friss felmérés szerint erősen kettészakadt a választók tábora - kor és nem alapján is látványos különbségek rajzolódnak ki.

85 millió forint jut idén Körmenden útfelújításra

A város költségvetésében több tételt is a Változást a Városért Egyesület módosításával fogadtak el.

Fekete Dávid nem vett részt a szerdai rendkívüli győri közgyűlésen

A Meta összeesküvés-elmélet felderítése fontosabb volt.

A garázskapu mérete számít: amit érdemes tudnod

Sokan hajlamosak alábecsülni a megfelelő garázskapu méretének fontosságát. Persze, sokan csak arra gondolnak, hogy elég széles és magas legyen az autójuk számára. Azonban ennél azért jóval több tényezőt kell figyelembe venni.

Nyári, estébe nyúló futóversenyt szerveznek Szombathelyen

A város olyan pontjain is lehet majd nyargalni, ahol egyébként nem lehet futni.

Innovatív vízellátási megoldások: a szivattyúrendszerek evolúciója

Az épületek vízellátása az évek során nagy változáson esett át. A legújabb technológiáknak köszönhetően a modern szivattyúk lenyűgöző teljesítménnyel bírnak, miközben a környezet megóvására is fókuszálnak.

Esővízgyűjtőket osztanak Győrben

A Zöld lépések program keretében megkezdődött a tartályok kiosztása, a cél a fenntarthatóbb városi működés erősítése.

Toronyba is ellátogat Magyar Péter a héten

Celldömölköt és Szentgotthárdot is útba ejti.

A győri kerékpárosok segítségét kéri a városvezetés

Most bárki elmondhatja javaslatát, hogy mire költsék a bringás infrastruktúra fejlesztésére szánt 50 millió forintot.