Perl Zoltán: egyelőre csak a holnapi találkozó jár az eszünkben

Vágvölgyi Bálint 2021-02-17 17:49:26
A férfi kosárlabda-válogatott sorsdöntő Európa-bajnoki selejtezők előtt áll.

Ivkovics Sztojan szövetségi kapitány szerint a férfi kosárlabda-válogatott nem tartalékol a könnyebbnek tűnő mérkőzésekre a Kijevben csütörtöktől hétfőig esedékes Európa-bajnoki selejtezőkön. A szakvezető a szerdai online sajtótájékoztatón elmondta, negyedik napja vannak az ukrajnai buborékban, és mindenki negatív koronavírustesztet szolgáltatott.

"Próbáljuk kizárni, hogy öt nap alatt négy meccs vár ránk, most csak az elsőre koncentrálunk a címvédő szlovénok ellen" - fejtette ki az MTI-nek. "Nem mondanám fair playnek a mérkőzéseink időbeosztását, kevés időnk lesz a regenerálódásra. Az osztrákok tűnnek a legverhetőbbnek, de nem taktikázunk, ráadásul nagy a titkolózás náluk, így azt sem tudjuk, hogy állnak majd ki."

A magyarokra csütörtök este váró szlovénokról - akiket a magyarok egy éve legyőztek Szombathelyen - Ivkovics Sztojan közölte, komoly, kiélezett meccsre számít már csak azért is, mert az ellenfélnél a sok ABA ligás (azaz a posztjugoszláv országok közös bajnokságából érkező) játékos mellett spanyolországi és franciaországi légiósok is lesznek.

A kijevi körülményekről a kapitány elmesélte, hogy ezúttal egy lazább buborékról van szó.

"Egyszer teszteltek le mindenkit, és tudtommal már nem is fognak. A szlovénoktól a delegáció egy tagja pozitív tesztet szolgáltatott, de ez nem fogja befolyásolni a holnapi meccset" - tette hozzá. A sajtótájékoztatón jelen lévő Perl Zoltán megerősítette, hogy a csapat hozzáállásán semmi sem fog múlni.

"Motiváltak vagyunk, jó a hangulat. Meccsről meccsre gondolkozunk, és egyelőre csak a holnapi találkozó jár az eszünkben"

- jelentette ki a Szombathely játékosa.

A magyar válogatott számára a kijevi négy mérkőzésen egy győzelem is elég a továbbjutáshoz. Csütörtökön a címvédő Szlovéniával, pénteken pedig Ausztriával csap össze a csapat, majd egy nap pihenőt követően ismét az osztrákokkal találkozik, míg hétfőn a házigazda Ukrajna ellen zárja a sorozatot.

A csoportból az első három válogatott szerez részvételi jogot a kontinenstornára. A magyarok eddigi mindkét meccsüket megnyerték, a szlovénok és az ukránok pedig már kijutottak a 2022-es Eb-re, amelynek Csehország, Georgia, Olaszország és Németország ad otthont. Az osztrákok négy vereséggel a kvartett utolsó helyén állnak, és minimális esélyük maradt a továbbjutásra.

A magyarok hátralévő Eb-selejtezői (Kijev):

  • csütörtök: Szlovénia-Magyarország 20.00
  • péntek: Ausztria-Magyarország 18.15
  • vasárnap: Magyarország-Ausztria 19.00
  • hétfő: Magyarország-Ukrajna 18.00

Az F csoport állása:

1. Szlovénia 7 pont/4 mérkőzés (már továbbjutott), 2. Ukrajna 6/4 (már továbbjutott), 3. MAGYARORSZÁG 4/2, 4. Ausztria 4/4

Szólj hozzá!

Győr-Moson-Sopron megyében szavaztak a legtöbben

Vas megye a második legaktívabb volt.

Ismert kockázatok, elmaradt döntések – így maradt energiafüggő Magyarország

Szakértő szerint a rövid távú előnyök felülírták a stratégiai gondolkodást, miközben a kitettség alig csökkent.

Ma már az egyéni igényeink szerint választhatunk kontaktlencsét

A kontaktlencsék az elmúlt évtizedekben jelentős fejlődésen mentek keresztül.

Hivatalosan is megerősítette a rendőrség, hogy büntetőeljárást folytat az Észak-Vasi képviselőjelöltek ügyében

Választás, népszavazás, népi kezdeményezés és az európai polgári kezdeményezés rendje elleni bűntett gyanúja merült fel.

Fenntarthatósági hét a szombathelyi piacon

A tudatos vásárlás kerül a középpontba.

Szalagvágásra írt mulatós slágert Ágh Péter

E-L-K-É-S-Z-Ü-L-T A D-Ó-Z-S-A U-T-C-A!

Minden jelölt állva maradt a Vas02-es választókerületben

Senki sem jelezte, hogy visszalépne. A határidő ma délután 16 órakor járt le. 

Visszelépett Czeglédy Csaba!

Nem indul a vasárnapi választáson.

A nagy érdeklődés miatt előzetesen kell helyet foglalni a Tiszta Szívvel a Városért vasárnapi eredményvárójára Győrben

Zsíros kenyérrel és DJ-kkel várják a választási estét a Rómer Házban Pintér Bencéék.

Vegyes képet mutat a magyar gazdaság: nőtt a kiskereskedelem, lassult az ipar, közben tovább emelkedtek az árak

A KSH friss adatai szerint februárban a boltok forgalma bővült, az ipari termelés viszont visszaesett, márciusban pedig tovább drágult az élet.

Titkok a templompadláson – 400 év történelme kel életre a győri bencéseknél

Interaktív kiállítás nyílik a rendház és a templom tetőterében, ahol szó szerint új nézőpontból ismerhetjük meg a múltat.

Nem jelent meg a bíróságon Borsi Róbert a GYHG-ügy tegnapi tárgyalásán - állítólag háztartási balesetet szenvedett

A vádirat szerint több mint 758 millió forintos vagyoni hátrány érhette a győri önkormányzati céget.

Fél millió forintos nyomravezetői díjat ajánlott fel a  Mi Hazánk - szerintük a Fidesz terjeszt róluk lejárató szórólapokat

A párt feljelentést tesz, és azt állítja, hogy országos kampány indult ellenük impresszum nélküli röplapokkal.

Hivatalos: a Dunakapu téren tartja csütörtök esti beszédét Magyar Péter Győrben

A TISZA Párt elnöke a kampány hajrájában érkezik a folyók városába, 3 nappal a választás előtt.