Ungár: Miért fontosabbak a kormánynak a győriek és a zalaegerszegiek, mint a szombathelyiek?

Székely Zoárd 2021-02-15 19:34:00
Hende Csaba nulla, azaz 0 forintot tudott visszaszerezni a kormányzati elvonásból.

„Látjuk, hogy azok az emberek, akik nem fideszes önkormányzati vezetésre szavaztak, azokat az embereket bünteti a kormány azzal, hogy elveszi tőlük azokat a szolgáltatásokat, amiket az önkormányzatoktól kapnának. Nincs ez másképp Szombathelyen sem"

– szólalt fel Ungár Péter, az LMP Vas megyei országgyűlési képviselője a parlament hétfői ülésén.

Hangsúlyozza, hogy eddig körülbelül ötmilliárd forintot vont el a kormány a várostól különböző módokon, mint például az iparűzési adó felfüggesztésével, vagy az ingyen parkolás bevezetésével, ami, ahogy a képviselő hozzátette, már a fideszes szombathelyiek szerint is felesleges dolog.

„Tették ezt úgy, hogy minden környező megyeszékhelynek visszaadtak pénzt abból, amit elvettek, kivéve Szombathelynek. Azért van ez, mert Szombathely az egyetlen nyugat-dunántúli nagyváros, ami ellenzéki vezetésű, vagy azért van ez, mert Hende Csaba a térség egyéni képviselője?"

– tette fel a kérdést Ungár, majd kifejtette, hogy Hende megbukott, mint miniszter és megbukott, mint a város lobbistája, hiszen ő a térségben az egyetlen, aki egyetlen forintot sem tudott visszaszerezni a város számára, amit képvisel.

„Az a kérdésem, hogy a kormány számára miért fontosabbak a győriek és a zalaegerszegiek, mint a szombathelyiek? Mikor fogják figyelembe venni azt, hogy attól, mert valaki nem az önök jelöltjére szavazott, még ugyanolyan magyar állampolgár?"

– fordult a képviselő Gulyás Gergely miniszterhez, aki így válaszolt:

azzal, hogy az ellenzéki önkormányzatok létrehozták a Szabad Városok Szövetségét, konkrétan kirekesztik a kormánypárti városvezetést és településeket,

így érdemesebb lenne az ellenzéki városvezetésekhez fordulni ebben a kérdésben.

„Ami konkrétan Szombathely ügyét illeti, a város fejlődéséért a rendszerváltás óta senki nem tett annyit, mint Hende Csaba",

– ezután pedig egy elég sarkított példával élt:

„Még Jordán Tamás, korábbi főigazgató úr is elismerte, hogy a színház léte is Hende Csabának köszönhető."

Ungár Péter erre így reagált:

„Először is a Fidesz és Jordán Tamás viszonyát, mint pozitív dolgot összefoglalni (...) mindennek a teteje"

– majd hozzátette:

„A szombathelyi embereknek annyira nagyon sikeres volt Hende Csaba lobbitevékenysége, hogy 0, azaz nulla forintot jelent!"

Log into Facebook

Log into Facebook to start sharing and connecting with your friends, family, and people you know.

 

Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

 

Ungár Péter résztulajdonos az Ugytudjuk.hu-t kiadó gazdasági társaságban.

Szólj hozzá!

Belebukott Kántás Zoltán ügyvezető a Sárvári Gyógyfürdőn fantomállásban foglalkoztatott férfi ügyébe

A Sárváriakért Egyesület képviselői felszólították a polgármester, és az alpolgármestert, hogy az esetből vonják le a politikai következtetést és legyenek önmagukkal következetesek.

Gulyás Gergely lemond Fidesz frakcióvezetői posztjáról

A Fidesz és a KDNP bojkottálja az Országgyűlés hétfői ülését.

Emberrablás Győrben

Tartozás miatt tartott fogva egy férfit négy másik.

Volt válogatott sportolóra kér súlyosabb büntetést a győri ügyészség

Elsőfokon a Szombathelyi Törvényszék a vádlottat életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt 2 év börtönbüntetésre és 2 év közügyektől eltiltásra ítélte.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 2. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat második része azt vizsgálja, hogy a művelődési házak jövője nemcsak az épületek felújításán, hanem a helyi közösségi szerepük újragondolásán is múlik.

Jöhetnek az uniós ezermilliárdok

Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az EU-s pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását.

Popa Gergely helyettes államtitkári kinevezése miatt jövő héten összeül a szombathelyi közgyűlés

Összeférhetetlenség miatt közös megegyezéssel bont szerződést az önkormányzat a Savaria Szimfonikus Zenekar igazgatójával. Új pályázatot írnak ki.

Hivatalosan is Takács Tibort szánja az országos rendőrfőkapitány Vas megye elsőszámú rendőrének

A megyei közgyűlés egyhangúlag támogatta a megyei rendőr-főkapitány kinevezését.

Megváltozott a parkolók kiosztása a győri kórházban

Dézsi Csaba András fix helye is áldozatul esett.

Korpásodás és száraz fejbőr: mi a különbség?

Valószínűleg már találkoztál azzal a kellemetlen helyzettel, amikor a vállaidon fehér pelyhek tűnnek fel, miközben viszket a fejbőröd.

Biológiai szúnyoglárva-gyérítés lesz július 10-én pénteken Győrben és Gönyűn

A szakemberek arra kérik a lakosságot, hogy a kertekben is számolják fel a pangó vizeket, mert ezek ideális szúnyogtenyésző helyek.

Kövesse tárlatvezetéssel a kínai agyagkatonák titkait - nyáron is izgalmas programokkal vár a Rómer Múzeum Győrben

Nyitott tárlatvezetések, különleges kiállítások és állandó tárlatok közül válogathatnak a kultúra kedvelői.

Nem a napot lopják a szombathelyi Dolgozók útjának felújítása közben, csak hát, száradnia kell a betonnak

A kivitelezésért felelős Magyar Közút vezetője avatott be a részletekbe.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 1. rész

A közművelődés nem önálló szakpolitikai fejezetként jelenik meg a TISZA programjaiban, mégis több fontos területen felbukkan: a kultúra, az önkormányzatiság, a civil társadalom, a vidékfejlesztés és a helyi közösségi élet metszéspontjában.

Már a KDNP-nek is kellemetlen a Fidesz

2029-ben már külön pártként indulnának az Európa Parlamenti és az önkormányzati választáson is.