Karácsony: Négyszer annyi adót fizet Budapest, mint Tarlós alatt

Székely Zoárd 2021-02-15 20:41:22
De Orbán szerint ez nem kivéreztetés.

Budapest több adót fizet, mint amennyi támogatást kap a kormánytól, és a 2019 októberében megválasztott új városvezetésnek a koronavírus-járvány okozta válság idején közel négyszer annyi önkormányzati adót kell fizetnie, mint a Tarlós István előző főpolgármester vezette fővárosi önkormányzatnak

– reagált Karácsony Gergely főpolgármester hétfőn a Facebook-oldalán Orbán Viktor szavaira.

A miniszterelnök a hétfői országgyűlésen szóba hozta Budapest anyagi helyzetét. Arra a felvetésre, hogy kivéreztetnék az önkormányzatokat, elmondta: Budapest számláján 2020. december 31-én 122 milliárd forint volt. Szavai szerint kevés olyan önkormányzat van, aki ne cserélne. Kitért arra is, hogy 2020-ban az összes támogatás 44 százaléka - 3000 milliárd forint - került a fővároshoz.

„Ez a kivéreztetés kedves barátaim?"

– tette fel a kérdést Orbán, ezután megjegyezte, hogy a baranyai térségbe 6 százalék, a szabolcsiba 12 százalék, a borsodiba 8 százalék jutott.

Erre válaszolt Karácsony Gergely legutóbbi bejegyzésében, amikor kijelentette, hogy

„az ország és benne Budapest válságból való kilábalása nem lehet gyermeteg számháború kérdése. Márpedig nehéz másnak nevezni, hogy Orbán Viktor a parlamentben éppen egy olyan nap számlakivonatát lobogtatja, amelyen rajta van a főváros által beszedett, de a kerületeknek még át nem utalt adóbevétel is,"

– majd hozzátette:

„A Fővárosi Önkormányzat állami támogatásáról pedig csak annyit, hogy a válság ide vagy oda, nem a kormány támogatja a fővárost, hanem épp fordítva. Egy fillér állami támogatás nélkül látunk el számtalan közfeladatot és még ezen felül is befizetünk a kormánynak. Az új városvezetésnek ugyanis közel négyszer annyi önkormányzati adót kell fizetnie, mint Tarlósnak - és mindezt a pusztító válság idején."

A főpolgármester közzétett egy grafikont is a fővárosi költségvetési kapcsolatokból származó működési források és elvonások egyenlegéről, amely szerint Budapest nettó befizetőjévé válik az államnak.

A grafikon szerint 2018-ban ez az egyenleg 17,6 milliárd forint volt, 2019-ben 12,7, 2020-ban mínusz 787 millió és 2021-ben mínusz 6,4 milliárd forint.

„A miniszterelnök azt mondta a 2019-es választás után, hogy a kormány ugyanazt a hozzáállást fogja mutatni az új városvezetésnek amit az előzőnek. Az ábrára tekintve mindenki eldöntheti, hogy tartotta-e szavát"

– zárta bejegyzését Karácsony.

Log into Facebook

Log into Facebook to start sharing and connecting with your friends, family, and people you know.

 

Fotó: MTI/Mónus Márton

Szólj hozzá!

Vigyázat! - már a Magyar Vöröskereszt nevében is megpróbálnak lehúzni a csalók

Telefonon próbálkoznak, a szervezet figyelmeztet, hogy ők sosem gyűjtenek ily' módon. 

Mosonmagyaróváron szinte ingyen lesz a buszbérlet - 100 és 200 forint havonta

Február elsejétől a helyi járatokon diákoknak és felnőtteknek is jelképes havi bérletet vezetnek be.

Közel 23 ezerszer intézkedtek tavaly a szombathelyi városrendészek

2200 lakossági bejelentés érkezett a hatósághoz. Ez 200 több, mint 2024-ben.

Gyógyszertámogatás, akadálymentesítés és orvosi időpontfoglalás is vitát váltott ki a győri Humánszolgáltatási Bizottság rendkívüli ülésén

Az Idősbarát Győr koncepcióról folyt a vita, és döntöttek a Győri Filharmonikusok többletbevételéről is. 

Íme a hétvégi győri programok

Rengeteg szórakoztató és kulturális esemény várja a kimozdulni vágyókat.

7 új buszvárót telepítenek Szombathelyre

Ne kelljen már ázni, fázni a buszra várva.

Rangos díjakat adtak át a Győri Városházán a Magyar Kultúra Napján

A város kulturális életének meghatározó szereplőit, alkotóit és közösségépítő szakembereit köszöntötték.

Miért hódítanak a gyorsrögzítős biciklis táskák?

A kerékpározás során folyamatosan igény van az innovációra, különösen praktikus megoldások terén.

Zsirai Dóra kapta idén a szombathelyi önkormányzat Kiemelkedő Kulturális Munkáért–díját

Fazekas Gábor, Szekér Tamás, és a TDK is a kitüntetettek között van.

Tél tábornok kicsit lazít a hétvégén

Csapadékosabb, enyhébb idő jön a következő napokban. 

Dobrev Klára szerint az Európai Parlamentben összenőttek a magyar jobboldali pártok

Egy oldalon a jobboldal - mondja a baloldal egyik utolsó mohikánja. 

Hiába kérdeztük, nem nyilatkozott Máhr Tivadar a hajnali fürdő látogatásairól

A sárvári alpolgármester azt mondta, küldjük meg írásban a kérdéseinket, csakhogy azokat már 2 hete megküldtük, de válasz eddig nem érkezett.

Korcsolyapálya lehet idén decemberben a körmendi Fő téren

A pályázatot a város képviselő-testülete támogatta, most a minisztériumon a sor.

Hétvégi programokat ajánlunk Győr környékén

Önvédelem, disznótor, borkóstoló, tűzzománcozás, és még egy csomó minden más. 

Pintér Bence: „most már biztos vagyok benne, hogy valami nincs rendben az önkormányzati cégek pénzügyeivel”

A Fidesz-KDNP nem támogatta, hogy a polgármester betekinthessen az önkormányzati cégek gazdasági ügyeibe.

Faápolás és fakivágás kezdődik a győri Bisinger sétányon

Szakértői vizsgálatok alapján avatkoznak be, a cél a balesetveszély megszüntetése és a zöldfelület hosszú távú megőrzése.