Bükfürdőn fogadta a legkisebbeket a Vidámság Minisztérium

Farkas Bazsi 2021-02-12 20:06:25
Marad a hangulatjavító maszk-menü.

Ne hagyjuk, hogy a vírus elvegye a gyermekeink jókedvét!

Idén a farsangi rendezvények is elmaradtak a vírus miatt, a gyerekek nem öltözhettek be kedvenc jelmezeikbe. Emiatt több helyszínen szervezték meg a „Gyere a boltba jelmezben!" – elnevezésű akciót. A kampány utolsó farsangi helyszíne Bükfürdő volt.  

Az esemény keretében az ünnepi menü mellé játékokat és vidám maszkot is kaptak a gyerekek. Az akció érdekessége, hogy emberi nagyságú recepteket is kiállítottak néhány cukrászda és kávézó elé, így a családok otthon is el tudják készíteni a Jótékonysági Receptműhely finomságait.

Fotó: Cs.M.

Kiss Péter, az egyik bükfürdői kávézó tulajdonosa elmondta: A gyerekek körében akkora sikere volt az akciónak, hogy  a következő hetekben is az étlapon tartják a hangulatjavító maszk-menüt. Mint mondta, a gyerekek is ki vannak éhezve egy kis vidámságra, hiszen a vírushelyzet a kisebbek hangulatát is alaposan megtépázta. Nekünk felnőtteknek most az az egyik feladatunk, hogy mindent megtegyünk azért, hogy a Covid 19 helyzet ne vehesse el teljesen gyermekeink jókedvét.  - mondta a kávézó tulajdonosa.

Az eseményt egyébként több más településen is megszervezik a jövőben. Jelenleg keresik azokat a támogatókat, akik szeretnék segíteni azokat a kisvállalkozásokat (cukrászdákat, pékségeket, kávézókat stb.), amelyek a kihalt turisztikai övezetekben vendég nélkül maradtak és csak a helyi lakosok elviteles rendeléseire számíthatnak.  Bükfürdő után a balatoni régióban szervezik meg az akciót. A kampányba szeretnének több helyi mesehőst is bevonni. Így például együttműködnek majd a balatoni mesefigurával Füred Kapitánnyal, aki évek óta a régió gyermekrendezvényeinek felelőse.  Húsvét tájékán jut majd szerep a Vidámság Minisztériumának is, amely tavasszal ismét Bükfürdőre költözik – nyilatkozták lapunknak a szervezők.

Szólj hozzá!

Szerinted mi volt a leginkább „rage bait” 2025-ben?

Ez a kifejezés lett az év szava, ami a szándékosan dühöt keltő provokációt jelenti.

Jótékonysággal indult az advent a Győr-Szol telephelyén

A közszolgáltató idén először állított saját adventi koszorút az Orgona utcában.

10-15 százalékkal drágul a karácsonyfa idén

Az aszály és a kártevők növekvő jelenléte ellenére a minőségi hazai fenyők a teljes kereslet 75-80 százalékát fedezhetik.

Bővült az árrés-csökkentett termékek köre

Zsigó Róbert szerint decembertől több alapélelmiszer is olcsóbb lehet a boltokban.

Adót emelt a fideszes többségű sárvári testület

Néhány perccel később pedig már a TISZA-adóval riogattak.

Megkezdődött a facsemeték ültetése a "vasi ezres tűz" helyszínén

Csönge és Kenyeri jövőbeli erdeje kerül a földbe.

Megnyílt az Adventi Jótékonysági Faház Győrben

Idén 19 szervezet gyűjt adományokat.

Vádat emeltek az Audi szakszervezet vagyonából sikkasztó három férfival szemben

Több mint 500 millió forintot nyúltak le négy év alatt.

Megvannak a TISZA Győr-Moson-Sopron megyei országgyűlési képviselőjelöltjei

Diószegi Judit, Néher András, Bóna Szabolcs, Hallerné Nagy Anikó és Porpáczy Krisztina indulnak harcba 2026-ban.

Ősszel is erős maradt és továbbra is húzóágazat a hazai turizmus

Októberben 11 százalékkal nőtt a vendégforgalom Magyarországon a tavalyi évhez képest.

Adót emel a fideszes többségű kőszegi képviselőtestület

Minden érintett adónem közel a duplájára emelkedik.

Új utcanevekről döntött a győri közgyűlés

A város ikonikus alakjairól neveztek el közterületeket. 

Több mint 300 ezren szavaztak a TISZA jelöltállításának második fordulójában

A párt példa nélküli előválasztási rendszere újabb mérföldkőhöz érkezett, holnap megismerjük a végső befutókat. 

A Herényi Temetőben helyezik örök nyugalomra Mészáros Tibort

A család azt kéri, hogy a virágra, koszorúra költött pénzt valamelyik, az általuk megjelölt állatvédő szervezetnek adományozzák a gyászolók.