A Herényi Heti Piacon most már szelektíven gyűjthetjük a kupakokat, az elemeket vagy éppen a mobilokat is

ugytudjuk.hu 2021-02-12 19:03:00
Több új környezetvédelmi intézkedésről számoltak be a Herényiek Házában.

Pénteken délután sajtótájékoztatót tartottak a Herényi Heti Piacon, ahol több új környezetvédelmi intézkedésről számoltak be, amelynek köszönhetően a piacon több hulladékfajtát lehet szelektíven gyűjteni.

A tájékoztatón elmondták, hogy a Herényi Kulturális és Sportegyesület sikeresen indult a Magyar Turisztikai Ügynökség Zrt. és a Kisfaludy2030 Turisztikai Fejlesztő Nonprofit Zrt. pályázatán, aminek köszönhetően részlegesen felújították a Herényiek Háza szálláshelyét. A belső felújítási munkálatok mellett napelem rendszer létesült a közösségi színtérben, ami jelentősen csökkenti majd az épület elektromos energia költségét. A napelem a jelenleg elérhető legzöldebb megoldás arra, hogy az egyesület fedezze a Herényiek Háza elektromos energia szükségletét.

Fotók: Vágvölgyi Bálint

 

Emellett több, speciális hulladék gyűjtőpont került a Herényiek Házába. Az egyik ilyen a Kupakszív, amibe természetesen műanyag kupakok gyűjtenek. 
Az egyesület célja, hogy mentesítse a környezetét a műanyagszennyezéstől, ezt tudatosítsa a közösségi színtér látógatóiban. A kupakszívben való kupakgyűjtéssel cél az is, hogy a segítsen a rászoruló, beteg, hátrányos helyzetűeken. A kupakszív első kupakokkal megtelt tartalmát a herényi Szent Márton Ház részére ajánlják fel. A kupakszívet Németh György támogatásával a Mont-Tech 2006 Kft. készítette el és adományozta az egyesület számára.

Több hulladéktípus tekintetében a magyarországi visszagyűjtési és újra hasznosítási rendszer jól kiépített, így az egyesület felkereste az országos gyűjtőpont hálózatokat és partnerséget építve csatlakozott a már meglévő hálózatokhoz. 
Az országos gyűjtőpontokhoz való csatlakozással a Herényiek Házában elindul a fényforrások, a mobiltelefonok, a használt elemek és akkumulátorok gyűjtése.

Fotók: Vágvölgyi Bálint

 

A gyűjtőpontok jelenleg a Herényi Heti Piac napján, péntekenként 13.00-17.30 elérhetőek a Herényiek Házában. Az egyesület a jövőben több zöld programot kíván megvalósítani, egyik ilyen kezdeményezés, a Herényi Közösségi Kert létesítése.

Szólj hozzá!

Tovább szárnyal az OTP - sikeres harmadik negyedévet zártak

Bencsik László szerint a bankcsoport idei menetelése folytatódhat, és 2026-ban is erős növekedés várható.

A Szovjetunió felbomlása címmel tartanak előadást az Esterházy-palotában

A  Múzeumi Találkozások sorozatának következő vendége Kolontári Attila történész lesz.

Focicsapatot vegyenek! Székesfehérvár önkormányzata kiírta a pályázatot a Videoton FC értékesítésére

Csak azok jelentkezzenek, akik 5 éven keresztül legalább egymilliárd forintot tesznek a csapatba.

Magyar–amerikai nukleáris megállapodás született Washingtonban

Szijjártó Péter és Marco Rubio új nukleáris együttműködést írtak alá – amerikai fűtőelemek érkezhetnek Paksra, és modern tárolási technológiát is vásárol Magyarország.

Korrupciós bűncselekmény elkövetése miatt letöltendő börtönbüntetésre ítélt a bíróság a Központi Nyomozó Főügyészség egykori ügyészét

Jogtalan előnyért cserébe egyes büntetőeljárásokról információkat szolgáltatott különböző személyek részére.

Bringalámpát, libát és jó zenét ígérnek a hétvégi győri programok

A Márton-nap közeledtével libás menük, koncertek, színházi előadások és még egy Halloween utódiszkó is várja az érdeklődőket.

Csalót fogtak el a rendőrök Vasban

Pénzt és ékszereket csalt ki egy idős nőtől.

27 méter magas óriáskerék lesz az idei szombathelyi adventi vásár dísze

Fradi-kamion, Magashegyi Underground, Caramel, Brand Nyúl, és Vastagh Csaba is emeli majd az advent fényét.

A szombathelyi majálison verekedőket ítélete el a bíróság

4 fiatal felnőttnek kellett felelnie garázdaságért.

Minőségi alkoholos italok – Neked mi a kedvenced?

Az alkoholos italok fogyasztása évezredek óta kíséri végig civilizációnk fejlődését.

Marihuána termesztővel szemben emeltek vádat a vasi ügyészek

Felfüggesztett szabadságvesztéssel büntetnék.

Magyar Péter elfogadta Pintér Bence vitára való meghívását

Már csak Orbán Viktornak kellene nyilatkoznia a témában.

Magyar Péter: „a rettegő hatalom minden erkölcsi és jogi határt átlépett”

A Tisza Párt elnöke szerint a kormány és külföldi hálózatok állnak a szimpatizánsok adatainak ellopása mögött.

Elindult az őszi faültetési szezon Győrben

Megérkeztek az első facsemeték a Győr-Szol Zrt. telephelyére.