A Crushers a Divízió I-ben, a Győr Sharks a HFL-ben indul a következő szezonban

Vágvölgyi Bálint 2021-02-10 19:04:00
A szombathelyiek csak egy csapatot indítanak a felnőtt amerikaifoci-bajnokságban.

A Magyar Amerikai Futball Szövetség elkészítette a 2021-es felnőtt bajnokság sorsolásait, a tavalyi év koronavírusos káosza után idén újra három osztályban küzdenek meg egymással a csapatok.

A MAFSZ 2020 végétől kezdve három külföldi csapattal is tárgyalt, hogy induljanak a HFL-ben. Végül vagy a határzárra vagy pénzügyi okokra hivatkozva sem a Bratislava Monarchs, sem két ukrán csapat, a Kijev Capitals és Kijev Patriots nem vállalta a legmagasabb osztályban való szereplést.

A Miskolc Steelers ebben a szezonban nem a legmagasabb osztályban indul, hanem közös csapatot indít a Miskolc Renegadessel és a Divízió I-ben fognak szerepelni. Ez tehát azt jelenti, hogy a HFL-ben a tavalyi Divízió I-győztes Győr Sharkson kívül (tavaly ugye ez volt a legmagasabb osztály), a Budapest Cowbells, a Budapest Wolves és a Fehérvár Enthroners indul.

A szövetség tájékoztatása szerint a HFL-ben két alapszakaszi kört rendeznek. Az első körben mindenki játszik mindenkivel a csoporton belül, ami után az utolsó helyen végzett csapat kiesik, és a maradék három csapat újabb kört játszik. Második alapszakaszi körbe jut az első három csapat, akiknek a kieső csapat ellen elért eredményeit semmissé tesszik és így állítják fel sorrendet elsőtől harmadik helyig. A második alapszakaszi körben ismét mindenki játszik mindenkivel csoporton belül, azzal a kitétellel, hogy aki az első alapszakaszi körben fogadott egy csapatot, az a másodikban utazni fog. A második alapszakaszi kör után az első két csapat játssza a döntőt.

Az NBA Crushers most is a Divízió I-ben fog indulni, ahol a benevezett nyolc gárdát kettő, négy csapatos csoportba osztották.

Keleti Csoport:

  • Dabas Sparks
  • DEAC Gladiators
  • Eger Heroes
  • Miskolc American Futball Team

Nyugati Csoport:

  • Budapest Cowbells II
  • Budapest Titans
  • NBA Crushers
  • VSD Rangers

Minden csapatra öt mérkőzés vár: csoporton belül mindenki mindenkivel meccsel, a másik csoportból pedig két csapattal játszik még. A csoportmeccsek után az elődöntőkben a Nyugati első helyezett fogadja Keleti csoport másodikat, a Keleti első pedig értelemszerűen a Nyugati csoport másodikat. Az elődöntő győztesei játszanak majd a Pannon Bowlon.

A Crushers idén nem indít második számú csapatot, így a szombathelyi csapat nem fogja magát képviseltetni a Divízió II-ben.

A fent feltüntetett összecsapások nem a meccsek végső sorrendjét mutatják, azt a versenynaptár tartalmazza majd később.

Szólj hozzá!

Helyszínt változtat a Győri Nemzetközi Művésztelep közönségtalálkozója

Az augusztus 5-i programot az eredetileg meghirdetett helyszín helyett az Esterházy-palotában rendezik meg.

Az aszály és a kánikula margójára: a rekord alacsony vízállás régészeti kincseket hozhat felszínre a győri térségében is

A Rómer Flóris Múzeum arra kéri a vízpartokon kirándulókat és horgászokat, hogy ha régészeti leletre bukkannak, ne mozdítsák el, hanem értesítsék a szakembereket.

Megfúrt kipufogók és visító motorok - közlekedőket ellenőriznek Szombathelyen

A rendőrség a megszaporodott lakossági panaszok miatt kiemelten foglalkozik a területtel.

Elhallgatott a süllyedő Győr+ hajó utolsó zenésze is: az online oldal is elsötétült

A korábban elnémult rádió, és a lekapcsolt tv-adás után ma a web- és a Facebook-oldal is elérhetetlenné vált. 

HŐSÉG: Egyelőre nem vezetik be a kötelező ipari áram-korlátozást - önként spórolnak a nagyfogyasztók

A kormány szerint már több száz vállalat csökkentette energiafelhasználását, de a következő napok extrém hősége miatt továbbra is fokozott takarékosságra kérnek mindenkit.

Lekapcsolt díszkivilágítások, és szökőkutak, elrendelt home office - itt a szombathelyi nagy energia megszorítási csomag

Nemény András polgármester azt is megtiltotta, hogy az intézmények, gazdasági társaságok területén kialakított elektromos gépjármű töltőállomások 17.00 és 22.00 óra között használják.

Győrben egyelőre nincs szükség vízkorlátozásra, de mindenkit takarékosságra kér a polgármester

A városban jelenleg biztosított az ivóvízellátás, ugyanakkor az elhúzódó hőhullám és a Duna alacsony vízállása miatt Pintér Bence szerint most minden győri együttműködésére szükség van.

Közvetlen vasúti közlekedés épül ki Szombathely és Zalaegerszeg között

2028-ra készülhet le, 12 milliárd forintot emészt majd fel az építése.

Hortay Olivér elfogadta Bóka János felkérését - újabb megafonos influenszer csatlakozik a Fidesz parlamenti frakciójához

A komoly turbulenciában lévő fiatal demokraták leigazolták Palóc Andrét is - felkészül a “győri” Szakács István? 

Szexuális szolgáltatás közben lopták meg a sértettet - négy ember ellen emelt vádat az óvári ügyészség

Közel félmillió forint készpénzt vittek el az autójából, miközben a férfi egy apartmanházban tartózkodott.

Az energiatakarékosság jegyében Győr is lekapcsolja a díszkivilágítást

A rendkívüli hőhullám és az országos takarékossági intézkedésekhez csatlakozva 77 helyszínen kapcsolják le fokozatosan a városi díszfényeket.

Tizenhét országból, harminc fiatal: sikeresen zárult a Széchenyi Egyetem és az Audi közös nemzetközi képzése

Robotikát, mesterséges intelligenciát és nemzetközi csapatmunkát tanultak az Audi Development Camp résztvevői, a legjobb csapat pedig különdíjat is kapott.

Újabb hűsítőpontokat jelölt ki az önkormányzat a hőségriadó idejére Győrben

A Tourinformmal szemben újranyitott belvárosi hűsítőhely mellett több klimatizált közösségi tér és öt párakapu is segíti a győrieket a tartós kánikulában.

Kulcscsonttörést szenvedett Kondora István Sárvár polgármestere

A város első embere augusztus 10-ig szabadságon van, utána ígért részletes tájékoztatást az állapotáról.

Egy hétre teljesen lezárják a Hecsei úti felüljárót Győrben

Augusztus 3. és 10. között nem hajthatnak át autóval a felüljárón, a Szentiváni úti körforgalmat pedig két napra szintén lezárják.

A vártnál lassabban nőtt a magyar gazdaság a második negyedévben

Az elemzők szerint ugyan elmaradt a GDP-bővülés a várakozásoktól, de a gazdaság már ötödik egymást követő negyedévben növekedett, ami a tartós stagnálás végét jelezheti.

Még nem késő jelentkezni: több mint ötven szakra hirdet pótfelvételit a Széchenyi István Egyetem

Augusztus 7-ig lehet jelentkezni a győri egyetem önköltséges és államilag finanszírozott képzéseire, összesen több mint nyolcvan képzési lehetőség közül választhatnak az érdeklődők.