Ungár Péter: április 23-a legyen az otthonápolás napja!

ugytudjuk.hu 2021-02-09 14:56:24
Az állam számára sokszor egyáltalán nem léteznek azok, akik a legrászorultabbaknak segítenek.

Ungár Péter, az LMP Vas megyei országgyűlési képviselője a mai sajtótájékoztatón elmondta, országgyűlési határozatot gyújtottak be ahhoz, hogy április 23-a az otthonápolók napja legyen.

A képviselő szerint a mai napig nincsen megbecsülve ez a gondoskodási munka sem az intézményekben, sem otthon.

Log into Facebook

Log into Facebook to start sharing and connecting with your friends, family, and people you know.

Nincs megbecsülve az intézményekben, hiszen a szociális dolgozók garantált bérminimumért dolgoznak, a legrosszabban fizetett állami alkalmazottak, és mellette kimaradtak az egyszeri 500 ezer forintos bérkiegészítésből is.

- mondta Ungár, majd hozzátette:

Nincs ez megbecsülve azoknál az embereknél sem, akik az otthonokban végzett gondoskodási munkát segítik.

Azért ezt a napot választották, mert Kossuth Zsuzsanna ezen a napon tett egy felhívást, miszerint minden magyar asszony vegyen részt az 1848-as szabadságharcos sebesültek ápolásában.

A magyar politikában mindig is fontos volt, hogy beszéljünk azokról, akik gondoskodó munkát végeznek

- jelentette ki Ungár Péter.

A politikus elmondta, ez egy olyan ügy, amiben nemzeti egységnek kéne lennie, ezért mindenki csatlakozását várják attól függetlenül, hogy kormánypárti, vagy ellenzéki.

A jeles napok azért fontosak egy ország, egy nemzet életében, mert rá tudják irányítani a figyelmet valami nagyon fontos dologra, ami talán kicsit elfeledett, és kevésbé foglalkozunk vele

- mondta Csordás Anett, a Lépjünk, hogy Léphessenek! Közhasznú Egyesület vezetője, majd hozzátette:

Tudjuk azt, hogy Magyarországon több, mint 50 ezer családban ápolnak súlyosan fogyatékos, vagy tartósan beteg hozzátartozót.

Csordás szerint bár a gyermekek otthongondozási díjával némileg törlesztette a kormány az adósságát, a mai napig azok, akik egyéb hozzátartozójukat, testvérüket, házastársukat, idős szüleiket ápolják, nincsenek anyagilag és erkölcsileg sem megbecsülve, nincsen rendezve számukra juttatás.

De vannak olyanok, nyugdíjas szülők, nyugdíjas hozzátartozók, akik a mai napig éppen azért, mert nyugdíjat kapnak, semmilyen egyéb juttatást nem kapnak azért, mert ápolnak.

- jelentette ki Lépjünk, hogy Léphessenek! Közhasznú Egyesület vezetője, rajtuk kívül pedig további 7 szervezet már csatlakozott a kezdeményezéshez. 

Bíznak benne, hogy mivel ez pártpolitikán felül áll, más országgyűlési képviselők, szervezetek képviselői és közéleti személyiségek is csatlakozni fognak.

Ungár Péter résztulajdonos az Ugytudjuk.hu-t kiadó gazdasági társaságban.

Szólj hozzá!

Bezárt a Győr-Szol ügyfélszolgálata az ETO Parkban

Az ügyintézés ezentúl kizárólag az Orgona utcai és a Jókai utcai irodákban érhető el.

Gólyák, állatbemutatók és családi programok várják a látogatókat Győrszentivánon és Szanyban

Június 12-én és 13-án testközelből ismerkedhetnek meg az érdeklődők a fehér gólyákkal, miközben egész napos programokkal készülnek a szervezők.

Hódot fogtak a szombathelyi Tófürdőn

Áttelepítik a szokatlan strandolót.

Az energiabiztonságra, a migrációra és a klímaváltozásra is hatással lehet az iráni válság

A háború következményei Európáig érhetnek, nemcsak a Közel-Keletet érinti a konfliktus.

Ingyenes lisztérzékenység-szűrés indul a győri gyerekek számára

Megérkeztek a cöliákia-tesztek, a szűrést a hatéves státuszvizsgálatokhoz kapcsolják.

Emelkedhet az Öreg-Duna vízszintje a következő napokban

Fokozott óvatosságra figyelmeztetik a vízparton tartózkodókat és a vízi sportok kedvelőit.

Több mint 50 új parkoló épül a Kígyó utcában Győrben

Egy hónapon belül elkészülhet a fejlesztés, amely a környék parkolási gondjain enyhíthet.

Felszólította a Változást a Városért Egyesület Tóth Juditot, hogy adja vissza listás mandátumát

A körmendi önkormányzati képviselő korábban úgy nyilatkozott, hogy visszaadja képviselői jogosultságait, majd nem történt semmi.

3 év börtönt kapott a férfi, aki megverte Horváth Ákos, szombathelyi színészt

Az elkövető társának 240 óra közérdekű munkát kell teljesítenie.

Jön a 97. Ünnepi Könyvhét és 25. Gyermekkönyvnapok: három napra Győr lesz az olvasás fővárosa 

A könyvbemutatók mellett családi programok és ingyenes vásár is várja az érdeklődőket.

Megöléssel fenyegettek közterület-felügyelőket Szombathelyen

Hivatalos személy elleni erőszak bűntette miatt kell bíróság elé állniuk.

Sztrókot kapott Simon Ádám, a szombathelyi H+ Média egyesület elnöke

A szervezet közleménye szerint a vezető állapota jelenleg stabil.

Balesetet okozott, majd segítségnyújtás nélkül elhajtott három férfi Sopronnál

Vádat emelt az ügyészség a sofőr és két utasa ellen, miután egy frontális ütközést követően magára hagyták a súlyosan megsérült sértettet.

A kínai agyagkatonáktól a kortárs festészetig – izgalmas programokkal vár a Rómer Múzeum Győrben

Tárlatvezetések, egy új kiállítás megnyitója és különleges időszaki ajánlatok is szerepelnek az eheti kínálatban.

Varju Lászlót választották a Demokratikus Koalíció elnökének

A DK üzent a károgóknak: folytatni kívánja munkáját, és továbbra is képviselni kívánja az európai, baloldali értékeket valló választókat Magyarországon.

Az önkormányzat segítségével újranyitották a Szombathely-Szőlősnél kialakított P+R parkolót

Ezt a parkolót is azbeszttel terhelt zúzalékkal szórták le, ezért kellett lezárni.

Ugytudjuk: Diószegi Judit vezeti a gyermekvédelmi vizsgálóbizottságot

Információink szerint a győri országgyűlési képviselőt választották meg a gyermekvédelem rendszerszintű válságát feltáró parlamenti testület élére.

Nyolcadik alkalommal rendezték meg az Országos Diákszínházi Fesztivált, amelynek ismét Győr adott otthont

Fiatal tehetségek vették birtokba a színpadot, az ország számos pontjáról érkezett ifjú színjátszók több napon át mutathatták be előadásaikat a városban.