Ő itt Janó Manó, az új magyar rajzfilmhős

ugytudjuk.hu 2021-02-06 14:21:37
Eredeti ötleten alapuló, új magyar animációs sorozat született.

Eredeti ötleten alapuló, új magyar animációs sorozat született Janó Manó és az elveszett harmatcseppek címmel, amelynek teljes évada május végén lesz elérhető a UMAKIDZ nevű Youtube-csatornán.

A Csupalomb erdő gondnokának, Janó Manónak kalandjaiból készült 13 részes animációs sorozat a Magyar Média Mecenatúra program támogatásával, az Umatik Entertainment gyártásában valósul meg - olvasható az MTI-hez pénteken elküldött tájékoztatóban.

NAGY ELŐZETES - Janó Manó és az elveszett harmatcseppek | Magyar rajzfilmsorozat | UMAKIDZ

Köszöntünk a UMAKIDZ hivatalos csatornáján, ahol különleges látványvilágú és egyedi rajzfilmjeinket nézheted meg újra és újra.Ismerkedj meg Janó Manóval, vag...

Herko Attila forgatókönyvíró és Miklósy Zoltán rendező mesés kalandtörténetének hőse Janó Manó, aki Csupalomb erdő gondnokaként az erdő lakóinak békés és nyugalmas élete felett őrködik. Az egyik legfontosabb feladata a harmatcseppek begyűjtése, amelyekből gyógyszereket, gyógyitalokat és titkos elixíreket készít. Egy nap azonban fenekestől fordul fel az élet. Zord, viharos szél és borús fellegek jelzik, hogy szörnyűség történt: eltűntek a harmatcseppek. Janó egy percig sem habozik. Felfedezőútra indul, hogy megtudja, mi történhetett. Útitársa Zizgő Zizzencs, a kis szentjánosbogár lesz, akivel számos akadállyal, és nehézséggel kell megküzdeniük, míg eljutnak az eltűnt harmatcseppek rejtélyéhez köthető titokzatos és sötét mágushoz - áll az ismertetőben.     

A Janó Manó és az elveszett harmatcseppek látványvilágát a 3D-t és a 2D-t ötvöző animációval teremtették meg az alkotók. Ennek a technológiának köszönhetően a térben mozgatott kétdimenziós figurákkal a megszokottól eltérő képi világot hoztak létre. Előbb a hangot, párbeszédeket vették fel, és csak azt követően, az elhangzottakra építve készült az animáció. Janó Manó hangja Harsányi Gábor, a mesélőé Epres Attila, míg Janó ellenfele Reviczky Gábor hangján szólal meg. A további szerepeknek egyebek mellett Faragó András, Kőszegi Ákos, Csankó Zoltán, Kerekes József, Rékasi Károly és Kálid Artúr kölcsönözte a hangját. 

A Janó Manó és az elveszett harmatcseppek első évadának gyártási munkálatai 2020. novemberében fejeződtek be. Az első hat rész már látható, a többi epizód május végéig kerül fel a UMAKIDZ Youtube-csatornára.

Szólj hozzá!

Tragikus hirtelenséggel elhunyt Gombás Endre

Szombathely egykori önkormányzati képviselője 73 éves volt.

47 ezer ember hal meg évente elkerülhető halálokok miatt - a TISZA ajkai jelöltje szerint ez az igaz veszély 

Balatincz Péter súlyos orvos- és eszközhiányról beszélt: osztályok működése, műtétek és alapvető ellátások is veszélybe kerülhetnek a szakemberhiány miatt.

Olcsó benzin, drágább jövő? - az árstop a klímacélok ellen dolgozik

A mesterségesen lenyomott üzemanyagárak rövid távon könnyebbséget hozhatnak, de hosszú távon tovább mélyítik Magyarország fosszilis függőségét.

Letartóztatásba kerülhet a férfi, aki tegnap megölte a feleségét Győrben

Előre kitervelten, különös kegyetlenséggel, több ember sérelmére elkövetett emberölés bűntettével gyanúsítják. 

Egyelőre nem nagyon értjük, hol fog majd elférni a tömeg a szombathelyi Savaria téren Orbán Viktor beszéde alatt

A tér végében a Fő térrel szemben állítják fel a színpadon. Megannyi kis sátort zsúfoltak be a területre.

12 oldalas érvelési kisokost juttat el a Fidesz a szavazóinak, hogy egy közéleti vitában teljes mellszélességgel tudják képviselni a kormány álláspontját

Egészségügy, oktatás, infláció, mélyszegénység, korrupció, jogállamiság, energiapolitika, utak állapota, kegyelmi ügy. Mindenre van magyarázat.

Meglepetés! Jah, nem. A Fidesz-frakció nem megy el a mai győri rendkívüli közgyűlésre

Boncsarovszky Péter fideszes frakcióvezető-helyettes egy csomó olyan dolgot vizsgáltatna meg a testülettel, ami nem a testület hatásköre.

Gyűlölködöm, tehát vagyok?

Egy győri plakát őszintébben beszél a magyar közéletről, mint az összes politikai kampány együttvéve.

NMHH: újra törvényt sértett a "Balázsék" egyik adása

A hatóság szerint ezúttal az idősebb nők emberi méltóságát sértették meg.

Malac arcúra retusált emberek képével kampányol Deutsch Tamás

Nem ez az első fiaskó az idei Fidesz-kampányban, de ezt még mi sem láttuk jönni. 

A közgyűlés határoztára van szükség ahhoz, hogy a polgármester a kérdéseit hivatalos formában is feltehesse a győri rendőrség vezetésének

Ezért hívott össze rendkívüli ülést Pintér Bence - az Orbán-beszéd közben történt atrocitások tisztázása a cél. 

Dunaújvárosban is visszalépett a DK országgyűlési képviselőjelöltje

Szabó Zsolt a város alpolgármestereként ismert politikus a kerületben, mégis visszalépett.

Rendőrség: A választási gyűlések rendjének fenntartása a szervező felelőssége

Közleményt adott ki a testület az elmúlt napok eseményei után.

Magyar Péter: aki nem a lakcímén voksolna, annak április 2-án 16 óráig lépnie kell!

Fontos határidőre figyelmeztet a TISZA Párt: csütörtök délutánig lehet átjelentkezni a szavazáshoz.

Idén nyáron végre felújítják a Hecsei úti felüljárót Győrben

A város egyik legfontosabb közlekedési útvonalán júniustól indulnak a munkák, időszakos lezárásokra is készülni kell.