Egyszerre több mint 400 rádióadó vált meg az idei év legsikeresebb country énekesétől

Fehér Buda 2021-02-06 14:33:25
Morgan Wallennek igen jól indult az év, aztán nekiállt rasszista megjegyzéseket tenni.

2021 egyik legfényesebb zenei csillaga mindenképpen Morgan Wallen lehetett volna. A country zenész nemrég dobta piacra a legújabb albumát, a Dangeroust, amit az amerikai hallgatók annyira megkedveltek, hogy már negyedik hete ül a country album toplistájának legelső helyén. Régen látott ekkora sikert az amerikai country ipar, legutoljára Garth Brooksnak sikerült ilyen hosszú időn keresztül a toppon lennie, még a '90-es évek végén. 

Wallen csillaga viszont hamar sötétségbe borult, miután az énekesről kikerült egy olyan videó, amin az hallható, ahogyan rasszista megjegyzéseket tesz egy görbe est után. A tavalyi Black Lives Matter megmozdulások miatt pedig egyre több iparág veszi egyre komolyabban az ilyen megnyilvánulásokat, a pár másodperces felvétel láttán így 

Wallent egyszerre több mint 400 amerikai rádióadó tette a fekete listájára.

Az adók száma a következő napokban pedig valószínűleg nőni fog, írja a Variety. Wallen a videót látva hamar kiadott egy közleményt, amiben azt írja, hogy sajnálja, hogy ilyen rasszista megjegyzések hagyták el a száját, és mindenkitől bocsánatot kért.

 

Morgan Wallen - Wasted On You (The Dangerous Sessions)

Listen to 'Dangerous: The Double Album' now: https://MorganWallen.lnk.to/DangerousYD Stay connected for exclusive updates:▸Mailing List: https://bit.ly/2FRP7...

 

Az USA-ban egyébként több mint 4000 rádióállomás él jelenleg, ezek többségén Wallen félóránként megszólalt. Az egyik legnagyobb adó-láncolat a Cumulus Media végül kedden éjfélkor küldött szét egy köremailt az alatta tömörülő rádiók számára, amelyben azt írták, Wallent azonnal el kell tüntetni minden lejátszási listáról. Ezek a listák pedig sokszor már előtte nap készülnek, így a csatornák dolgozóinak egészen hosszúra nyúlhatott az éjszakája. 

Amerikában a country zenét többnyire a vidéken, vagy a déli államokban lakók hallgatják, a tavalyi évben az iparnak magába kellett szállnia, hiszen a Black Lives Matter tüntetések során sokan kritizáltak a country lemezkiadókat, amiért láthatóan kevés fekete zenésszel dolgoznak együtt. Wallen botránya tehet pontot a végére, a Variety szerint a country szférában nagy átalakulások várhatóak a jövőben.

Szólj hozzá!

Tél tábornok kicsit lazít a hétvégén

Csapadékosabb, enyhébb idő jön a következő napokban. 

Dobrev Klára szerint az Európai Parlamentben összenőttek a magyar jobboldali pártok

Egy oldalon a jobboldal - mondja a baloldal egyik utolsó mohikánja. 

Hiába kérdeztük, nem nyilatkozott Máhr Tivadar a hajnali fürdő látogatásairól

A sárvári alpolgármester azt mondta, küldjük meg írásban a kérdéseinket, csakhogy azokat már 2 hete megküldtük, de válasz eddig nem érkezett.

Korcsolyapálya lehet idén decemberben a körmendi Fő téren

A pályázatot a város képviselő-testülete támogatta, most a minisztériumon a sor.

Hétvégi programokat ajánlunk Győr környékén

Önvédelem, disznótor, borkóstoló, tűzzománcozás, és még egy csomó minden más. 

Pintér Bence: „most már biztos vagyok benne, hogy valami nincs rendben az önkormányzati cégek pénzügyeivel”

A Fidesz-KDNP nem támogatta, hogy a polgármester betekinthessen az önkormányzati cégek gazdasági ügyeibe.

Faápolás és fakivágás kezdődik a győri Bisinger sétányon

Szakértői vizsgálatok alapján avatkoznak be, a cél a balesetveszély megszüntetése és a zöldfelület hosszú távú megőrzése.

Bezár Szombathelyen az Art Cafe

Január 31-én lesz az utolsó nyitvatartási nap.

Adó-visszatérítéssel csapdáznak az adathalászok - most épp a NAV nevében küldenek csaló e-maileket

Az adóhivatal figyelmeztet: e-mailben és sms-ben érkező „NAV-os” üzenet mindig gyanús, senki ne kattintson a linkekre!

Rendkívüli hír: januárban rezsistopot vezet be a kormány

A kabinet átvállalja a fűtési többletköltségeket - Orbán Viktor szerint a családokat nem hagyják magukra a rendkívüli hidegben.

Nem akart kiköltözni, inkább robbantással fenyegetőzött egy férfi Győrben

Az ítélet szerint ezzel terrorcselekményt követett el. 

Pintér Bence: „behazudta a Fidesz, hogy bezárnak a temetők januártól”

A polgármester szerint hiábavaló volt a kormánypárti frakció „halálkampánya” Győrben.

Könyvtári Minőségi Díjat kapott a szombathelyi Berzsenyi Dániel Könyvtár és az AGORA

Az AGORA pedig közművelődési minőség díj elismerésben részesült.

Egy szombathelyi borozóban húzott be komájának egy férfi

Maradandó szemsérülést szenvedett az áldozat.