Újabb segélyszállítmány indul útnak a földrengés sújtotta horvát térségbe

Nagy Donát 2021-02-04 14:37:42
Eddigi legnagyobb adományt juttatja el testvérvárosába a Szombathelyi Egyházmegyei Karitász.

Szombathelyi Egyházmegyei Karitász közleményét változtatás nélkül közzétesszük:

A Szombathelyi Egyházmegye és a Szombathelyi Egyházmegyei Karitász közös adománygyűjtésének eredményeként közel 25 millió forint értékű segélyszállítmány indul február 4-én Szombathely horvát testvérvárosába, a földrengés sújtotta Sziszekbe. Ennek részleteit ismertette szerda délután a sajtóval Tuczainé Régvári Marietta karitász igazgató. A horvátországi szállítmányt dr. Székely János megyéspüspök áldotta meg.

Fotók: Szombathelyi Egyházmegyei Karitász

 

A szállítmány részeként 6 mikrobusszal almát, készételkonzervet, járólapot, csempét, ágyneműt és játékokat, 4 kamionnal pedig építőanyagokat - tetőcserepet, téglát és hőszigetelő anyagot - szállít az újjáépítéshez a jószolgálati szervezet. Az egyházmegye plébániáin és közösségein kívül a szállítmányozási és építőipari cégek karitatív szerepvállalása is nagyban hozzájárul a sikeres segélyakcióhoz. 

A mikrobuszok egyikébe komplett fürdőszoba kialakításához szükséges járólap, csempe és szaniteráru kerül egy szentgotthárdi adományozó jóvoltából, egy másikba 1.5 tonna kedvezményes áron beszerzett alma, amit egy egyházmegyén belüli, alsószenterzsébeti termelőtől vásároltunk. Lesz olyan autó, ami 4 raklap készételkonzervet szállít, ezt a Metro Kereskedelmi Kft-től. és a Hétforrás Zrt.-től szereztük be a plébániai pénzadományok részeként. Ezenkívül csatlakozott a segélyszállítmányhoz két Balaton környéki vállalkozó, Surányi Norbert és Németh Péter, akik kb. 800 kg készételkonzervet szállítanak a sziszeki önkéntesek étkeztetésére. A további mikrobuszokba készételkonzervek, ágyneműk, valamint a sárvári karitászcsoport kezdeményezésére gyűjtött gyerekjátékok kerülnek

- mondta el Tuczainé Régvári Marietta karitász igazgató.

Fotók: Szombathelyi Egyházmegyei Karitász

 

Sziszekben az óvoda épülete is magán viseli a földrengés nyomait, így átmeneti helyen működik. A játékokat az óvodás gyermekeknek, valamint az ideiglenesen lakókonténerben elszállásolt családoknak kívánja eljuttatni és személyesen átadni a karitász. A zsákokba csomagolt rengeteg gyermekjátékot a harkai plébániai karitász önkéntesei, a sárvári és környékbeli lakosok, a sárvári, csényei és ostffyasszonyfai óvodák, valamint ikervári és sárvári általános- és középiskolai intézmények gyűjtötték. Az ajándékok gyűjtőhelyre való szállítását helyi és környékbeli vállalkozók segítették. 

Annyit beszélünk a földrengésről, a családokban is téma ez, érthető, hogy a gyerekek is ki szeretnék venni részüket a segítésből. Egy-egy kedves játékot ők is küldtek, sőt, nagyon sok dobozba saját levelet írtak, illetve rajzokat tettek. Úgy érzem, nagyon fontos, hogy a felnövekvő fiatalok is megérezzék, hogy a bajban össze kell fogni. Ahogy tették ezt most a vasi és a kópházai gyerekek, akik másfél nap alatt két mikrobusznyi játékot gyűjtöttek a „Gyermekek a gyermekekért” felhívás jegyében

- mondta igazgatónő.

A teljes egyházmegye összefogásaként a plébániáik gyűjtéséből három kamion is útra kel és visz építőanyagot Szombathely testvérvárosába, amit a Melir Kft-től szerzett be. Az építőanyag kereskedelmi cég telepvezetője, Móritz Sándor a múltkori egy raklap habarcs mellé most 10 köteg hőszigetelő anyagot ajánlott fel.  

A Domino Trans, a Galambos Trans és a Terra Cargo kamionjai 24-24 paletta blokktéglát és 100 köteg hőszigetelő anyagot szállítanak, míg a negyedik kamion a Voleisped jóvoltából Veszprémből, a Bramac gyárából indul 20 tonna tetőcseréppel, ami 2 családi ház tetőfedésére elegendő mennyiség. Mind a 4 kamion díjmentesen vállalta a fuvart, emellett a Bramac cserép is teljes egészében felajánlás

- ismertette Tuczainé Régvári Marietta.

A február 4-i segélyszállítmány előzményeként dr. Székely János megyéspüspök januárban körlevelet írt az egyházmegye érintettjeinek, hogy lehetőségeik szerint gyűjtsenek a sziszeki egyházmegyét ért földrengés károsultjainak. Ennek eredményeként több mint 6.5 millió forint pénzösszeg folyt be az egyházmegye Zala és Vas megyei plébániáiról. 

A holnap útnak induló adomány 10-20 család otthonának felújításában jelent segítséget, ennek a néhány családnak ez óriási dolog, szinte élet-halál kérdése. Nagyon örülök, hogy a karitász aktívan segít, de az adományok mellett visszük a szívünket is Horvátországba. Lélekben ott vagyunk a bajbajutottakkal, hiszen Sziszek és Szombathely városát Szent Kvirin személye összeköti. Talán nemcsak az a néhány felújított ház számít, hanem a tudat, hogy vannak itt olyan emberek, akik szeretettel, együttérzéssel gondolnak a határon túli bajban levő horvát testvérekre. Nagyon örülök annak, hogy gyermekek is beléptek az adakozók közé, hogy az ő szívük is megnyílt bajba került gyermektársaik felé

- emelte ki beszédében dr. Székely János, majd ezt követően Isten áldását kérte a segélyszállítmányra. 

Ez lesz idén a harmadik nagy segélyszállítmánya a Szombathelyi Egyházmegyei Karitásznak testvérvárosa megsegítésére, egyben az eddigi legnagyobb. A jószolgálati szervezetnek újjászervezése óta eltelt 30 évében a horvátországi földrengés bajbajutottjainak segítése a második legnagyobb segélyprojektje, a mostanival együtt eddig 11 mikrobusz és 5 kamion vitt ki több mint 33 millió forint értékben adományt Horvátországba.

Fotók: Szombathelyi Egyházmegyei Karitász

 

Szent Kvirin - Sziszek védőszentje - összeköti lélekben is Szombathelyt és a földrengés sújtotta horvátországi várost. Talán ennek is köszönhető az az aktivitás, amivel a Szombathelyi Egyházmegye és a Szombathelyi Egyházmegyei Karitász folyamatosan segíti bajba jutott testvérvárosát. 

A segítés azonban itt nem ér véget, már most a jövő heti utat tervezik a karitásznál: a következő héten egy azonnal beköltözhető, összkomfortos, 25 négyzetméteres, 3.3 mFt értékű  mobilházat kísér le Sziszekbe a jószolgálati szervezet a Szombathelyi Egyházmegyével közös adományként, hogy egy ottani bajbajutott 4-5 fős család átmeneti otthonra lelhessen benne.

Szólj hozzá!

Tóth Péter lett Győr harmadik alpolgármestere

Három a magyar és a győri igazság: harmadszori nekifutásra lett a polgármester harmadik jobbkeze a korábbi kabinetvezető. 

NER cégkapcsolatok számokban: 1866 cég, a teljes hazai gazdaság profitjának 10%-a és több, mint 8400 milliárd forint közbeszerzés

Az elmúlt 16 évben felépült Magyarország egyik legdurvább üzleti-politikai hálózata. A kérdés ma már nem csak az, hogyan jutott idáig, hanem az, hogy mi történik vele egy új korszakban.

Breaking: a 2024-es “bosszú-SZMSZ” után, új szervezeti és működési szabályzata van Győrnek

Lesz végre harmadik alpolgármester, több forrás fölött rendelkezhet az önkormányzat, és nagyobb beleszólása lesz a városi cégek ügyeibe.

A hőségben is odafigyel dolgozóira a GYHG

Ivóvízzel, hűtőládákkal, klimatizált pihenőhelyiségekkel és további munkavédelmi intézkedésekkel segíti munkatársait a nyári kánikulában a hulladékgazdálkodási társaság.

Szerelmet színlelt, és megpróbálta kiforgatni mindenéből áldozatát egy körmendi nő

A sértett férfi egy több mint 43 millió forint, és egy 27 millió forint értékű ingatlant ajándékozott a nőnek és a fiának.

Lovas felvonulással indulnak a Szent László Napok Győrben

Szombat délelőtt hetven lovas és százötven hagyományőrző idézi meg a lovagkirály korát, a felvonulás idején több belvárosi utcában forgalmi torlódásokra kell készülni.

Egymás után sérültek meg a fürdőzők a Sárvári Gyógyfürdő hétvégén átadott, 700 millió forintba kerülő csúszdáiban

A csúszdákat egy időre le is zárták. Most a gyártó és a kivitelező bevonásával vizsgálják át a szerkezeteket. A csúszdák jelenleg használhatóak, de felére csökkentették a súly terhelést.

Ezt is megértük: benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot

Az előterjesztés teljes körű iratfelülvizsgálatot, szakértői kontrollt és a titkosszolgálati múlt feltárásának felgyorsítását célozza.

Másfél hónapra lezárják a Zrínyi út egy szakaszát - nagy felújítás kezdődik a Győr-Nádorvárosban

Burkolatcsere és közműfelújítás miatt július 6. és augusztus 19. között jelentős forgalmi változásokra kell készülni a vidéki buszpályaudvar szomszédságában.

A modern mosdók gépi evolúciója

Az innováció korában a mosdók már nem csupán a higiénia kérdését szolgálják, hanem komplex élményt kínálnak. Ezt a trendet a nagy forgalmú létesítmények, mint például egy szálloda vagy bevásárlóközpont egyaránt magukénak érzik.

Meghosszabbították a hőségriasztást, szombattól pedig a III. fokú figyelmeztetés lép életbe

Az országos tisztifőorvos június 30-ig hosszabbította meg a másodfokú hőségriasztást, a hétvégétől pedig már a legmagasabb fokozat lesz érvényben az ország egész területén.

Fontos: menetrendváltozás lesz a győri vasútvonalakon

Június 27. és július 3. között több távolsági és regionális járat közlekedése módosul karbantartási munkák miatt.

Lovagok, solymászok és tüzes bemutatók – hétvégén Szent László Napokat tartanak Győrben

Június 27. és 28. között ismét benépesül az Aranypart, ahol két napon át a középkor világa elevenedik meg. 

Megosztva lettek gólkirályok, a Sárvár FC játékosa mégsem kapott serleget

A Király SE játékosa azonban kapott trófeát. Frissítve.

Az Országgyűlés elfogadta a hatósági üzemanyagár megszüntetéséről szóló törvényt

Ugyanakkor rendkívüli helyzetben a kormány később ismét beavatkozhat a piaci árakba.

Lézeres szemműtét kockázatok és mellékhatások: mire számíthatsz a felépülési idő alatt?

Egyre többen döntenek a lézeres szemműtét mellett, hiszen a modern technológiáknak köszönhetően a beavatkozások gyorsak, biztonságosak és rendkívül hatékonyak.

Az időtálló cseréptető: klasszikus megoldás modern igényekre

A cseréptetőt évtizedek óta az egyik legismertebb opcióként tartják számon, és ennek megvannak a jó okai.