Bitcoinnal fizette ki a darkneten rendelt drogot a mosonmagyaróvári férfi

Papp László Tamás 2021-02-04 13:49:42
A lakásán ütöttek rajta a csomag átvétele közben.

A Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság Felderítő Osztályának nyomozói a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda Nemzetközi Bűnözés Elleni Főosztály információi alapján tudomást szereztek arról, hogy egy mosonmagyaróvári cég címére – a Dark weben keresztül –többször is rendeltek kábítószergyanús anyagot tartalmazó csomagokat, amelyek ellenértékét Bitcoin virtuális fizetőeszközzel egyenlítette ki a vásárló – közli a police.hu.

A lefolytatott adatgyűjtés során a rendőrök látókörébe került egy 21 éves férfi, akin a mosonmagyaróvári nyomozók és a főkapitányság felderítői a csomag átvétele és kibontása közben ütöttek rajta 2021. február 2-án a délelőtti órákban – írják a közleményben.

A sötét weben bonyolított üzlet sem maradhat észrevétlen

Rendőrkézen a Darkneten drogot rendelő mosonmagyaróvári férfi.

A feltételezett elkövető lakóhelyén a rendőrök kutatást tartottak, amelynek eredményeként kábítószergyanús anyagot, illetve kábítószer-fogyasztáshoz, adagoláshoz használt tárgyakat találtak.

Fotó: police.hu

A mosonmagyaróvári lakost az egyenruhások elfogták és a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság Vizsgálati Osztályára előállították, ahol – őrizetbe vétele mellett – 2021. február 3-án kábítószer-kereskedelem bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként hallgatták ki. A 21 éves férfi kihallgatása során beismerő vallomást tett és a vásárlás körülményeivel kapcsolatban a nyomozók tudomására jutott információkat megerősítette. A virtuális pénztárcájában található kriptovalutát a rendőrök lefoglalták.

A Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság előterjesztést tett a Győri Járási Ügyészségen a gyanúsított letartóztatásának indítványozására – zárul a közlemény.

Szólj hozzá!

Dobrev Klára szerint az Európai Parlamentben összenőttek a magyar jobboldali pártok

Egy oldalon a jobboldal - mondja a baloldal egyik utolsó mohikánja. 

Hiába kérdeztük, nem nyilatkozott Máhr Tivadar a hajnali fürdő látogatásairól

A sárvári alpolgármester azt mondta, küldjük meg írásban a kérdéseinket, csakhogy azokat már 2 hete megküldtük, de válasz eddig nem érkezett.

Korcsolyapálya lehet idén decemberben a körmendi Fő téren

A pályázatot a város képviselő-testülete támogatta, most a minisztériumon a sor.

Hétvégi programokat ajánlunk Győr környékén

Önvédelem, disznótor, borkóstoló, tűzzománcozás, és még egy csomó minden más. 

Pintér Bence: „most már biztos vagyok benne, hogy valami nincs rendben az önkormányzati cégek pénzügyeivel”

A Fidesz-KDNP nem támogatta, hogy a polgármester betekinthessen az önkormányzati cégek gazdasági ügyeibe.

Faápolás és fakivágás kezdődik a győri Bisinger sétányon

Szakértői vizsgálatok alapján avatkoznak be, a cél a balesetveszély megszüntetése és a zöldfelület hosszú távú megőrzése.

Bezár Szombathelyen az Art Cafe

Január 31-én lesz az utolsó nyitvatartási nap.

Adó-visszatérítéssel csapdáznak az adathalászok - most épp a NAV nevében küldenek csaló e-maileket

Az adóhivatal figyelmeztet: e-mailben és sms-ben érkező „NAV-os” üzenet mindig gyanús, senki ne kattintson a linkekre!

Rendkívüli hír: januárban rezsistopot vezet be a kormány

A kabinet átvállalja a fűtési többletköltségeket - Orbán Viktor szerint a családokat nem hagyják magukra a rendkívüli hidegben.

Nem akart kiköltözni, inkább robbantással fenyegetőzött egy férfi Győrben

Az ítélet szerint ezzel terrorcselekményt követett el. 

Pintér Bence: „behazudta a Fidesz, hogy bezárnak a temetők januártól”

A polgármester szerint hiábavaló volt a kormánypárti frakció „halálkampánya” Győrben.

Könyvtári Minőségi Díjat kapott a szombathelyi Berzsenyi Dániel Könyvtár és az AGORA

Az AGORA pedig közművelődési minőség díj elismerésben részesült.

Egy szombathelyi borozóban húzott be komájának egy férfi

Maradandó szemsérülést szenvedett az áldozat.

Hivatalos: A Guri Serház ebben a formájában megszűnik Szombathelyen

Új brandet épít a söröző csapata. Kisüzemi, német és cseh sörök kerülnek a csapra.

Magyar Péter elment a strasbourgi gazdatüntetésre, Nagy István pedig itthonról üzenget - a Mercosur-megállapodás margójára

A Fidesz és a TISZA végre egyetért valamiben - ettől függetlenül mégis mindenki a másikra mutogat. 

„Európa mellett, Magyarországért” - nyílt levelet tett közzé az aHang

Volt miniszterek, diplomaták és művészek közös levélben üzentek: Magyarország helye az Európai Unióban van.